Okładziny ścienne

Kamienna ściana w salonie – dekoracja ścienna z kamieniami licowymi

Kamienna ściana-salon z okładziną z cegły-kominek-nowoczesny

Surowe piękno kamienia może stać się częścią wyposażenia Twojego domu. Układanie cegieł licowych na ścianach wewnętrznych to doskonały sposób na wprowadzenie natury do domu. Cegły elewacyjne to wykonane przez człowieka cegły, które łączą w sobie charyzmę naturalnego kamienia i zalety nowoczesnych produktów budowlanych. Są one specjalnie zaprojektowane, aby naśladować wygląd prawdziwego kamienia, bez faktycznego zajmowania się jego wagą i kosztem prawdziwego muru. Każdy, kto ma trochę cierpliwości, może z powodzeniem zainstalować same kamienie licowe i jeden Kamienna ściana w salonie Stwórz.

Kamienna ściana w salonie – wybierz cegłę licową

Kamienna ściana salon szara granitowa cegła licowa

Kamienie elewacyjne są dostępne w optyce z kamienia naturalnego i cegły i są wykonane z lekkiego betonu, gipsu paryskiego, kwarcytu, granitu i łupka. Te niemal naturalne repliki mogą nie tylko wizualnie poprawić przestrzeń życiową, ale także mają efekt izolacji cieplnej. Cegły licowe dostępne są w różnych wariantach różniących się wagą, kolorem i zastosowaniem. Cegły z łupka i tynku paryskiego powinny być używane tylko w pomieszczeniach, ponieważ nie są odporne na wilgoć i wilgoć.

Kamienna ściana w salonie – cegła licowa występuje w różnych wersjach

Kamienna ściana-salon-nowoczesne panele ceglano-drewniane

Cegły elewacyjne są najczęściej używane jako okładzina kominka, aby stworzyć rustykalną atmosferę. Cegły licowe z tworzywa sztucznego są łatwe w utrzymaniu i można je wycierać wilgotną szmatką. Tynk z cegieł licowych paryskich ma najniższą wagę i może być również stosowany do nienośnych ścian wewnętrznych. Alternatywą dla kamieni licowych są płytki gresowe o wyglądzie kamienia, które również imitują wygląd prawdziwego kamienia.

Meblościanka w kolorze białym i okładzina ścienna z cegieł licowych

Zintegruj kamienną ścianę-salon-meblościankę-białą

Za pomocą cegieł licowych możesz ustawić piękne akcenty na ścianie. Szczególny efekt estetyczny uzyskuje się poprzez kontrast pomiędzy nowoczesnymi meblami RTV o gładkiej powierzchni a szorstkim kamieniem. Ciepłe kolory, takie jak beż i krem, nadają kamieniowi przytulny wygląd i sprawiają, że połączenie z ciemnym litym drewnem jest bardziej harmonijne. Ciemna podłoga wyłożona kafelkami dobrze pasuje do ogólnego obrazu.

Okładzina kominka wykonana z cegieł licowych nadaje pomieszczeniu wygląd wiejskiej rezydencji

Kamienna ściana salon z ceglanymi piaskowcami na żywe pomysły

Kominek zdecydowanie przyciąga wzrok w tym salonie. Okna sięgające od podłogi do sufitu i ciepły drewniany sufit tworzą przytulną atmosferę. W przeciwieństwie do poprzedniego przykładu okładzina kamienna jest tutaj użyta tylko jako akcent. Jasny kamień łączy się z beżowymi panelami ściennymi.

Maxi murale w kolorze złotym i szarym autorstwa Artesia Naturale

Kamienie licowe-salon-dekoracja ścienna-Maxi-Murales-Złoto-Szary-Artezja-Naturale

Cegły elewacyjne nadają się szczególnie do wielokolorowych projektów ścian. Żaden kamień w naturze nie jest taki sam, więc każda cegła licowa to prawdziwy wyjątkowy okaz. Każda płytka zawiera kilka kolorów i ma piękne niuanse. Na przykład te okładziny ścienne w kolorze szarego łupka charakteryzują się przyjemnym dotykiem miedzi. Możesz więc wybierać między różnymi kierunkami kolorystycznymi, takimi jak kremowo-beżowy lub szaro-brązowy.

Cegły licowe FIRENZE firmy Klimex

kamienna ściana-salon-kominek-szklany-narożny-szary-FIRENZE-Klimex

Cegły ścienne są nie tylko bardzo uniwersalne pod względem kształtu i koloru. Przekonują również bardzo specjalną strukturą powierzchni. Okładzina ścienna wygląda i przypomina naturalny kamień. Żadne plamy ani odciski palców nie mogą wpłynąć na wygląd. Zapewne dlatego też cegły licowe są tak popularne, jak okładziny ścian kominków.

