Obszar patio

Jak wybrać odpowiednie meble ogrodowe?

nowoczesne-białe-meble-patio

meble ogrodowe określić umeblowanie obszaru zewnętrznego. Możesz przekształcić ogród w wyspę spokoju lub stworzyć wesoły, letni i świeży kącik na imprezy.

Meble ogrodowe o eleganckim designie

brązowe i białe meble ogrodowe

meble ogrodowe może nie tylko pięknie wyglądać, ale także być bardzo wygodna. Ich wielkość zależy od dostępnej wolnej przestrzeni. Czasami są w centrum uwagi w ogrodzie, innym razem pełnią rolę pomocniczą. Ważne jest, aby meble ogrodowe odpowiadały stylowi domu i aranżacji ogrodu. Ultra nowoczesny meble ogrodowe nadają się do białych, minimalistycznych domów, a przytulne drewniane meble nadają się na patio, tarasy dachowe lub domy wiejskie.

Wskazówki dotyczące wyboru mebli ogrodowych

Taras z meblami ogrodowymi

Najpierw należy dokładnie przemyśleć, która główna funkcja jest meble ogrodowe jaki kształt powinny mieć i gdzie powinny być w ogrodzie. Dobre oświetlenie nad stołem to absolutna konieczność. Dobrym pomysłem jest cień lub pokrowiec ochronny na mebel, ponieważ w ten sposób można naprawdę cieszyć się relaksem na świeżym powietrzu. Wielkość mebli ogrodowych zależy od dwóch czynników – ilości dostępnej przestrzeni w ogrodzie oraz miejsca przechowywania mebli w okresie zimowym. Meble ogrodowe powinny być wykonane z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne.

Wygodne kolorowe meble ogrodowe  kolorowy fotel z meblami ogrodowymi

Jeśli nie ma tak dużo miejsca, możesz ustawić akcenty kolorowymi detalami – poduszkami, dekoracjami. Drewniana ławka to jeden z najpopularniejszych mebli w ogrodzie. Szklany stolik idealnie nadaje się do picia kawy.

Bambus i drewno są popularnymi materiałami, ale używa się również kamienia, szkła i plastiku. Jeśli chodzi o kolory, wszystko jest dozwolone – poduszki z kolorowymi wzorami mogą służyć jako dekoracje. Przytulne, jednokolorowe meble idealnie komponują się z każdą przestrzenią zewnętrzną.

Abigail

zielone drewniane meble ogrodowe z baldachimem

Meble w stylu japońskim do ogrodu

minimalistyczne-japońskie-zielone-meble-patio

Romańskie klasyczne meble ogrodowe

romantyczne-klasyczne-meble-outdoorowe

Nowoczesne wygodne meble

wygodne-niebieskie-meble-patio

Meble ogrodowe – kolory i materiały

romantyczne meble ogrodowe

Kolorowe drewniane meble

kolorowe drewniane meble żyrandol