Obszar patio

Żółw w ogrodzie – zbuduj nowoczesne terrarium na podwórku

Zaprojektuj pomysły żółwie stawowe koi ryby trawnik taras z drewna

Proponujemy Ci inspirujący pomysł na projekt ogrodu – ogródek działkowy został całkowicie przebudowany i przekształcony w nowoczesną kryjówkę w wielkim mieście. Właściciele domów mieli jeden Żółw w ogrodzie i zlecił firmie ogrodniczej Pepo Botanic Design zbudowanie nowoczesnego terrarium. Jednocześnie ogród powinien wyglądać nowocześnie i zachęcająco.

Żółw w ogrodzie – na co należy zwrócić uwagę

Ekran prywatności trawnik wysokie drzewa część wypoczynkowa jadalnia

Architekci Pepo Botaniczny wykonałeś pracę z dużą kreatywnością – na podwórku zaprojektowałeś ogród według podstawowych zasad minimalistycznych. Na środku ogrodu znajduje się basen. Basen jest podzielony na dwie części – jedną połowę mają właściciele domów, a druga połowa pozwala pływać dużemu żółwiowi. Więc może Żółw w ogrodzie ciesz się ciepłym latem. Zwłaszcza większe zwierzęta potrzebują więcej miejsca /co najmniej 15 metrów kwadratowych/, dlatego ogrodnicy zamiast budować wybieg, zaprojektowali cały ogród jako duże terrarium. Przeszklone balustrady oddzielają strefę basenu od drewnianego tarasu, na którym urządzono przytulną jadalnię na świeżym powietrzu. Mały trawnik daje możliwość relaksu pod silnymi promieniami słońca. Wokół basenu zasadzono kilka rodzimych gatunków roślin na różnych wysokościach. Drzewa zapewniają rodzinie prywatność i ochronę przed słońcem.

Żółw w ogrodzie – mały staw

Zdjęcia egzotyczne gatunki roślin żółw wodny staw basen dom

Dla dobra Żółw w ogrodzie architekci postanowili stworzyć mały staw. Staw ma tylko pół metra wysokości i jest nasłoneczniony. W ten sposób woda może zostać podgrzana przez promienie słoneczne – to bardzo ważne, zwłaszcza że żółwie nie potrafią regulować temperatury ciała. Dzięki przemyślanemu planowaniu przestrzennemu udało się stworzyć nowoczesny ogród na ograniczonej powierzchni, którym mogą cieszyć się ludzie i żółw.

Mały staw ogrodowy dla żółwia

stwórz żółwie stawowe rośliny balustrady basenowe

Połącz egzotyczne i rodzime gatunki roślin

Drewniany taras pionowe donice ławka przytulna wygodna

Drewniany taras prowadzi do ogrodu

Lampy podłogowe ogród trawnik żółw palmowy

Nowoczesna i kompaktowa – podwórko w nowym wyglądzie

Ławka z drewna trawnikowego Przebudowa ścieżki ogrodowej

palmy do ogrodu o egzotycznym wyglądzie

roślina palmy lato słońce drewno taras ławka