Obszar patio

Tworzenie oczka ogrodowego – 25 nowoczesnych pomysłów na oszczędność miejsca

Stwórz-taras-staw-nowoczesne-pomysły-oszczędność miejsca

Jeśli chcesz stworzyć oczko wodne na patio, musisz dokładnie zaplanować i wykazać się kreatywnością w projekcie! Chętnie pomożemy i pokażemy 25 pomysłów, dzięki którym możesz stworzyć małą oazę. Z elementami wodnymi lub bez, z roślinami o naturalnym wyglądzie lub raczej prostym i nowoczesnym – daj się zainspirować przykładami z poniższej serii zdjęć!

Stwórz staw patio – z roślinami wodnymi lub bez?

Taras staw-utwórz-jadalnię-drewniany-most

Staw tarasowy jest zwykle budowany na końcu tarasu i jest optycznie kontynuacją tarasu. Taras jest wówczas płynnie połączony z ogrodem nowoczesnym drewnianym mostem. Projekt ten jest niezwykle praktyczny i nowoczesny – stylowy dodatek do domu jednorodzinnego w stylu minimalistycznym. Ci, którzy się na to zdecydują, mogą obejść się bez roślin wodnych i zamiast tego udekorować płytki staw kamieniami rzecznymi. Alternatywnie staw można obsadzić liliami wodnymi, trzciną lub turzycą bagienną.

Stwórz oczko wodne na tarasie – z elementami wodnymi lub bez?

Stwórz-taras-staw-projekt-nowoczesny-ogrod-pomysł

Jeśli staw na patio jest raczej mały, można go uwydatnić za pomocą elementów wodnych. Fontanny ogrodowe czy wodospad zrelaksują zmysły oraz przyciągną ptaki i motyle. W każdym razie, jeśli staw jest większy, możesz się bez niego obejść i zamiast tego osiedlić się rybami koi lub żółwiami. W galerii zdjęć znajdziesz kolejne zachwycające przykłady udanego projektu tarasu z oczkiem wodnym. Niech to Cię zainspiruje i stworzy oazę dobrego samopoczucia!

Połóż taras z drewna i stwórz obok niego mały oczko wodne

Twórz tarasowe oczko wodne-drewno-lilie wodne-beton-kostka brukowa

Niezależnie od tego, czy masz duży czy mały ogród, nie musisz rezygnować z żywiołu wody. Oczka ogrodowe pasują właściwie wszędzie i zapraszają do odpoczynku w piękne słoneczne dni. Istnieje ogromna różnorodność rodzajów stawów ogrodowych. W zależności od wielkości ogrodu i osobistych upodobań z pewnością znajdziesz odpowiedni typ, który najlepiej pasuje do dotychczasowego stylu w Twoim ogrodzie. Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody, staw ogrodowy z mnóstwem roślin w różnych strefach może być odpowiednim rozwiązaniem dla Twojego gustu.

Stylowy taras otoczony dwoma małymi stawami ogrodowymi

Taras-staw-tworzy-drewno-lilie wodne-trzciny

Taki oczko wodne można stworzyć jako oczko wodne w dowolnym kształcie. Staw tarasowy zbliżony do naturalnego jest również dostępny jako staw prefabrykowany. Na przykład w formalnym ogrodzie zmieści się formalny staw koi lub ozdobny staw. Te stawy zachwycają wyraźnymi liniami i nielicznymi roślinami, które są efektywnie wykorzystywane. Formalne oczko wodne na patio jest zwykle tworzone obok siedzenia. Może być wykonany z betonu lub z folii. Krawędź folii pokryta jest cegłami lub płytami kamiennymi.

Nowoczesny minimalistyczny projekt tarasu z płytkim stawem ogrodowym ozdobionym kamieniami rzecznymi

Stwórz-taras-staw-obrzeża-płaskie kroki

Jeśli chcesz zbudować duży staw ogrodowy, najlepiej wybrać staw foliowy. Dzięki temu niedrogiemu wariancie projekt nie ma żadnych ograniczeń. Z kolei staw prefabrykowany to idealne rozwiązanie dla mniejszych ogrodów. Jest szybki w rozłożeniu, bardzo stabilny i wytrzymały. Różne strefy wodne są wstępnie zdefiniowane i nie można ich zmienić. Jeśli chcesz stworzyć oczko wodne, musisz dokładnie przemyśleć, gdzie zostanie umieszczony.

Nowoczesny projekt tarasu – płytki oczko wodne z elementami wodnymi

Taras staw-utwórz-drewno-taras-podłoga żwirowa-elementy wodne

Jeśli zdecydujesz się na oczko wodne z roślinami, ważne jest, aby było ono nasłonecznione przez sześć godzin, aby rośliny również dobrze się rozwijały. Abyś mógł przez cały czas odczuwać odświeżający i chłodzący efekt stawu ogrodowego, staw powinien być również dobrze widoczny z Twojego siedzenia. Staw na patio pod drzewami to nie jest dobra decyzja, ponieważ wybieg wpadnie prosto do wody.

