Okładziny ścienne

Dekoracja ścienna drewnem – 32 okładziny ścienne i akcenty

dekoracja ścienna-drewno-abstrakcyjny-drewno-panel-oświetlenie-wysoki połysk-czarny

W tym artykule chcielibyśmy ponownie pokazać Wam magię drewna. Zmienia każde pomieszczenie w wyjątkową strefę dobrego samopoczucia i dlatego jest idealnym elementem wyposażenia i dekoracji. Szczególnie ściany można wspaniale ozdobić tym materiałem. Mamy dla Ciebie świetną galerię pomysłów Dekoracja ścienna z drewna skompilowane. Zaowocowało to dwiema kategoriami, na które można podzielić nasze zdjęcia. Z jednej strony masz możliwość pokrycia całej ściany drewnem do dekoracji. Innym wariantem jest ustawienie mniejszych akcentów wykonanych z drewna, które następnie będą ciekawie przyciągać wzrok.

Dekoracja ścienna z okładziną drewnianą na całe ściany

dekoracja ścienna z drewnianymi paskami akcentującymi - betonowy wygląd - jadalnia - turkusowa sofa

Okładziny ścienne wykonane z drewna to popularna opcja do projektowania ścian. Jeśli drewno ma ciemny kolor, preferowana jest ściana akcentująca. W przypadku jasnego drewna można przykryć drewnem kilka lub wszystkie ściany w celu dekoracji ściany.

Dekoracja ścienna z drewnem i geometrycznym wzorem

dekoracja ścienna-drewno-geometryczna-design-biały-wysoki połysk-szafka

Dekoracja ścienna z drewnem w formie okładziny już dawno przestała składać się ze zwykłych drewnianych desek czy paneli (nie żeby nie można było ich również używać). Oryginalne wzory, takie jak panele 3D o abstrakcyjnych kształtach czy wykorzystanie drewnianych krążków, listew, prostokątów i kwadratów tworzą niepowtarzalne dekoracje, które wspaniale prezentują się w każdym pomieszczeniu.

Nieregularna powierzchnia

dekoracja ścienna z drewna 3d-design-kominek-jadalnia-szare-krzesła-nowoczesne

We wnętrzu perfekcja nie musi już być na porządku dziennym. To jest powód, dla którego tak nieregularny wzór jest tak atrakcyjny przy dekorowaniu ścian drewnem. Kawałki drewna nie mają prostej powierzchni cięcia, ale różnią się wysokością. Rezultatem jest atrakcyjny wygląd 3D.

Drewno w salonie

ściana-dekoracja-drewno-okrągłe-panele-dekoracja-salon-szara-kanapa

Czy nie jesteś czasami zdumiony ciekawymi pomysłami na dekorowanie, które wykorzystują rzeczy, o których inaczej nigdy byś nie pomyślał? Tak też jest w przypadku tego salonu. Okrągłe blaty stołów zostały wykorzystane do dekoracji ścian drewnem. Takie talerze możesz również wykonać samodzielnie lub zlecić ich wykonanie.

Drewno w kolorze naturalnym i czerwonym

dekoracja ścienna-drewno-czerwona-stylowa-pośrednia-światło-sufit

Z drewna można tworzyć różnorodne wzory i wzory. W tym przykładzie wykorzystano dwie różne figury geometryczne w dwóch odcieniach. Efektem jest oryginalna ściana akcentująca, będąca punktem kulminacyjnym sypialni.

Dekoracja ścienna z drewnem w łazience

dekoracja ścienna-drewno-wiśnia-prostokąt-panele-łazienka-projekt-nowoczesny-wanna

Ciemna ściana z drewna sprawia, że ​​łazienka w połączeniu z białymi meblami jest prawdziwą perełką. Nowoczesną stylistykę podkreślają symetrycznie ułożone panele ścienne w kształcie prostokąta. Dekoracja ścienna z drewnem w formie okładziny ściennej to zawsze świetny pomysł.

