Okładziny ścienne

Czarna jasna barwa we wnętrzu – 16 kreatywnych projektów ścian i sufitów

Czarny jasny kolor sypialnia-fluorescencyjny-ścienny-sufit-gwiaździsty-niebieski-światło

Piękne efekty świetlne we wnętrzu cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i dorosłych. Można dodać dekoracje ścienne, obrazy i malowidła ścienne Czarny jasny kolor farby i są często używane do aranżacji wnętrz zaciemnionych dyskotek, barów i sal gier. Fluorescencyjne okładziny ścienne nadają się również do domu, szczególnie do kreatywnie zaprojektowanych sypialni.

Kolor światła czarnego i jego właściwości

Kubek w kolorze czarnym jasnym-jasny-neon-fluorescencyjny-kolory malarza

Ludzkie oko widzi tylko ograniczone spektrum światła, które obejmuje kolory od fioletu do ciemnej czerwieni. Kolory znajdujące się poza tym obszarem nie są dostrzegalne. Niemniej jednak materiały fluorescencyjne stają się widoczne przez światło czarne lub promieniowanie UV i uzyskują specjalny efekt świetlny – świecą. Kolory fluorescencyjne lub neonowe są widoczne pod specjalną lampą, która emituje promieniowanie ultrafioletowe (UV). Czytaj dalej, aby znaleźć inspirujące, świecące wnętrza i odkryć więcej zastosowań czarnego światła.

Czarna jasna farba na ścianę

Czarny kolor światła mural-kwiaty-malarstwo-czarne lampy światła

Salony z dekoracją w fluorescencyjnych kolorach ścian wprowadzają do mieszkania wyjątkową, mistyczną atmosferę. Jeśli masz talent do malowania, możesz nawet spróbować samodzielnie wykonać dekorację ścienną. Wszystko czego potrzebujesz to kolory światła czarnego, lampy UV i własna wyobraźnia. Pamiętaj, że farba użyta na ścianie nie jest odpowiednia dla skóry. Jeśli nadal chcesz malować tatuaże w czarnym świetle na swojej skórze, kup odpowiednią farbę do ciała UV w tym celu.

Gwiaździste niebo na suficie z czarnym światłem

Czarny kolor światła sufit sypialni obraz gwiaździste niebo wszechświat!

Jasne kolory światła czarnego mogą być widoczne lub przezroczyste. Widoczne farby są zauważalne nawet bez światła UV, dzięki czemu pod wpływem światła uzyskują silniejszy efekt świetlny. Z drugiej strony, przezroczyste kolory światła czarnego można zobaczyć tylko za pomocą specjalnej lampy. Te ostatnie nadają się do malowania sufitów w sypialni, na przykład przedstawiające rozgwieżdżone niebo.

Kolory fluorescencyjne dla obrazów sufitowych 3D

Czarny kolor światła 3d obraz sufitu świątyni dżungla kolory uv

Za pomocą neonowych farb ściennych można pomalować imponujące obrazy sufitowe 3D, których projekt tworzy mistyczny efekt w pomieszczeniu. Jednak świetlisty kolor ścian czy sufitu nie pasuje do każdego pomieszczenia. Należy raczej unikać fluorescencyjnych kolorów w salonach czy kuchniach.

Malowanie fototapety neonowymi kolorami

czarny-jasny-kolor-mural-farba-akryl-kolory-neonowe-egzotyczne-kwiaty

Jeśli nie chcesz całkowicie ozdobić swojej ściany fototapetą, możesz zamiast tego pomalować fototapetę na płótnie w neonowych kolorach. Możesz polegać na własnych umiejętnościach lub skorzystać z gotowego szablonu, który szybko przeniesiesz na płótno fluorescencyjną farbą w sprayu.

Sztuka abstrakcyjna w czarnym świetle

czarny-jasny-kolor-sztuka-abstrakcyjny-obraz-fluorescencyjny-kolory

Wielu artystów zajmuje się malowaniem abstrakcyjnych obrazów, które wnoszą głębsze znaczenie. Takie dzieła sztuki są czasami malowane neonowymi kolorami, dzięki czemu kolory są widoczne w normalnym świetle, ale zmieniają się w świetle czarnym.

Czarny kolor światła dla rozgwieżdżonego nieba w kinie domowym

czarny-jasny-kolor-kino-domowe-sufit-gwiaździste-wklęsłe miejsca w niebie

Jeśli szukasz odpowiedniego efektu świetlnego do kina domowego, to odpowiednią decyzją jest zdjęcie sufitu z rozgwieżdżonym niebem. Czarniawe lampy można po prostu ukryć jako oświetlenie pośrednie i nie mają silnego światła, które przeszkadzałoby w oglądaniu filmów. Masz również wrażenie, że jesteś na świeżym powietrzu.

Orientalny obraz sufitu w kolorach UV

czarny-jasny-kolor-sufit-obraz-orientalny-wnętrz-neonowe-kolory

Kolory świecące w czarnym świetle są często używane we wnętrzach barów, które mają wyjątkową atmosferę. Lokale w stylu orientalnym często mają subtelne oświetlenie, które idealnie nadaje się do takich efektów świetlnych.