Cegły licowe BENEVENTO firmy Klimex

kamienna ściana-salon-szare drewno-kominek-BENEVENTO-Klimex

Klasyczne, miejskie, romantyczne czy purystyczne – wysokiej jakości i łatwe w użyciu okładziny ścienne pasują do niemal każdego stylu wyposażenia. Podobnie jak tradycyjne farby ścienne, każdy rodzaj kamienia również w inny sposób wpływa na nasz nastrój, a także może optycznie powiększać lub zmniejszać pomieszczenia.

kamienna ściana-salon-antracyt-szary-wkład kominkowy-MUROK-STRATO-Weser

Jeśli szukasz dramatycznego przyciągania wzroku, wybierz ciemny kamień. Na przykład łupek jest jednym z odcieni szarości i zawsze wygląda elegancko, zwłaszcza w jasnych pomieszczeniach. Wzajemne oddziaływanie łupka i średnio ciemnego drewna inspiruje wielu kreatywnych stylistów domowych.

Cegły licowe ATLAS firmy Wieser

kamienna ściana w salonie biała-ATLAS-Wieser

W przeciwieństwie do łupka, jasny kamień naturalny jest idealny do ciemnych pomieszczeń. Projekt ściany w kolorze kremowym i białym można pięknie połączyć z ciemną wykładziną podłogową wykonaną z drewna. Stanowi również dobre tło dla ciemnych mebli. Indywidualne dodatki do domu w kolorze Bordeaux podkreślają ciepłe kolory mebli i tworzą piękne akcenty.

białe meble do salonu i kremowe cegły licowe

kamienna ściana-salon-cegła licowa-kremowo-biała-meble do salonu

Dzięki kamiennym paskom piękne akcenty można umieścić również w purystycznie urządzonym salonie. Nawet jeśli białe meble wyglądają elegancko i ponadczasowo, należy zadbać o to, aby nie wyglądały zbyt sterylnie. Na przykład, gdy białe meble i akcesoria domowe są umieszczone przed białymi ścianami. W takim przypadku kamienna ściana w salonie byłaby dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz urozmaicić własne cztery ściany. Kamienie są subtelne, ale mają też mocną obecność.

cegła licowa z czarnego brykietu firmy Orsol

cegły elewacyjne-cegła-wygląd-czarne-paski-BRIQUE-ORSOL

Czerń i biel to szczególnie popularna kombinacja kolorów, którą można łatwo zastosować również z okładzinami ściennymi. Aby uzyskać szczególnie mocny kontrast, wybierz czarną cegłę klinkierową zamiast łupka. Ale są też czysto białe cegły licowe, które można wspaniale wkomponować w każdy nowoczesny obiekt.

kremowe cegły elewacyjne MUROK STRATO firmy Weser

cegła licowa-salon-krem-kolor-MUROK-STRATO-Weser

Nawiasem mówiąc, cegły tynkarskie można również pomalować na inny kolor. W tym celu przy pierwszym nałożeniu farbę rozcieńcza się 10% wodą. Powierzchnia ściany jest najpierw zagruntowana głębokim podkładem. Po 4-godzinnym czasie schnięcia rozcieńczoną farbę nanosi się równomiernie wałkiem elewacyjnym. Po dokładnym wyschnięciu farby następuje powtórne nałożenie farby nierozcieńczonej. Cegły licówki mineralne wykonane z cementu lub wapna można malować farbą silikatową do wnętrz.

Cegła elewacyjna-rustykalna-nowoczesna-jadalnia-MANOIR-ORSOL

cegły elewacyjne-stary biały-salon-MUROK-STRATO-Weser

kamienna ściana-salon-dekoracja ścienna-rustykalna-nowoczesna-ROCKY-MOUNTAIN-Orsol

Płytki ścienne-kamień look-FREESTONE-ASTOR-CERAMICHE

kamienna ściana-salon-cegła licowa-biała-LIMBURG-Klimex

kamienna ściana-salon-cegła-kremowa-MUROK-MONTANA-Weser

Płytki gresowe-kamienny wygląd-szary-ściana-salon-ROXSTONES-Ceramiche-Cezar

Okładzina ścienna do salonu-cegła licowa-wygląd cegły-KLIMEXMILANO-biały

białe-paski-kamienie-ściany-projektowanie-salonu-KLIMEXMILANO-WHITE-Klimex

Płytki ścienne-kamień wygląd-jasnoszary-ROCKSTYLE-R-SILVER-FIORDO

kamienna ściana w salonie rustykalna-nowoczesna-cegła-NEPAL-Lantic-Colonial-porcelanosa

Cegła elewacyjna-antracyt-kolor-kominek-salon-MUROK-MONTANA-Weser

kamienna ściana w salonie fioletowo-niuanse-artesia-naturale