Drewno o wyglądzie odłamka

dekoracja ścienna-drewno-sztuka-dekoracja-ścienna-lustro-imitacja-odłamki-niska

Ta akcentująca ściana również robi zapierające dech w piersiach wrażenie. Po raz kolejny dowodzi elastyczności drewna. Jak można się domyślić, inspiracją dla tej drewnianej dekoracji ściennej było rozbite lustro. Tyle że ta „rozbita” ściana nie przynosi 7 lat pecha.

Połącz drewno

dekoracja ścienna-drewno-panele-rama-listwy-kolorowe-meble-elegancka-szara-skóra

Drewno może mieć szeroką gamę odcieni od jasnego do ciemnego, białego do ciemnego brązu i prawie czarnego, a nawet czerwonego. Istnieją również różne wzory, które są unikalne dla każdego drzewa. Możesz to wykorzystać do stworzenia efektownej dekoracji ściennej z drewna. Ta okładzina ścienna składa się z paneli drewnianych w różnych kolorach, które są oddzielone od siebie ramami wykonanymi z listew.

Sześciokątna konstrukcja

dekoracja ścienna-drewno-sześciokąt-projekt-kuchnia-sześciokąt-pomysł-płyta

Lubisz geometryczne i abstrakcyjne, ale jednocześnie naturalne? Następnie możesz wybrać wzór heksagonalny lub plastra miodu do dekoracji ściany z drewnem. Pomysł świetnie prezentuje się zarówno w formie okładzin ściennych, jak i indywidualnych akcentów na ścianie.

Połącz drewno i światło

dekoracja-scienna-drewno-jasna-kolumna-oswietlenie-efektywne-jasno-niebieski-zegar

Poza dekoracją ścienną z drewna, każdą ścianę można również podświetlić światłem. Ściana akcentująca jest szczególnie skuteczna, gdy obie rzeczy są ze sobą połączone. Tutaj między drewnianymi panelami zostały szczeliny, w których ponownie wmontowano lampy.

Panele ścienne 3D

dekoracja ścienna-drewno-wnętrze-sypialnia-panele-3d-look-łóżko-czarny

Panele ścienne 3D bez żadnych pytań przyciągają wzrok. Jeśli są one wykonane z drewna, otrzymujesz ciepłą, a jednocześnie nowoczesną atmosferę. Ta współczesna sypialnia ma również pewien styl retro ze względu na ścianę akcentującą.

Projekt mozaiki

dekoracja ścienna-drewno-zagłówek-dekoracja-elementy z drewna-toaletka-szary-nowoczesny-lustro

Mozaika to równie nowoczesny design. Oprócz płytek i kamieni można to również zaprojektować z małych kawałków drewna. Dekoracja ścienna z drewna zajmuje w tej sypialni prawie całą ścianę i podkreśla szare, nowoczesne łóżko.

Oryginalna drewniana ściana 

dekoracja ścienna-drewno-ciemna-półka-projekt-okładzina ścienna-czarna-łóżko-stolik nocny

Tutaj mamy kolejny przykład nieregularnej powierzchni. Tym razem jednak w tym celu ułożono na sobie wiele desek o różnej długości, przy czym każda z nich wystawała inaczej. Dodatkowo dekoracja ścienna z drewna w postaci okładziny ściennej posiada małe okienka, które służą jako ramki do zdjęć.

Okiennice drewniane

dekoracja ścienna-drewno-szalunki-okładzina-pomysł-oryginalny-kolorowa-jadalnia-krzesła-eames

Lubisz oryginalne pomysły na dekoracje? Wtedy na pewno spodoba ci się ten projekt. Do dekoracji ścian drewnem wykorzystano różne okiennice, które układano jak puzzle. Pomysł pasuje zarówno do nowoczesnych, jak i rustykalnych stylów umeblowania.

