Obszar patio

Nowoczesny projekt ogrodu z kamieniami – część II

Nowoczesny projekt ogrodu z kamienną ścieżką ogrodową z pomysłami na ścianę oporową

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się dlaczego? nowoczesny projekt ogrodu z kamieniami jest tak popularny? Czy znasz już odpowiedź? – Właśnie dlatego, że jest tak przyjazny naturze! To sprawia, że ​​są tak popularne i poszukiwane przez właścicieli ogrodów! Kamienie nadają ogrodowi charakter i strukturę, są ważnym elementem wystroju przestrzeni zewnętrznej. Opublikowaliśmy już artykuł o tarasach, ścieżkach ogrodowych i kamiennych schodach. Dzisiaj chcemy bardziej szczegółowo omówić inne zastosowania kamienia na zewnątrz.

Nowoczesny projekt ogrodu z kamieniami – podziel ogród na strefy ścianą z kamienia naturalnego

Nowoczesny projekt ogrodu-budynek-kamienie-ściana oporowa-wysokość siedziska

Ten artykuł dotyczy przede wszystkim wytyczenia poszczególnych stref w nowoczesnym ogrodzie. Rośliny są bardzo często używane do bukszpanu, głównie jako niski żywopłot. Ale są też inne opcje.

Mur oporowy jest funkcjonalny lub jako demarkacja

nowoczesny-projekt-ogrodu-ściany-oporowe-gabiony-tarasowe

Niezależnie od tego, czy Twój ogród wychodzi na sąsiadów, czy na ulicę, również powinien być odgrodzony. W wielu przypadkach budowany jest tam kamienny mur. Po pierwsze kamienie są do tego idealne, po drugie nie ma nic piękniejszego niż mur z kamienia naturalnego! Pęknięcia pozostają, tam latem można zobaczyć jaszczurkę lub rosnące dzikie kwiaty! W zależności od wysokości i szerokości kamiennej ściany stosuje się do tego różne kamienie:

  • Gabiony – służą jako ochrona prywatności i przed hałasem.
  • Klatki z siatki drucianej tworzą ramę, którą można wypełnić różnymi kamieniami. W przypadku wysokich ścian niezbędny jest fundament.
  • Bloczki granitowe mogą stanowić ozdobną podporę i ściankę działową.

Ceglane obrzeże tarasu na wysokości siedziska – za nimi bardzo popularne są podnoszone łóżka. Ścianka może służyć również jako siedzisko.

Nowoczesny projekt tarasu z kamieniami – udekoruj strumień kamieniami

Nowoczesna-zaprojektuj-zaprojektuj-kamienie-potok-zbuduj-sam

Ale jeśli chcesz, aby Twój ogród był romantyczny, zdecydowanie potrzebujesz tam strumienia ozdobionego kamieniami. Łagodnie płynąca woda uspokaja, łączy poszczególne obszary ogrodu i wprowadza romantyczny akcent do Twojego ogrodu. Tutaj również możesz puścić wodze fantazji! Wysokie rośliny nadają temu obszarowi romantyczny, a jednocześnie bardzo naturalny wygląd, dają dużo cienia w słoneczne dni i naprawdę tworzą wspaniały strumień. Jako elementy dekoracyjne można również użyć kamieni i małych głazów, które nadają strumieniowi szczególny wygląd. Niech to, co piękne i użyteczne, dobrze ze sobą współgra, ponieważ rośliny i kamienie nie tylko doskonale prezentują się tutaj w swoim zestawieniu, ale także zabezpieczają i stabilizują przepływ wody!

Nowoczesny projekt tarasu z kamieniami – stwórz fontannę ogrodową

Nowoczesny-projekt-ogrodowy-kamienie-ogrodowe-fontanny

Czy naprawdę chcesz zmienić swój ogród w prawdziwe idylliczne miejsce? Następnie nadszedł czas, aby pomyśleć o romantycznej fontannie ogrodowej. Falowanie wody jest jednocześnie orzeźwiające i uspokajające. Fontanna przypominałaby bulgoczące źródła lub szemrzące górskie strumienie. Możesz również stworzyć tę przyjemną, bardzo romantyczną atmosferę w swoim ogrodzie, tworząc fontannę i ładnie udekorując ją kamieniami. Czy nie byłoby to świetne przyciąganie wzroku na zewnątrz? A fontanna przynosi tyle romantyzmu! Fontanny ogrodowe o gustownym i niepowtarzalnym designie są również dostępne w specjalistycznych sklepach, dobrze komponują się z siedziskami i ścieżkami ogrodowymi, na podwórku przed domem lub na utwardzonych powierzchniach. Bez względu na to, gdzie postawisz taką fontannę, z pewnością będzie cudownie przyciągać wzrok w Twoim ogrodzie!

Kamienne figury upiększają nowoczesny ogród

Nowoczesny projekt ogrodu-kamienie-kamienne figury-ścieżka ogrodowa

Dziś nikt nie może temu zaprzeczyć, nowocześnie zaprojektowany ogród powinien być spokojnym miejscem. Aby nie przegapić tego czegoś, na pewno przyda Ci się kilka kamiennych figurek.

Figurki ogrodowe są zwykle starannie wykonane i patynowane. Klasyczne figury ogrodowe reprezentują niebiańskich posłańców, aniołów i bogów, i nadają przestrzeni na zewnątrz bardzo romantyczny wygląd. Dziś figurki ogrodowe są również dostępne dla mniejszego budżetu. Rzeźby ogrodowe mogą mieć również formę kubków i wazonów, które są kopiowane z tradycyjnych szablonów. Kamień i odlew z kamienia są najbardziej preferowanymi materiałami na rzeźby ogrodowe. Marmur jest tam rzadko spotykany.

Chcemy to od razu podkreślić, ta wspaniała dekoracja ogrodowa z naturalnego kamienia jest mrozoodporna i ma trwałą wartość. Dzięki niemu upiększysz swój ogród przez lata!

A jeśli nadal masz wątpliwości, gdzie umieścić figurki ogrodowe, dajemy ci ostatnią wskazówkę: rzeźby ogrodowe i figurki ogrodowe wyglądają wszędzie świetnie i wspaniale! Można je umieścić w ogrodzie od frontu lub w ogrodzie kwiatowym, wspaniale współgrając z roślinami zimozielonymi. Nadają Twojemu ogrodowi indywidualny charakter i ogromnie rozluźniają Twój teren na zewnątrz!

Mur oporowy z kamienia naturalnego na wygodnej wysokości siedziska

Nowoczesna-projektowanie-ogrodu-kamienie-ściana-byliny

Przestronny taras wyłożony płytami z kamienia naturalnego

Nowoczesne-projektowanie-ogrodów-kamienie-tarasów-pomysłów

Otynkowany kamienny mur zapewnia prywatność w ogrodzie

Nowoczesny projekt ogrodu-kamienie-ochrona prywatności-kamienna ściana-otynkowany-ścieżka ogrodowa

Nowoczesny-projektowanie-ogrodu-kamienie-otynkowane-ściany-taras

nowoczesny-projekt-ogrodu-ściana-oporowa-do-ogrodu-ścieżka-układanie-kamień naturalny

Nowoczesny projekt ogrodu-kamienie-dekoracja ogrodowa-kamienna-spirala-podłoga

Nowoczesne-projektowanie-ogrodów-kamienie-ogrodowe-ścieżki-układanie-kamień naturalny

Nowoczesny projekt ogrodu-kamienie-kamień naturalny-taras-teren-trawnik