Obszar patio

Zbuduj samodzielnie ekrany prywatności – wskazówki dotyczące planowania i projektowania w ogrodzie

Ogród jest pożądanym miejscem, z którego większość ludzi korzysta również jako obszar prywatny, a jeśli chcesz samodzielnie zbudować ekran prywatności, jest to właściwe miejsce dla Ciebie. Ten artykuł może pomóc w uniknięciu poważnych pułapek i kosztownych błędów w planowaniu i instalacji. W ten sposób znajdziesz niedrogie rozwiązanie dla ochrony swojej prywatności. Pokazujemy więc praktyczne sztuczki i techniki, których profesjonaliści mogą użyć do samodzielnego zbudowania pięknego ogrodzenia prywatności. Możesz oczywiście dostosować to do swoich potrzeb i krajobrazu. Jeśli sam wykonasz takie pomysły na ochronę prywatności w ogrodzie, zaoszczędzisz mnóstwo czasu, nerwów i pieniędzy. Jest to również świetny sposób, aby upewnić się, że projekt DIY zostanie wykonany poprawnie za pierwszym razem.

Tanio zbuduj swój własny optymalny ekran prywatności

Używaj palet Zbuduj swój własny kreatywny ekran prywatności Doniczki wiszą w ogrodzie

Przede wszystkim upewnij się, że faktycznie znajdujesz odpowiedni obszar, który zapewnia ci pożądaną prywatność. Upewnij się, że jesteś na odpowiedniej wysokości i zastanów się, jak wysoko chcesz samodzielnie zbudować ekran prywatności. Może się zdarzyć, że po wybudowaniu okaże się, że sąsiedzi z sąsiedztwa nadal cię widzą. Z estetycznego punktu widzenia należy również uważać, aby nie marnować materiałów, pieniędzy i czasu na budowanie ogrodzenia, które nie pasuje do Twojego ogrodu.

dobór materiałów żaluzje słomkowe zbuduj własny taras

Aby ustalić, czy sam budujesz np. ekran prywatności na taras, powinieneś wziąć pod uwagę proporcje swojego ogrodu. Więc jak wysoki musi być twój prywatny obszar i inne pomysły na ogrodzenia prywatności są pierwszymi ważnymi czynnikami. W tym przypadku również dobrym pomysłem jest znalezienie pomocnika z wysokim kawałkiem drewna lub tektury. Możesz wcześniej przyciąć kawałek do wysokości proponowanego ogrodzenia, aby umożliwić bieganie na obwodzie. Siedząc i stojąc, podążaj za widokiem nad pudełkiem, gdy się porusza. W ten sposób możesz określić, ile prywatności faktycznie oferuje twoje ogrodzenie, na przykład, jeśli sam budujesz drewno na swój ekran prywatności.

Drzewa trawników przydomowych i samodzielne budowanie ekranów prywatności

Dzięki temu możesz szybko zdecydować, jak wysokie ma być twoje ogrodzenie lub czy w ogóle nie można go zbudować. Powinien być wystarczająco wysoki, aby osłonić Twój ogród. Następnie możesz rozważyć alternatywy, takie jak szybko rosnące gęste drzewa lub krzewy, które nie podlegają takim samym ograniczeniom wysokości jak ogrodzenia. Na przykład, jeśli sam zbudujesz ekran prywatności z tarasu lub masz szopę ogrodową, którą chcesz oddzielić, możesz zbudować bezpośrednio wokół tego obszaru.

Umieść posty na odległość

nowoczesny design do ogrodu z osłoną prywatności niedrogie rozwiązanie

Ustaw odpowiednie odstępy i trzymaj słupki ogrodzeniowe w odległości 3 metrów od siebie, aby osłona prywatności nie zwisała podczas planowania budowy. Mniejsza liczba słupków oszczędzi ci kopania, ale na dłuższą metę nie będzie to opłacalne ze względu na wiatr i grawitację. Im więcej masz postów, tym silniejsze będzie Twoje zewnętrzne ogrodzenie prywatności. Tak więc odległość 3 metrów jest dobrą zasadą. To daje ogrodzeniu wystarczającą siłę, aby wytrzymać wiatr.