Drewno na wąską ścianę

dekoracja-ścienna-drewno-abstrakcyjny-pomysł-futro-bar krzesło-niebieski-okno-front

Pokoje z bardzo wysokim sufitem mogą wydawać się bardzo puste. Brakuje im komfortu. Na szczęście istnieje możliwość zastosowania dekoracji ściennej z drewnem, aby temu przeciwdziałać. Szczególnie wąska konstrukcja ściany, taka jak ta, wygląda bardzo elegancko i nowocześnie. Podkreśl ten wygląd abstrakcyjnym układem desek.

Ściana akcentująca wykonana z drewna

dekoracja ścienna-drewno-akcent-jadalnia-salon-minimalistyczny-ciemna-tablica-oświetlenie-pośrednie

Otwarte przestrzenie mieszkalne powinny być wizualnie oddzielone od siebie. W tym wnętrzu zastosowano dekorację ścienną z drewna. Jadalnię zdobi ciemna ściana akcentująca i oświetlenie pośrednie, natomiast w salonie prosta, biała ściana.

Dekoracja ścienna z drewna – pomysł na recykling

dekoracja ścienna z drewnianymi deskami-upcykling-pomysł-salon-rustykalny

Stare drewno zawsze można dobrze wykorzystać. Te zużyte deski zostały przymocowane do ściany tak, aby zachodziły na siebie. Są jednym ze sposobów na stworzenie popularnego stylu plażowego. Użyj dowolnych niuansów kolorystycznych do tej dekoracji ściennej z drewnem.

Udekoruj partycję

dekoracja ścienna-drewno-przegroda-akcent-sypialnia-zdjęcie-piórko-neutralne kolory

Ścianka działowa jest już sama w sobie zauważalna. Ale to nie musi uniemożliwiać używania ich do dekoracji ścian drewnem. W ten sposób jednocześnie podkreślasz również meble znajdujące się przed nim, pod warunkiem, że są wykonane w innym kolorze.

Dekoracja drewnianych dysków

dekoracja ścienna z drewnianymi panelami-drewniane krążki-jelenie-dekoracja-sypialnia-lampy

Wzory i dekoracje z drewnianymi krążkami są bardzo poszukiwane. To jedne z tych pomysłów na dekorację ścian drewnem, które możesz zrealizować samodzielnie. Zbuduj mniejsze panele z podkładek, aby uzyskać mniejszą wagę. Po prostu pokrój plasterki z gałązek.

Rustykalna dekoracja ścienna w kuchni

dekoracja ścienna-drewno-rustykalne-płytki-biała-półka-przemysłowa-kuchnia

Kuchnia poradzi sobie z dużą ilością drewna. A płytki, które są tak często wybierane jako okładziny ścienne i podłogowe w tym pomieszczeniu, można również wspaniale łączyć z przyjemnym drewnem. To też świetny pomysł na dekorację ścian drewnem. Białe płytki są obramowane ciemnymi drewnianymi deskami, tworząc równowagę między jasnym a ciemnym.

Ściana wykonana z drewnianych plastrów

dekoracja ścienna-drewno-design-klej-drewno-płytki-zabudowa-przedpokoju

Ponieważ pomysł na dekorację ścienną drewnem zajmuje dużo czasu, możesz poprosić o pomoc całą rodzinę i rozpocząć wspaniały rodzinny projekt, z którego wszyscy będą dumni. Zdobądź mnóstwo kawałków drewna i połóż je razem na ścianie. Przyklej je bezpiecznym klejem. Tutaj też nie jest wymagana perfekcja.

Drewniane kostki do ścian i sufitów

dekoracja ścienna-drewno-kłody-projekt-ściana-sufit-salon-szklany stół

Stwórz atrakcyjny wzór z ciemnych drewnianych kostek, które szczególnie efektownie prezentują się na jasnej ścianie. Innym świetnym pomysłem jest rozszerzenie dekoracji ścian o drewno i wykorzystanie tego samego wzoru do stworzenia sufitu.

Dekoracja ścienna do jadalni 

dekoracja ścienna-drewno-jadalnia-pomysł-plastry drewna-żyrandol-stół do jadalni-krzesła z drewna

Połącz rustykalne drewno w jego naturalnym kształcie i kolorze z nowoczesnymi i eleganckimi meblami i dodatkami dekoracyjnymi. Jeśli chcesz użyć do tego drewnianych krążków, tak jak w tym przykładzie, tym razem nie możesz rozważać użycia mniej więcej tego samego rozmiaru, ale zamiast tego połączyć duże i małe.

