Okładziny ścienne

Pomysły na projekt ścian z kolorem – samodzielnie wykonaj malowidła ścienne z górami

Projekt ściany z kolorowym, kreatywnym, dziecięcym pokojem, fototapetą, dekoracją ścian, samolotem

Kolory i wzory odgrywają ważną rolę w projektowaniu ścian i mogą upiększyć każdą nudną ścianę. Nowym trendem są tutaj malowidła ścienne przedstawiające góry i góry, które mogą przekształcić pokój dziecka lub sypialnię w relaksującą oazę. Zamiast kupować gotowe folie ścienne, możesz wybrać kreatywną Projekt ściany z kolorem zrób to sam i wyczaruj piękne fototapety.

Projekt ściany z kolorem w pokoju dziecka

Projekt ściany z kolorowym dziecięcym pokojem-łóżeczko-abstrakcyjny-zakres górski-farba-kreatywna-pomysł

Dla rodzin spodziewających się dziecka jednym z najważniejszych etapów przygotowań jest zaprojektowanie pokoju dziecka. Zanim wybierzesz mebel, powinieneś zdecydować się na odpowiedni kolor ścian. Zaleca się kreatywne projektowanie ścian z kolorem, aby jak najwcześniej rozwijać i pobudzać wyobraźnię dziecka.

Pomysły na kreatywne projektowanie ścian z kolorem

Projekt ściany z kolorowym pokojem dziecięcym-łóżeczko ścienne-kreatywne-projektowanie-kolorowe-góry-słońce

Jeśli chcesz ozdobić ścianę w pokoju niemowlęcym lub dziecięcym domową fototapetą, możesz wybierać spośród dowolnej liczby motywów. Małe dzieci mają mniej lub bardziej rozwinięte preferencje i można je zapytać o ulubiony motyw. Z drugiej strony decyzję o pokoju dziecka w całości podejmują rodzice. Ogólnie rzecz biorąc, krajobrazy jako malowidła ścienne są idealne do projektowania ścian i można je projektować kreatywnie i indywidualnie.

Góry jako inspiracja dla muralu

Projekt ściany z kolorowym pokojem dziecięcym-jasne odcienie-meble-fototapeta-góry

Nowy trend na fototapety z górami inspirowany jest samą naturą i tworzy uspokajający nastrój w każdym pomieszczeniu. Dlatego te fototapety nadają się szczególnie do sypialni, w których powinieneś naprawdę odpocząć. Góry mogą być zaprojektowane abstrakcyjnie jako figury geometryczne lub, w razie potrzeby, nieco bardziej realistyczne. Do tych ostatnich jednak potrzebujesz talentu artystycznego lub powinieneś zatrudnić do tego artystę.

Połącz kolory poprawnie

Projekt ściany z kolorowymi górami-fototapeta-kreatywna-projektowanie pokoju dziecięcego-łóżko dziecięce

Decydując się na projekt ściany z kolorem, należy wybrać odpowiednią kombinację kolorów. Góry najlepiej projektować z trzema lub czterema kolorami, używając ciemniejszych jako pierwszego planu i jaśniejszych jako tła. Szczyty można też odróżnić od reszty gór innym kolorem.

Kreatywnie zaprojektuj pokoje dziecięce

ściana-projektowanie-kolor-pasmo-górskie-chmury-malowanie-ściany-zrób to sam-pokój dziecięcy

Chcesz samodzielnie wyremontować pokój dziecięcy i zaprojektować efektowną fototapetę? Z górami i chmurami jako motywem na ścianie, możesz zaprosić naturę do pokoju. Fajnym pomysłem na aranżację ścian kolorem byłoby pomalowanie ścian i sufitu na jasnoniebieski kolor, udekorowanie chmurkami, a tym samym kreatywne zaprojektowanie pokoju dziecięcego.

Kolorowy wzór ściany z farbą – czego potrzebujesz?

ściany-projektowanie-kolor-góry-niebiesko-szare-malarstwo-pokój dziecięcy-kreatywny-projekt

Jeśli chcesz sam pomalować ścianę górami, będziesz potrzebować kilku prostych narzędzi i materiałów. Pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, jest taśma miernicza i ołówek, aby przenieść wzór na ścianę. Niezbędna jest też taśma malarska, wałek do malowania i farby do gór.

Wykonaj pomiary i zaznacz przedmiot

projekt-ściany-kolor-zrób-to-tapeta-góry-rysunek-taśma malarska-pierwszy-krok

Przed przystąpieniem do malowania, dekorowaną ścianę należy pomalować na jednolity kolor (np. biały). Następnie najlepiej narysować szkic malarstwa ściennego, aby lepiej wyobrazić sobie projekt ściany. Następnie wykonaj pomiary i naszkicuj góry na ścianie. Ostre kolorowe krawędzie można zaprojektować za pomocą malarskiej taśmy maskującej, więc następnym krokiem jest przyklejenie jej do konturów.

