Okładziny ścienne

Odwaga na wzory: nowe trendy tapet i pomysły projektowe

Nowe trendy tapet wzór-połysk-srebrny-różowy-kwiatowy-wzór-sypialnia

Czasem są, czasem zmarszczone, czasem subtelne, często krzykliwe: tapeta jest z nami od wieków. W tym kraju panuje w dużej mierze zgoda, że ​​tapeta z wiórami drzewnymi, która była tak naprawdę ostatnim szaleństwem w czasach Bauhausu w latach dwudziestych, nie jest już dziś modna. W tym celu bardzo modne stają się nowe tapety – i to w surowy sposób: Mocne struktury z efektem dotyku powinny nadać pomieszczeniom ciepły, zachęcający charakter, aby stworzyć silny kontrast z chłodnymi, gładkimi powierzchniami mebli, które obecnie są bardzo popularny w budowie.

Nowe tapety 2016 – ciepłe odcienie lub jasne pastelowe odcienie?

nowy wzór tapety-trendy-pastelowy niebiesko-biały-gradient-sypialnia

W kolorystyce dominują ciepłe tony, takie jak odcienie piasku i beżu, lub jasne, dziewczęce odcienie pastelowe, które potrafią wyczarować bardzo spokojny nastrój. Więcej trendów w tapetach: eleganckie, lśniące odcienie złota i brązu, efekt migotania również w odcieniach szarości i błękitu Metaliczne i zmieniające się kolory za to wyjątkowe poczucie luksusu na własnych czterech ścianach.

Nowe wzory tapet – delikatne i filigranowe

nowe-tapety-wzory-trendy-kwiaty-filigranowe-gałązki-liści-projekt

Nie luksusowy, ale delikatny i kobiecy: motywy kwiatowe prosto z ogrodu; delikatne wici i delikatne kwiaty w pastelowych kolorach wyczarują w pomieszczeniu życzliwość. A przy tym tak powściągliwy i dyskretny, jakby akwarelowiec starannie pomalował ścianę bezpośrednio.

Używany wygląd jest w

nowy wzór tapety-trendy-używany-wygląd-drewniane deski-salon

Każdy, kto lubi używany wygląd, może liczyć na wiele propozycji w tym roku: wzory adamaszkowe w używanym wyglądzie symulują zużycie i wyglądają, jakby wisiały na ścianie od wieków.

Bogaty i wyrafinowany

nowe-tapety-wzór-trends-bogaty-adamaszek-wzór-fuksja-srebrny

Każdy, kto woli coś mocnego i bogatego, również w tym roku dostanie wartość swoich pieniędzy. Projektanci tapet korzystali z wielu zasobów: bujne wzory tekstylne są osadzone w mocnych kolorach, takich jak turkus, szmaragdowy błękit czy fiolet. Ozdoby są bardzo różne. Są zarówno liniowe, graficzne formy, jak i misterne, zabawne wzory.

Bardzo zauważalne są również nowe tapety, które wyróżniają się złudzeniami optycznymi i sugerują, że stoisz przed ścianami z naturalnego drewna lub łamliwymi ceglanymi ścianami. Struktury są nawet do uchwycenia. A skoro już o tym mowa: dekoracje ścienne na bazie naturalnej, takiej jak suszona trawa i kwiaty, czują się realnie i tak pachną – zmysłowe doznanie!

Delikatne magnolie

nowe-tapety-wzory-trendy-kwiaty-pastelowe-kolory-magnolia-gałązki