Okładziny ścienne

Okładzina kamienna na ścianę: jasny wapień wewnątrz i na zewnątrz

Okładzina kamienna do ściany wapienny trawnik ogrodowy nowoczesna architektura domu

Ten nowoczesny dom znajduje się na narożnej działce w typowej dzielnicy lat 30. w centrum Eindhoven w Holandii. Składa się z jednego budynku i rozciąga się tylko na jednym poziomie mieszkalnym, który jest całkowicie zorientowany na wewnętrzny dziedziniec z przestronnym trawnikiem. Wnętrze ma być otwarte i bardzo minimalistyczne. Jedna strona domu, zorientowana na zieleń, jest w całości przeszklona. Zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pionowe powierzchnie pokryte są piękną kamienną okładziną ściany wykonaną z wapienia.

kamienna okładzina ścienna budynek wapień szklana ściana basen trawnik ogród

Parterowy dom ma minimalistyczną konstrukcję i jest podzielony tylko na kilka stref. Większość z nich ma przynajmniej jedną ścianę wykonaną w całości ze szkła. Z salonu można wyjść bezpośrednio na zewnątrz i cieszyć się świeżym trawnikiem lub odkrytym basenem. Wysokie żywopłoty, które otaczają posesję jak zielone ogrodzenie, zapewniają optymalną prywatność.

Okładzina kamienna do ściennego basenu ze szkła wapiennego na zewnątrz trawnika

Na uwagę zasługuje płaski betonowy strop, w którym małe otwory i świetliki we wnętrzu świetnie przyciągają wzrok. Podłoga wewnętrzna jest również wykonana z jasnego betonu i doskonale harmonizuje z kamienną okładziną ściany. Jasny, ziarnisty kamień wapienny o polerowanej powierzchni jest centralnym elementem wystroju pomieszczenia, który częściowo jest również skierowany na zewnątrz przez szklane ściany. Wystrój utrzymany jest w prostym i minimalistycznym stylu. Kolory są jasne i neutralne. Detale, takie jak fronty szafek itp. wykonane z naturalnego dębu, zapewniają przytulny akcent. Parapety znakomicie sprawdzają się jako przestronne miejsca do siedzenia, gdzie można cieszyć się lekturą w świetle dziennym lub w spokoju patrzeć na świeży zielony wewnętrzny dziedziniec.

Okładzina kamienna do ścian wapienia nowoczesny dom od podłogi do sufitu z oknami ogrodowymi

Sklepione pionowe powierzchnie szklane i świetliki, a także odblaskowe akcenty i nisze nadają domowi wyjątkowego charakteru, estetycznie dopełniając zarówno praktyczne zastosowanie, jak i ogólną koncepcję. Kamienna okładzina ściany, która składa się wyłącznie z dużych płyt, oddaje solidny wygląd naturalnego kamienia i wyczarowuje minimalistyczną atmosferę, która w żadnym wypadku nie wydaje się sterylna ani pozbawiona życia. Natomiast naturalna struktura i kolor naturalnego kamienia tworzy przytulną atmosferę. Pośrednie oświetlenie sprawia, że ​​imponująca powierzchnia błyszczy i stawia ją w centrum uwagi.

Okładzina kamienna do ściany z wapienia szklana ściana ekran prywatności basenu zewnętrznego

kamienna okładzina ścienna budynek wapienny okno łukowe lustro drzwiowe

kamienna okładzina ścienna wapień na zewnątrz światło lustrzane nowoczesny design

kamienna okładzina ścienna wapień jasne drewno naturalny betonowy kinkiet podłogowy

kamienna okładzina ścienna wapień jasne występowanie lekkiej betonowej podłogi minimalistyczne

łazienka nowoczesne płytki mozaikowe wzór żyrafy prysznic szklana ściana

nowoczesna architektura domu renderowanie planu domu

* projekt autorstwa De bever Architekci