Staw tarasowy z liliami wodnymi szybko przyciąga wzrok

Tworzenie tarasu oczko wodne-pomysły-sadzenie-lilie wodne-rośliny wodne

Pięknie porośnięty staw tarasowy staje się oazą, która zachęca do relaksu i sprawia, że ​​słoneczne godziny są niezapomniane. Aby woda była czysta i czysta, staw musi być odpowiednio obsadzony. jedną trzecią powierzchni wody należy pozostawić nieobsadzone. Właściwie trudno sobie wyobrazić oczko wodne bez lilii wodnych. Do sadzenia stawu używaj odmian, które pozostają jak najmniejsze. Piękne lilie wodne powinny znaleźć się w najgłębszym punkcie stawu tarasowego. Do sadzenia nie wolno używać nawożonej ziemi ogrodowej. Odpowiednia jest gotowa gleba do stawu i gliniasta gleba ogrodowa bez pozostałości korzeni.

Zaprojektuj frontowy ogród – stwórz oczko wodne i posadź go roślinami wodnymi

Stworzenie oczka tarasowego z pomysłami i zaprojektowanie frontowego ogrodu w nowoczesny sposób

Rośliny podwodne dostarczają tlen do stawu, a rośliny bagienne służą zwierzętom jako kryjówki. Do sadzenia brzegów stawu nadają się rośliny o dużych liściach, takie jak pelargonie i hosty. Właściwa pielęgnacja stawu ma ogromne znaczenie dla czystej wody. Dlatego regularnie, regularnie usuwaj pyłki, liście i przerośnięte rośliny. Różne narzędzia z ogrodu mogą być bardzo pomocne w oczyszczaniu wody. Na przykład za pomocą podbieraka możesz wyciągnąć z wody wszystko, co widzisz unoszące się na powierzchni.

Oczko wodne optycznie oddziela taras od ogrodu

Taras-staw-tworzy-nowoczesne-betonowe-kostki-kostki-schodki

Jeśli chcesz ożywić swój własny staw ogrodowy, możesz wzbogacić go o różne pożyteczne zwierzęta. Zachęcamy do umieszczania ryb takich jak złote rybki, minnows czy bitterling. Są oczywiście inne zwierzęta wodne, które same się kolonizują. Ciekawymi osadnikami są żaby żywiące się pchłami wodnymi i komarami, z których oczywiście możemy skorzystać. Fascynująco piękne ważki można również bardzo często znaleźć w stawie ogrodowym. Jeśli wokół wody umieściłeś wapień, stopniowo pojawią się tam jaszczurki i żaby.

Staw ogrodowy wykonany ze stali obok drewnianego tarasu

Twórz-taras-staw-nowoczesne-idee-drewno-płytki

Ślimaki są również bardzo korzystne dla biotopu. Przydatnymi gatunkami są na przykład ślimaki wieżowe i ślimaki panwiowe. Zapewniają rozluźnienie dna stawu. Innym gatunkiem, który równoważy biotop, są ślimaki stawowe. Żywią się resztkami roślin i algami. Oczywiście ślimaków w oczku tarasowym nie może być za dużo, bo przy braku pożywienia zjedzą roślinność w stawie.

Nowoczesny projekt tarasu – taras otaczają przytulne rośliny, mały staw przyciąga ptaki i motyle

Tworzenie tarasu-stawu-nowoczesne-pomysły-rośliny

Oczko wodne ozdobione kamiennym posągiem ogrodowym – pomysł na nowoczesny design

Tworzenie oczka tarasowego, trzcin, lilii wodnych i tarasu betonowego

Stwórz staw tarasowy w stalowym basenie

Stwórz tarasowy oczko wodne z liliami wodnymi i piaskową kostką brukową

Tworzenie oczka tarasowego – nowoczesny projekt ogrodu

Taras-staw-stwórz-frontowy-ogród-nowoczesne-idee

Stwórz staw tarasowy z elementami wodnymi

Taras-staw-tworzy-elementy wodne-nowoczesne-idee

Stwórz taras-staw-skał-nowoczesny-naturą

Stwórz staw tarasowy, ruszt i elementy wodne

Stwórz taras-staw-ogród-ławkę-nowoczesny-Koi-ryby

Stwórz-taras-staw-mały-wąski-stal-zbuduj-sam

Stwórz tarasowe lilie wodne ze stawami koi

Stwórz taras-staw-przytulny-beton-mały

Stwórz taras-staw-czysta natura-lilie wodne

Stwórz tarasowy oczko wodne - fontannę z kamienia naturalnego

Stwórz taras-staw-kaskadę-gry wodne-lilia wodna