Akcenty drewna

dekoracja ścienna z drewnianą lamelą-akcent-pomysł-ładny-projekt

Jeśli cała okładzina ścienna jako dekoracja ścienna z drewna, bez względu na kolor, jest dla Ciebie zbyt przytłaczająca, nadal masz świetną okazję, aby ustawić mniejsze akcenty drewnem. Do tego celu nadają się te same elementy, co do okładzin ściennych, czyli panele, deski i kawałki drewna.

Fototapeta z drewna

dekoracja ścienna-drewno-kolorowa-fototapeta-recykling-pomysł-salon-kolorowy akcent

Jak powszechnie wiadomo, nie ma granic w sztuce i dotyczy to również dekoracji ścian drewnem. Istnieją unikalne projekty na ścianę, które wykorzystują ten atrakcyjny materiał. Możesz nawet samodzielnie wykonać wiele projektów.

Drewniane słoje z efektami lustrzanymi

dekoracja-ścienna-drewno-lustrzane-pomysł-oryginalny-projekt-ściany-krążki-krążki

Taką dekorację ścienną drewnem wykonuje się szybciej i łatwiej niż mogłoby się wydawać. Znowu będziesz potrzebować drewnianych plastrów, które wycinasz z jasnego drewna. Następnie możesz na przemian pomalować środek na ciemno lub wydrążyć go, aby zamocować w nim małe lusterka.

Dekoracja ścienna przedszkola

dekoracja ścienna-drewno-pokój dziecięcy-drewniane deski-fotel-biały-zabawka-komoda

Twórz dekoracje ścienne z drewnianych desek w dowolnym kolorze w pokoju dziecięcym. Jodełkowy lub zygzakowaty wzór wygląda wystarczająco zabawnie, ale też emanuje pewną elegancją. Ten pomysł na dekorację jest jednocześnie prosty i ładny.

Fototapeta drewno

Dekoracja ścienna z drewnianą fototapetą-ombre-turkus-biała-sypialnia

Stwórz drewnianą fototapetę i udekoruj nią każde pomieszczenie. To świetny sposób na dodanie koloru do Twojego wnętrza. Drewniane deski w tym przykładzie reprezentują plażę i morze i zostały zaprojektowane w stylu ombre. Możesz również samodzielnie zaprojektować taką dekorację ścienną z drewna.

Projekt sześcianu na ścianę

Dekoracja ścienna z drewnianymi kawałkami-kwadrat-piksel-wygląd-zdjęcia-storczyk

Na koniec mamy ostatnią dekorację ścienną z akcentem z drewna, którą możesz wypróbować ponownie. Możesz oczywiście sam zdecydować, z ilu części ma składać się to zdjęcie. Jedno jest jednak pewne: mozaikowy wzór od razu przyciągnie wzrok i będzie atrakcyjnym akcentem na ścianie.

stare drewno

dekoracja-scienna-z-drewnem-stare-drewno-zawieszki-wiszące-oświetlenie-kredensu

Możesz również użyć starego drewna do dekoracji ścian drewnem. Dzieje się tak, ponieważ tworzysz uroczy akcent, który pasuje nawet do nowoczesnych mebli. Wystarczy zakryć tylko część ściany. Daje to efekt dużego muralu. Połącz z nowoczesnymi meblami jak tutaj z kredensem na wysoki połysk.

Ściana akcentująca szare drewno

Dekoracja ścienna z drewnianym akcentem rustykalnym ściana-jadalnia-nowoczesne meble

Neutralne drewno można łączyć w dowolnym kolorze. Akcentowa ściana z rustykalnego starego drewna w części jadalnej została połączona z czerwonymi akcentami. Przy odpowiednim oświetleniu możesz ponownie podkreślić dekorację ścienną drewnem.