Okładziny ścienne

Pomysły na życie: Projekt ścian z kolorem

Malowanie ścian kolor koral podzielona ściana

Zdjęcie: Karol & Hudson

Białe ściany z czasem stają się bardzo nudne. Z tego powodu poniższy post dotyczy urozmaicenia gry, ponieważ istnieją różne sposoby na uatrakcyjnienie i uatrakcyjnienie ścian.

Kolory nie tylko oznaczają radość życia, ale także odpędzają nudny, jednolity wygląd. Kolory podstawowe (niebieski, żółty, czerwony) są prawdopodobnie jednymi z najważniejszych kolorów, które dostarczają energii twoim własnym czterem ścianom. Jeśli nie lubisz mocnych tonów, możesz je nieco złagodzić. Aby to osiągnąć wystarczy zmieszać dwa uzupełniające się kolory, np. żółty i niebieski. Pozwala to na uzyskanie delikatnych odcieni, które harmonijnie wpływają na środowisko życia.

Projekt ścian – oryginalne pomysły w dwóch kolorach

pomaluj wybierz kolor wyremontuj mieszkanie

Zdjęcie: Pani G

Alternatywą dla oryginalnego projektu ścian może być również kolorowa ściana dzielona. Na przykład górną część ściany można pomalować na jasnobrązowy odcień, a dolną na mocny niebieski. Chłodny błękit jest uziemiony brązowym odcieniem, dzięki czemu kolory dobrze ze sobą współgrają.

Wskazówka:      W przypadku zastosowania mocnych kolorów można je urozmaicić różnymi akcesoriami do domu (np arshabitandi) są ponownie poluzowane.

Oryginalny design ścian – betonowy wygląd zastępuje neutralne niuanse

Kolory wesołe kombinacje beżu neutralna paleta kolorów

Zdjęcie: Niels Heidenreich

Oprócz mocnych kolorów szczególnie popularny jest wygląd betonu. Aby uzyskać ten wygląd, nie ma potrzeby stosowania betonowej ściany. Każdy może wprowadzić ten trend do swojego domu za pomocą poniższego przewodnika.

Akcesoria do betonu wyglądają na powierzchnię ok. dziesięciu metrów kwadratowych:

–          Podstawowa szpatułka (zużycie: ok. 500 gramów na metr kwadratowy)

–          Szpatułka do efektów (zużycie: ok. 100 gramów na metr kwadratowy)

W przygotowaniu należy zamaskować krawędzie i narożniki, a meble i podłogę pokryć folią. W przypadku świeżo otynkowanych ścian, korzystne jest wcześniejsze pomalowanie ich głębokim podkładem akrylowym, ponieważ zapewnia to większą przyczepność.

Pomysły na kolor salonu różowe odcienie czerwieni

Zdjęcie: OpenClips

Po wyschnięciu nakłada się szpachlówkę z efektem i rozprowadza za pomocą gładzika do betonu. Szpachlówka z efektem nie przykleja się do nierówności podkładu podstawowego. Należy tu wywierać duży nacisk, ponieważ wtedy warstwa wypełniacza z efektem prześwituje, tworząc pożądany wygląd betonu.

W kolejnym kroku podkład bazowy nakładany jest na ścianę za pomocą wałka z krótkim włosiem. Następnie stosuje się gładzik do betonu (szpatułkę), która wywołuje efekt strukturalny. Aby to zrobić, ważne jest, aby łopatka poruszała się tam iz powrotem po ścianie. Jeśli w wyniku tego powstają małe krawędzie lub rowki, jest to celowe. Następnie cały proces powtarza się jeszcze raz. Całość musi następnie wyschnąć przez około sześć godzin.

wybierz zastosuj pozostaw do wyschnięcia na biało

Zdjęcie: OpenClips

Możliwości i warianty projektowania ścian są niemal nieograniczone. Jeśli lubisz nieco bardziej nietuzinkowe, możesz również zaprojektować swoje ściany z elementów filcowych lub paneli ściennych wykonanych na przykład z poliestru lub włókna szklanego.