Plac zabaw w kolorach fluorescencyjnych 

kolor-czarny-jasny-mini-pole-golfa-jasny-wnetrze-dywan

Laser Tag to popularna gra z USA, w którą często gra się w salach gier z oświetleniem fluorescencyjnym. W dużych miastach istnieją również kręgielnie i pola do minigolfa, które znajdują się w zaciemnionej sali o czarnych jasnych barwach. Takie place zabaw oferują odwiedzającym szczególne wrażenia, które są szczególnie cenione przez dzieci.

Farba Airbrush black light – mural wszechświata

czarno-jasny-kolor-airbrush-mural-kosmos-planety

Za pomocą aerografu (zwanego również pistoletem natryskowym) można pomalować duże pomieszczenia farbą na czarno. Farby aerografowe i fluorescencyjne farby ścienne nadają się tylko do użytku w pomieszczeniach.

Czarny jasny kolor w przedszkolu

czarny-jasny-kolor-pokoj-dzieci-ulubione-postacie-obraz-sufit-piotr-patelnia

Wiele małych dzieci boi się ciemności i nie może spać spokojnie. Z tego powodu rodzice często wybierają jasne kolory do pokoju dziecięcego, aby namalować rozgwieżdżone niebo, popularne postacie lub inne dekoracje.

Wymagania dotyczące świetlistej fototapety w pokoju dziecięcym

czarny-jasny-kolor-pokoju-dziecięcego-świetlna-fototapeta-koty

Pokoje dziecięce można kreatywnie i indywidualnie projektować w czarnym świetle. Przede wszystkim upewnij się, że wieczorem w pokoju jest zupełnie ciemno. Lampy uliczne i oświetlenie z innych pomieszczeń znacznie zmniejszą efekt świetlny. Jeśli ten wymóg zostanie spełniony, każdy szczegół fototapety będzie dobrze widoczny.

Przezroczysty czarny kolor światła

czarny-jasny-kolor-mural-przezroczysty-kolory-przed-po

Dekoracje ścienne do pokoi dziecięcych, które wyglądają inaczej w świetle dziennym i czarnym, można malować kolorami transparentnymi. W takim przypadku lampa światła czarnego jest niezbędna, aby wieczorem zobaczyć efekty świetlne.

Pokój dziecięcy z czarnym światłem i bez

czarny-jasny-kolor-pokój-dziecięcy-mural-uv-kolory-półka

Przed przystąpieniem do nakładania fluorescencyjnej farby ściennej, meble w pomieszczeniu należy przykryć folią zabezpieczającą przed przebarwieniami. Postaraj się udekorować pokój dziecięcy tak, aby obrazki wyglądały pięknie zarówno w dzień, jak i wieczorem.

Podwodny świat w neonowych kolorach

czarny-jasny-kolor-podwodny-świat-rekin-anemonefish

Neonowe kolory tworzą efekt 3D, który pokochają dzieci. Większe fototapety, które znajdują się w sali imprezowej lub wewnętrznym placu zabaw są zwykle malowane widocznymi kolorami, aby były widoczne zarówno w jasny dzień, jak i w czarnym świetle.

Malowanie ścian w kolorach fluorescencyjnych

czarny-jasny-kolor-ścienna-fototapeta-świetlna-meduzy-neonowe-kolory

Kolory fluorescencyjne są wykorzystywane w dekoracji wnętrz restauracji tematycznych. Aby uzyskać jak największy efekt, powierzchnię ściany lub sufitu należy zagruntować białą farbą. Dzięki tej sztuczce uzyskuje się mocniejszy i bardziej intensywny efekt świetlny.

Czarne jasne kolory do dekoracji

czarny-jasny-kolor-dekoracja-fluorescencyjny-szklany-pojemnik-farba-czarny-jasny-kolor

Dzięki czarnemu kolorowi światła możesz samodzielnie wykonać kreatywną dekorację na przyjęcie. Czego będziesz potrzebować: kilka szklanych pojemników, farby fluorescencyjne do sztuki i lampa z czarnym światłem. Możesz pomalować szklane pojemniki na jasne kolory lub dodać elementy dekoracyjne. Użyj go do udekorowania stołu lub półki, umieść lampę UV w pobliżu, a Twoja własnoręcznie wykonana dekoracja na przyjęcie jest gotowa.

Maluj czarnym światłem

czarne światło-farba-pędzel-neonowe-kolory-tęczowe-lustro

Dzięki neonowym farbom możesz namalować z dziećmi piękne obrazki na kartonie lub kartce papieru. Proces jest taki sam jak malowanie innymi kolorami, ale rysunki świecą czarnym światłem. Nie zapominaj, że te atramenty UV nie są odpowiednie dla skóry i nie pozostawiaj maluchów bez opieki podczas malowania nimi.

Inne zastosowania koloru czarnego światła!

kolor-czarny-światła-bezpiecznik-banknoty-paszport-kanada-lampa-czarna-światła

Niewidzialny czarny kolor światła jest również używany jako środek bezpieczeństwa, aby przedmioty były jak najbardziej odporne na fałszerstwo. Na przykład w przypadku banknotów jako zabezpieczenie stosuje się fluorescencyjną farbę drukarską, którą można zobaczyć tylko w świetle UV. Niektóre paszporty są również objęte taką ochroną, aby utrudnić fałszerstwo.