Okładziny ścienne

Zaprojektuj ścianę fototapetą, aby optycznie powiększyć pomieszczenie

ściana z fototapetą tunel-pomysł-futurystyczny-motyw-biały-nowoczesny

Jeśli salon jest dość mały, zwykle szukasz pomysłów na powiększenie przestrzeni, które sprawią, że dany pokój będzie wydawał się bardziej przestronny. Oprócz oszczędnego użytkowania mebli i mebli wielofunkcyjnych, pomocne mogą być również akcesoria i dekoracje domowe. Bez wątpienia jednym z najlepszych pomysłów jest użycie jednej ze ścian i warto wspomnieć o wyjątkowych i niezwykle realistycznych fototapetach, które są obecnie w ofercie. Odpowiedni motyw na ścianie z fototapetą może wyczarować bardzo dobre złudzenie optyczne i przekazać wrażenie przestronności.

ściana z fototapetą morska-fala-optyczna-iluzja-sypialnia

Najlepiej wybrać obrazy, które mają lub reprezentują szerokość. Krajobrazy dobrze się do tego nadają. Idealnie obraz powinien oddawać wrażenie przebywania w środku i patrzenia w dal. Czy to pasmo górskie, z którego można spojrzeć w dal, pole czy piękna fototapeta z lasem jako obrazem. W zależności od motywu można również stworzyć pewną atmosferę. O ile fototapeta z panoramą tworzy miejski charakter, o tyle fototapeta z niebem może wyglądać romantycznie i naturalnie. Możesz nawet użyć własnego zdjęcia z wakacji, jeśli chcesz optycznie powiększyć pomieszczenie za pomocą ściany z fototapetą. W ten sposób szybko otrzymasz wyjątkową fototapetę z plażą, pięknym widokiem lub innymi obrazami, których nikt inny nie posiada, a które będą Ci jeszcze raz za razem przypominać o tych wspaniałych wakacjach.

Właściwa perspektywa dla fototapety 3D

ściana z fototapetą sypialnia-pomysł-nowoczesny-minimalistyczny-biały-kule-3d

Nie tylko wysokiej jakości i realistyczne zdjęcie odgrywa ważną rolę w uzyskaniu pożądanego efektu na ścianie z fototapetą. Perspektywa obrazu jest również ważna, jeśli chcemy uzyskać optyczne powiększenie pomieszczenia. Na pewno pamiętasz, czego nauczyłeś się o trójwymiarowej reprezentacji w szkole? Masz wrażenie, że byłbyś w nim, gdyby wybrano punkt centralny. Przekątne przebiegają przez ten punkt centralny i reprezentują rogi ścian i podłogi, podczas gdy kwadrat reprezentuje samo pomieszczenie. Wybrany punkt środkowy można również przesunąć zgodnie z wymaganiami, aby zmienić kierunek patrzenia. Ta zasada powinna znaleźć się również w tapecie, jeśli ma wizualnie powiększyć pomieszczenie.

Projekt ściany z fototapetą na dwóch ścianach

ściana-zdjęcie-tapeta-narożna-dwie-ściany-las-zielony-mech-drzewa

Nie tylko uzyskasz ciekawy efekt panoramy, jeśli zaprojektujesz ścianę z pojedynczym akcentem. Zdjęcie może wykraczać poza jedną ścianę, a dwie sąsiednie ściany można ozdobić fototapetą. Krajobraz jest jeszcze lepiej poszerzony, a przestronność nawet wizualnie poprawiona. Do takiego wystroju ściany szczególnie nadaje się część wypoczynkowa w kuchni lub część wypoczynkowa w salonie z sofą narożną.

Pomysły i popularne motywy na ścianę z fototapetą

ściana-zdjęcie-tapeta-architektura-motyw-pomysł-salon-krzesła-sofa-stolik kawowy

Teraz dostępne są różne motywy tapet 3D z obrazami krajobrazu. Niektóre są szczególnie popularne w aranżacji wnętrz i wybierane są częściej, ale ostatecznie zależy to przede wszystkim od gustu i stylu wyposażenia, który wariant najlepiej sprawdzi się na ścianie z fototapetą. Aby jednak nieco ułatwić Ci wybór, gdy chcesz kupić tapetę, przygotowaliśmy przegląd możliwych motywów, które bardzo dobrze nadają się do optycznego powiększenia pomieszczenia.

Tapety ścienne z motywami lasu

ściana z fototapetą las-bambus-most-azjatycki

Lasy są bardzo popularne jako motyw na ścianę z fototapetą. Ale nie wyobrażaj sobie nudnych motywów drzew pod lasem. Ale wręcz przeciwnie! Las może wizualnie się powiększać, jeśli daje widzowi wrażenie, że pomieszczenie znajduje się w jego środku. Najlepiej więc, gdy podłoga lasu jest na równi z podłogą, podczas gdy drzewa wystają w górę. Masz do wyboru szeroką gamę gatunków drzew, szczególnie popularna jest fototapeta z brzozowym lasem, ponieważ brzozy wyglądają przyjaźnie ze względu na jasną korę.

