Okładziny ścienne

Stare cegły do ​​wnętrz i na zewnątrz – loft w Mexico City

stare cegły ogród salon kominek loft

Przestronne, przewiewne pokoje, ogromne okna, wysokie sufity i stalowe belki: loft to idealny dom dla wielu, którzy potrzebują dużo przestrzeni i cenią miejski urok. Szczególnie zorientowani na design i artyści marzą o stylu industrialnym. W 2015 roku architekci z ARCO Arquitectira Contemporanea wyremontowali dawny budynek fabryczny w Mexico City i przekształcili go w nowoczesne mieszkanie. Wiele z charakteru budynku wybudowanego w latach 80. zostało zachowane. Stare cegły i elementy stalowe, które są charakterystycznymi elementami stylistycznymi dla loftów, efektownie łączą się z drewnem zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Aby uporządkować przestronną przestrzeń życiową, przez galerie wbudowano różne poziomy.

Stare cegły do ​​wewnątrz i na zewnątrz

stare cegły salon kominkowy na poddaszu

Po remoncie i nowej strukturze powierzchni mieszkańcy mają łącznie 1000 metrów kwadratowych powierzchni, z czego około 600 metrów kwadratowych nadaje się do zamieszkania. Budynek znajduje się w środku posesji i jest bardzo silnie połączony z terenem zewnętrznym. Wspaniały salon na świeżym powietrzu z kominkiem i miejscami do siedzenia tworzy przytulną atmosferę w ogrodzie. Na drugim poziomie mieszkalnym znajduje się również zadaszona jadalnia i taras.

stare cegły na zewnątrz loft stalowy trawnik ogrodowy

Elementy ze stali malowanej proszkowo na czarno i starej cegły są stylowo połączone w projekcie elewacji domu. Te same materiały przeważają również we wnętrzu, gdzie drewniana podłoga i inne drewniane detale tworzą przytulną atmosferę. Przyjemną atmosferę dodaje również pośrednie oświetlenie, które daje ciepłe światło. Paleta kolorów we wnętrzu jest utrzymana w neutralnej i prostej formie. Ciekawe meble, industrialne oświetlenie i cudowna podłoga w kuchni z czarno-białych płytek cementowych stanowią akcenty.

stare cegły loftowe świetliki stal jasna czarna

Różnorodna kolorystyka szarości, stare cegły, duże okna i dużo drewna zamieniają przestronne pomieszczenia dawnej hali fabrycznej w prawdziwy dom. Zachęcająca atmosfera panuje również na zewnątrz, co sprawia, że ​​wielkoformatowe drzwi tarasowe są łatwo dostępne, a jednocześnie płynnie łączą się z wnętrzem domu. Dom jest doskonałym przykładem na to, że loft i industrial nie zawsze powinny kojarzyć się z chłodem i niewygodą.

stare cegły drewno loft salon przytulny

stare cegły drewno loft szare oświetlenie pośrednie ze stali,

stare cegły drewno loft pastelowe kolory ciemna jadalnia

stare cegły drewno kuchnia na poddaszu płytki cementowe schwraz weiss

stare cegły drewno loft szara farba ścienna świetliki

stare cegły drewniane sypialnia na poddaszu rustykalne

stare cegły drewno na poddaszu taras krzesła stołowe?

plan domu na poddaszu plan piętra meksyk

Widok z boku domu na poddaszu

Widok z boku planu domu na poddaszu

* projekt autorstwa ARCO Arcquitectura Contemporánea