Skandynawskie metalowe ekrany prywatności budują własną blachę falistą

Na przykład, jeśli sam budujesz metalowy ekran prywatności, możesz rozmieścić słupki podczas określania sposobu budowy ogrodzenia. Sztuczka polega na tym, aby oddzielić to za pomocą palików, aby zaznaczyć pozycje dołków dokładnie w odległości 3 metrów. Grubość słupków daje więcej centymetrów i więcej swobody. Potrzebujesz tego, jeśli rozważasz kilka odmian. Możesz samodzielnie zbudować kreatywny ekran prywatności, umieszczając panele między postami. Zaplanuj również co najmniej trzy poziome podpory, aby utrzymać ciężar każdego panelu.

Twórz ekrany prywatności i przestrzegaj wymagań

Zmierz odległość drewniane słupki ogrodowe ekran prywatności zbuduj się tanio

Jeśli już wiesz, jak samodzielnie zbudować ekran prywatności, zanim zaczniesz, musisz znać lokalne przepisy, przepisy i kodeksy budowlane. W przeciwnym razie ryzykujesz konieczność ponownego demontażu ogrodzenia. Jest więc więcej niż jeden powód, aby uzyskać takie pozwolenie na budowę. Jeśli zbudujesz ogrodzenie w niewłaściwym miejscu lub za wysoko, możesz być zmuszony do zburzenia go. Jednak, gdy ubiegasz się o zezwolenie, otrzymasz kopię przepisów dotyczących ogrodzeń w Twojej okolicy. Obejmuje to wymagane przeszkody w stosunku do linii własności, chodników i dróg, a także dopuszczalne wysokości, które zwykle różnią się w zależności od podwórka.

dziedziniec kamyki ekran prywatności przemysłu drzewnego wykonany z drewna

Jeśli mieszkasz w osadzie, która ma swoje własne, prywatne przepisy, możesz również skontaktować się ze stowarzyszeniem lub komisją planistyczną. Jego zasady mogą być nawet bardziej rygorystyczne niż zasady miasta lub miasteczka. Niektóre przepisy przewidują nawet wybór koloru lub materiału. Może być konieczne dostarczenie szkicu do zatwierdzenia projektu, jeśli chcesz mieć drewniane ogrodzenie podwórka. Zidentyfikuj więc granicę swojej nieruchomości, określając zasoby, zanim zbudujesz ekran prywatności dla majsterkowiczów. Zacznij od działki, która pomoże Ci zbudować na nieruchomości. W ten sposób powinieneś oznaczyć rogi swojego podwórka. Zwykle możesz poprosić o kserokopię swojego planu nieruchomości, jeśli jeszcze go nie masz. Nie zakładaj jednak, że Twoja nieruchomość jest idealnie kwadratowa lub prostokątna. Wiele z nich może mieć kształt klina lub nietypowe kształty.

Dodaj drzwi ogrodzenia

Zbuduj własne drzwi ogrodzeniowe dla ochrony prywatności

Jeśli to możliwe, zaplanuj co najmniej dwoje drzwi ogrodzeniowych podczas budowy i zwiększ je jak najszersze. Czy mieszkałeś kiedyś w domu, w którym bramy były za małe lub w niewłaściwym miejscu? Wiesz wtedy, jak żmudne jest obejście połowy posesji, aby dostać się na dziedziniec przez zbyt mały płot. Pomyśl także o dostępie do swojego ogrodu. Jeśli masz sąsiada, którego chciałbyś odwiedzić, chcesz wejść na podwórko z obu stron domu lub chcesz ułatwić sobie dostęp do parku za domem, to warto rozważyć taki plan.