Instrukcje – samodzielnie stwórz kreatywny projekt ściany za pomocą farby

ściana-projektowanie-kolor-instrukcje-ściany-góry-projektowanie-malowanie-wynik

Teraz możesz zacząć malować. Projektując fototapetę należy jednak pamiętać, że góry w tle powinny być zaprojektowane niżej i pomalowane na szaro. Natomiast góry na pierwszym planie można pomalować na kolor i ze szczytami.

DIY abstrakcyjne góry jako mural

ściany-projektowanie-kolor-malowanie-ścian-góry-zakresy-zrób-to-sam-instrukcje

Nie przejmuj się malowaniem na taśmie malarza, ponieważ zostanie ona później usunięta. Usuwa się dopiero po wyschnięciu farb ściennych. Aby to ułatwić, możesz zostawić taśmę malarską trochę dłużej i dzięki temu łatwiej ją odkleić.

Projekt ściany farbą – pomaluj krawędzie i szczyty

ściana-projekt-farba-szczyty-górskie-instrukcje-malowania-gotowa-ściana-dziecięca

Po usunięciu krepy malarza pojawiają się niepomalowane linie, które można później zamalować tą samą metodą lub pozostawić je bez zmian. Daszek w kontrastowym kolorze można zaprojektować w ten sam sposób, ale tylko po wyschnięciu pierwszej warstwy.

Projekt ściany z kolorem do pokoju dziecięcego

ściany-projektowanie-kolor-pokój-dziecięcy-pomysł-ściany-kolorowe-malowanie-ścian-malarstwo-góry

Fototapetę w pokoju dziecięcym można pomalować na dowolne kolory, jeśli będą pasować do wnętrza i wyposażenia. Nie martw się, jeśli obraz nie jest wykonany w realistycznych kolorach – dzieci lubią jasne kombinacje kolorów.

Twórz samodzielnie obrazy ścienne z akcentem kolorystycznym

ściana-projekt-kolor-geometryczny-wzór-górski-zakresy-abstrakcyjny-akcent-pokój dziecięcy

Aby zapewnić zabawną atmosferę w pomieszczeniu, góry można również zaprojektować z optymistycznym akcentem kolorystycznym. Świecący zielony lub żółty od razu odwraca uwagę od fototapety i jest idealny do kreatywnych pokoi dziecięcych.

Projekt ściany z kolorem dla kreatywnego wnętrza

ściany-projektowanie-kolor-kreatywny-malowanie-ścian-sypialnia-góry-drzewa-ptaki

Przy odrobinie kreatywności i talentu artystycznego możesz również wyczarować bardziej wyszukane obrazy ścienne we własnym mieszkaniu. Inne motywy, które dobrze komponują się z górami to drzewa i latające ptaki, które tworzą piękną dekorację ściany w salonie, przedpokoju czy sypialni.

Malowanie ścian wzornikiem

ściana-projektowanie-kolor-kreatywne-malowanie-ściany-góry-pokój dziewczynki-jednorożec-dekoracja-ściany

Jeśli chcesz wyczarować góry jako fototapetę w domu, niekoniecznie powinieneś malować góry wyraźnymi geometrycznymi liniami. Projekt ściany z kolorem można również wykonać za pomocą szablonu, który możesz samodzielnie wyciąć z tektury.

Dostosuj meble do projektu ściany za pomocą koloru

projekt-ściany-kolor-różowy-pokój-dziecięcy-dziewczyna-meble-gebige-malarstwo-ścian

Jeśli zdecydujesz się na projekt ściany z kolorem do pokoju dziecięcego, możesz użyć różnych odcieni z tej samej palety kolorów. Na przykład, jeśli jest to pokój dziewczynki, różowy jest zawsze dobrym pomysłem. Po przygotowaniu fototapety możesz za jej pomocą dopasować kolorystykę mebli i pościeli. Więc możesz pięknie umeblować pokój dla swojej małej księżniczki.

Widok na góry we własnej sypialni

ściana-projektowanie-kolor-wzór-góry-malowanie-ściany-zrób to sam-sypialnia

Fototapety z górami świetnie prezentują się również w sypialni. Są szczególnie odpowiednie dla poszukiwaczy przygód, którzy chcą żyć w zgodzie z naturą. Dodatkowo takie fototapety działają uspokajająco i zapewniają prawdziwy relaks w domu.

Pomysły na ściany do kreatywnej sypialni

ściany-projektowanie-kolor-sypialnia-kreatywny-projekt-wyposażenie-ściany-malowanie-góry

Projekt ściany z kolorem daje możliwość wyboru kolorów i motywów fototapety. Wzór z górami to kreatywny pomysł na aranżację sypialni i można go łatwo skoordynować z istniejącym wyposażeniem.

Projekt ściany z fototapetą zamiast koloru

projekt-ściany-tapety-góry-mgła-zdjęcie-tapety-sypialnia-alternatywne-malarstwo

Zamiast wzoru ściany z farbą możesz zdecydować się na fototapetę przedstawiającą góry lub góry we mgle. Motyw wygląda bardziej realistycznie i tworzy modną dekorację ścienną. Taka tapeta idealnie komponuje się z białymi sypialniami i stanowi efektowny akcent we wnętrzu.