ściana-zdjęcie-tapeta-brzozowy-las-śnieg-zima-krajobraz-czarno-biały

Las może być reprezentowany o każdej porze roku, a zatem być pełen kwiatów lub pokryty śniegiem lub mieć kolorowe liście i przedstawiać jesienny krajobraz. Lasy we mgle są również bardzo atrakcyjne jako tapeta. Tworzą nostalgiczną i jesienną atmosferę i nie tylko bardzo ładnie prezentują się w nowoczesnych meblach.

Ściana z fototapetą – architektura

ściana z fototapetą architektura-niebiesko-szara-czarno-biała-słup-dworzec

Zdjęcia z architektury są bardzo popularne i dobrze sprawdzają się, zwłaszcza w nowoczesnych i minimalistycznych meblach na ścianę z fototapetą. Chodzi tu nie tylko o wnętrza różnych budynków, ale także budynki nowoczesne czy zabytkowe fotografowane z zewnątrz, przy czym kąt widzenia najlepiej od dołu do góry.

ściana-zdjęcie-tapeta-tunel-drewno-kopalnia-minimalistyczne-wyposażenie-salonu

Niezależnie od tego, czy wybierzesz nowoczesne i proste obrazy architektoniczne, czy wolisz coś bardziej wyszukanego, na przykład urządzone pokoje z kościołów, zależy wyłącznie od Ciebie. Nawet proste, przypominające tunel obrazy z kamieniem lub drewnem wyglądają atrakcyjnie i powiększają przestrzeń życiową. Wybór jest duży, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Plaże i jeziora na ścianie

ściana-zdjęcie-tapeta-kuchnia-pomysł-tylna-ściana-plaża-pomost-trawa-morska

Wszystkie przykłady ściany z fototapetą, o której wspominamy, można również wykonać z własnymi zdjęciami. Plaże i jeziora nie są wyjątkiem i są oczywiście szczególnie popularne. Kto nie chce mieć wrażenia leżenia na ciepłej plaży nawet w mroźną zimę lub przynajmniej przypominać sobie ostatnie wakacje. Różnorodne elementy pomagają zagwarantować efekt powiększenia pomieszczenia, dzięki czemu możesz zwrócić na nie uwagę przy wyborze tapety 3D. Jeśli chciałbyś sam zrobić odpowiednie zdjęcie, za pomocą którego możesz następnie wykonać tapetę, te elementy mogą ci pomóc.

ściana-zdjęcie-tapeta-jezioro-góry-romantyczna-sypialnia-komfort-3d-efekt

Szczególnie popularny i dobrze dopasowany jest pomost. Można to znaleźć nie tylko nad jeziorem, ale także nierzadko nad morzem i jest preferowane do zdjęcia. Najlepiej być pośrodku i na dole obrazu, aby prowadził widok do środka. Na ścianie z fototapetą to złudzenie optyczne pojawia się wtedy, jakby pomieszczenie nie kończyło się na ścianie, ale trwało na zewnątrz.

Fototapeta 3D na ścianę z panoramą

wall-photo-wallpaper-window-ilusion-abstract-modern-skyline-new-york

Fototapety z panoramą są również nowoczesne i młodzieńcze, a także mogą wizualnie powiększyć przestrzeń. Wśród faworytów znajdują się duże miasta, takie jak Nowy Jork, Los Angeles, Hong Kong, Paryż, Londyn czy nawet Berlin. Panoramę można nagrywać w ciągu dnia, ale także przedstawiać ciekawą grę świateł w nocy. Obraz na ścianie z fototapetą wydaje się być sfotografowany z dachu lub wysokiego balkonu.

fototapeta-tapeta-balkon-paris-panorama-balustrada-romantyczna-imitacja-okna

Zamiast klasycznej panoramy możesz również użyć obrazu na środku ulicy. Wydawałoby się, że nie jesteś w swoim domu, ale w innym mieście. Upewnij się również, że używasz wysokiej rozdzielczości i wysokiej jakości wydruku, aby fototapeta wyglądała jak najbardziej realistycznie. Wtedy nic dziwnego, że ściana jest mylona z dużym oknem.

Góry, łąki i pola na ścianę z fototapetą

ściana-zdjęcie-tapeta-krajobraz-pola-toskania-salon-ściana akcentująca

Te trzy krajobrazy również są zdecydowanie warte rozważenia, ponieważ istnieje wiele różnych wariantów. Szczególnie dobrze nadają się do kreowania przestrzeni góry, ale także łąki z kolorowymi kwiatami lub prościej – pole kukurydzy nie mniej nadaje się do stworzenia atrakcyjnego akcentu ścianą z fototapetą i jednocześnie stworzenia iluzji większej przestrzeni życiowej.

fototapeta-scienna-czarna-biala-zdjęcie-góry-nowoczesne-meble-beżowo-szare

Tak więc, jak widać, cztery pory roku można tu również wspaniale pokazać, dzięki czemu można stworzyć dowolną atmosferę. Jeśli lubisz ciepłe i jesienne, wybierz pole na krótko przed zbiorami lub z już wyschniętym ziarnem. Góry można wybrać na zimowy motyw, podczas gdy jest ciepły i letni z kwiecistą łąką. Natomiast kwitnące drzewo na środku łąki może stworzyć wiosenny nastrój.