Obszar patio

Parasol na wsporniku ze stojakiem – cztery parasole marki Umbrosa o nowoczesnym designie

Teraz, gdy zima powoli dobiega końca, dla wielu zaczyna się planowanie wyposażenia i projektowania tarasów. Parasol jest tutaj ważnym elementem, jeśli taras nie ma innego źródła cienia. Nowa kolekcja „Spectra UX” firmy Umbrosa jest w sam raz. Składa się z czterech unikalnych modeli parasola wspornikowego ze stojakiem. Niezależnie od tego, czy są proste i w neutralnych kolorach, czy też optymistyczne i efektowne – wszystkie parasole wspornikowe zachwycają nowoczesnym designem i różnymi kształtami.

Parasol wspornikowy Umbrosa ze stojakiem z kolekcji Spectra UX

Każdy parasol na wsporniku ze stojakiem ma swoją historię. Cztery modele parasoli zostały stworzone we współpracy z kilkoma projektantami, w tym Siegrid Demyttenaere, i były inspirowane różnymi rzeczami: czystą i wyrafinowaną architekturą, żywiołowością i nieprzewidywalnością natury, ciepłem i miękkością kultury śródziemnomorskiej oraz, co nie mniej ważne, orzeźwiający blask morza i jego fal.

Parasol wspornikowy „Spectra UX Architecture” ze stojakiem

Spectra UX Architecture o prostym designie dla nowoczesnych tarasów

Ze wszystkich modeli ten parasol ze stojakiem jest najprostszy. Niemniej jednak wygląda niezwykle luksusowo dzięki szarym odcieniom. Celem tego parasola było uzyskanie wzoru, który dzięki swojej prostocie i regularnym kształtom będzie doskonale pasował do nowoczesnego wyposażenia tarasów. W tym celu parasol ma kwadratowy kształt, całkowicie brakuje zbędnych dzwoneczków i gwizdków, a tylko niezbędny materiał zdobi model. Kolejną wielką zaletą wszystkich modeli jest fakt, że wspornikowe stojaki na parasole są wyposażone w kółka.

„Spectra UX Natura”

Spectra UX Nature z zielonym wspornikiem na parasol i beżowym parasolem

Imponująca Spectra UX Nature to także parasol na wsporniku z rolowanym stojakiem. Model ten dopasowuje się kolorystycznie do natury, a dokładniej do ogrodu dzięki wyposażeniu w zielony stojak i beżowy klosz o ciekawym kształcie. Doskonale sprawdza się w nowoczesnych przestrzeniach zewnętrznych, w których drewno odgrywa ważną rolę. Więc jeśli chcesz ochrony przeciwsłonecznej, która jest jednocześnie szykowna i niezbyt efektowna, dokonujesz właściwego wyboru dzięki „Nature”.

„Widmo kultury UX”

Parasol na wsporniku Spectra UX Culture ze stojakiem w kolorze brązowo-czerwono-różowym

„Kultura” to bardziej kolorowy, ale wciąż prostszy parasol projektowy, inspirowany kulturą śródziemnomorską. Mieszanka kolorów brązu, różu i czerwieni naprawdę przyciąga uwagę i może stworzyć wspaniały akcent na tarasie. W tym modelu rzuca się w oczy sama parasolka.Parasol na wsporniku jest kwadratowy, ale cztery rogi są efektownie zaokrąglone, co nadaje prostemu projektowi pewną zabawę.

Parasol wspornikowy „Spectra UX Marine” ze stojakiem

Parasol na wsporniku z morskim stojakiem w kolorze niebieskim i białym dla morskiego stylu

Duży parasol wspornikowy ze stojakiem to również „Marine”. Jak sama nazwa wskazuje, inspiracją było morze i fale, co znajduje odzwierciedlenie nie tylko w niebieskim stojaku na parasol, ale także w samym parasolu, który składa się z dwóch warstw, z których dolna charakteryzuje się falą kształt w kształcie. Co więcej, tkanina na parasol jest biała i bardziej przezroczysta niż w innych modelach, co nie tylko sprawia, że ​​wygląda luksusowo, ale także przypomina światło odbite od słońca w wodzie morskiej.

Strona internetowa belgijska firma Umbrosa.