Obszar patio

Nowoczesne oświetlenie w ogrodzie odmienia przestrzeń zewnętrzną

Oświetlenie ogrodowe subtelnie fajny design

Zdjęcie: Mckay Landscape Lighting

ten Oświetlenie w ogrodzie a przed wejściem do domu jest w dzisiejszych czasach absolutną koniecznością. Podpowiadamy kilka wskazówek, gdzie należy zamontować oprawy i jak można ustawić akcenty za pomocą dekoracyjnych łańcuchów świetlnych LED.

Oświetlenie w ogrodzie – praktyczne wskazówki

pomysły na projekt niebieskiego oświetlenia elewacji

Zdjęcie: Yogesh Wadhwana

ten Oświetlenie w ogrodzie jest tak samo ważne jak oświetlenie w domu. Dobrze przemyślany system oświetlenia oznacza ważne obszary, zapobiega potknięciom i może całkowicie odmienić obszar zewnętrzny. Dlatego elewacja domu powinna być dobrze oświetlona. Wbudowane lampy podłogowe są idealne na klatkę schodową. Zasada jest taka – zaplanuj co najmniej jedną lampę podłogową na każdy krok. Jeśli masz ścianę oporową, możesz zamontować na niej światła LED string – w ten sposób upewnisz się, że Twoi goście je zobaczą. Basen w ogrodzie to świetny sposób na ochłodę w ciągu dnia – ale wieczorem basen może być niebezpieczny. Oprócz oświetlania samego basenu, doświetl obszar wokół basenu, gdzie jest mokry i istnieje ryzyko poślizgnięcia.

Oświetlenie w ogrodzie – podkreśl poszczególne strefy

niebieskie oświetlenie LED trawnik

Zdjęcie: Phil Kean Designs

Z odpowiednim wyborem dla Oświetlenie w ogrodzie upewnisz się, że różne strefy w ogrodzie są zaznaczone. Nasza wskazówka – połącz kilka systemów oświetleniowych. Donice LED mogą subtelnie oddzielić patio od ogrodu, lampiony można zamontować wzdłuż ogrodowej ścieżki. Lampy i oświetlenie montowane na różnych wysokościach stanowią ciekawe akcenty w ogrodzie, a systemy oświetleniowe z czujnikami ruchu oszczędzają energię elektryczną i chronią dom przed kradzieżą. Lampy z panelami słonecznymi są bardzo wydajne – zdecydowanie należy wcześniej dowiedzieć się, czy w okolicy jest wystarczająco dużo światła słonecznego, aby zasilić lampę. W przeciwnym razie może się zdarzyć, że lampy oświetlają ogród tylko przez pół nocy.

Klatka schodowa z oświetleniem

Oświetlenie wpuszczane światła domu wejście

Zdjęcie: Soloway Designs

Lampy solarne oświetlają wejście do domu

Oświetlenie schodów ogrodowych na schody słoneczne

Zdjęcie: przez żelazko

Mur oporowy z wbudowanymi światłami

Oświetlenie ściany oporowej ogród z kamienia naturalnego

Zdjęcie: Mckay Landscape Lighting

 Balustrada z lekkim łańcuchem LED

Balustrada balkonowa oświetlenie patio meble rattanowe

Zdjęcie: Oświetlenie środowiskowe

System oświetlenia z czujnikami ruchu

Oświetlenie ogrodowe podłogi z płytek kamiennych

Zdjęcie: Sutton Suzuki Architects

Oświetlenie podłogowe

ogrodowa pergola basen tarasy drzewa

Zdjęcie: Land&Projekt wody