Zbuduj samodzielnie ekrany prywatności – projekt i konstrukcja

stylowy stół ogrodowy przytulny z ogrodzeniem z drewnianych listew i lampek

Spójrz na różne konstrukcje ogrodzeniowe i zmień projekt pomysłów na ogrodzenie prywatności zgodnie ze swoimi potrzebami. Solidne, wysokie ogrodzenie może odciąć wzrok ciekawskich, ale może też zamurować. Taka nudna, monolityczna i wymagająca dużej ilości materiałów konstrukcja może nie być najlepszym rozwiązaniem. Twój ekran prywatności nie musi składać się wyłącznie z projektu, wysokości lub materiału. Na przykład, jeśli twoje podwórko sąsiaduje z obszarem zalesionym, niedrogie ogrodzenie o niskim łańcuchu wykona zadanie. Możesz więc trzymać psa w ogrodzie i jednocześnie cieszyć się widokiem na las. Ładnie zaprojektowany, ładny ekran prywatności z zapraszającą bramą może być wymagany po obu stronach domu od strony ulicy. Wyższy płot zmieści się wtedy po tej stronie podwórka, która jest zwrócona w stronę sąsiada. W takim przypadku wysoce zalecane byłoby wysokie, niedrogie i funkcjonalne ogrodzenie ochronne.

połączenie białego ogrodzenia babus ochrona prywatności ogród zbuduj sam

Zmiana stylu lub konfiguracji w celu dopasowania do różnych części podwórka może być skuteczną strategią obniżania kosztów materiałów i zmniejszania obciążenia pracą. Może nawet uczynić podwórko bardziej interesującym. Zaplanuj wyższe ogrodzenia, aby chronić prywatność i niższe ogrodzenia, aby obniżyć cenę i poprawić widok. Nie potrzebujesz narzędzi do planowania projektu ogrodzenia, ale potrzebujesz narzędzi do jego montażu. Z tego powodu unikaj zakupów w ostatniej chwili, mając wszystkie materiały gotowe na czas do budowy takiego projektu.

Dobór materiałów i własne potrzeby

styl-rustykalny-z-fali-żelaznej-prywatnosci-ekran-pomysly-ogrodowe-zrób-siebie

Przy tak wielu stylach ogrodzenia do wyboru, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Miej świadomość własnych umiejętności i dostępnych narzędzi. Nawet proste drewniane ogrodzenie z desek może być funkcjonalne i piękne, ale bardziej skomplikowane projekty z misternymi cięciami pod kątem lub elementami architektonicznymi z recyklingu są możliwe, jeśli masz wiedzę i odpowiedni sprzęt. Powinieneś także wziąć pod uwagę swój klimat i sąsiedztwo.

Zbuduj cień siebie ogrodzenie prywatności siebie ogrodzenie wokół drzewa

Na niektórych obszarach drewniany płot może szybko ulec pogodzie, a lepszym wyborem może być metalowe ogrodzenie lub ściana z bali. Niektóre kodeksy budowlane hrabstw mogą również dyktować rodzaj ogrodzenia, które możesz zbudować. W końcu Twój wybór projektu może zależeć od tego, ile metrów potrzebujesz i od ceny materiału. Jeśli Twój budżet jest napięty, bezpłatne przedmioty, takie jak palety, można poddać recyklingowi w atrakcyjnym drewnianym ogrodzeniu.

Domowe bambusowe ogrodzenie na dziedzińcu z garażem i białym stołem latem

Tak więc, jeśli masz dzieci lub zwierzęta, które chcesz trzymać w domu lub na zewnątrz, lub po prostu chcesz trochę prywatności od sąsiadów, ekrany prywatności dla majsterkowiczów to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na architekturze krajobrazu. Zawsze dzwoń do lokalnego zakładu energetycznego i poproś o oznaczenie linii przed rozpoczęciem kopania. Nic nie może powstrzymać projektu DIY bardziej niż uderzenie w linię komunalną. Nie wspominając o tym, że mogą obciążyć cię rachunkiem za szkody. Upewnij się również, że chcesz być elastyczny w kwestii materiałów eksploatacyjnych. Na przykład niektóre instrukcje budowania sugerują rodzaje drewna, które są powszechne w tej części kraju, ale mogą być droższe w twoim kraju. Najlepiej zapytać o sugestie sklep ze sprzętem. Ogrodzenie nie tylko musi być funkcjonalne, ale także stać się atrakcyjnym elementem Twojego krajobrazu. Pomyśl także o bezpieczeństwie podczas korzystania z elektronarzędzi.