Obszar patio

Grzejnik tarasowy – najlepsze opcje dla większego komfortu na zewnątrz

Gdy wieczory stają się chłodniejsze, a Ty nadal chcesz przebywać na zewnątrz, praktyczne grzejniki tarasowe są właściwym rozwiązaniem. Słoneczny dzień z grillem i leniuchowaniem w ogrodzie może czasem zakończyć się kameralnym spotkaniem do wieczora. Nie oznacza to jednak, że powinieneś spieszyć się do ciepłego komfortu swojego salonu. Grzejnik tarasowy gwarantuje, że wieczór można spędzić na świeżym powietrzu, pozostając jednocześnie przytulnym i wygodnym. Korzystaj więc z przestrzeni na zewnątrz prawie przez cały rok dzięki niezawodnemu źródłu ciepła. Niezależnie od tego, czy masz mały balkon, czy przestronny taras, te praktyczne urządzenia mogą stać się centralnym punktem całego pomieszczenia, a jednocześnie łatwo je schować. Po prostu czytaj dalej, aby odkryć odpowiedni dla siebie wariant.

Wybierz promienniki gazowe lub promienniki podczerwieni na taras?

nowoczesny taras z wbudowanym kominkiem i gazowym grzejnikiem tarasowym

Niezależnie od tego, czy używasz grzejników zewnętrznych w firmie, czy w domu, czasami mogą one być bardzo marnotrawne i drogie, aby zapewnić komuś ciepło na zewnątrz. W większości przypadków grzejniki zewnętrzne mają zwyczaj nagrzewania pomieszczenia, a następnie przesuwania się w górę wraz ze wzrostem temperatury. W takim przypadku taki grzejnik tarasowy jest prawie bezużyteczny dla siedzących wokół niego osób. Badania środowiskowe wykazały, że ogrzewanie na zewnątrz jest wydajne tylko od 1% do 2%. Dlatego UE zastanawia się, czy ich zakazać. Więc pytanie brzmi: czy na rynku są wydajne opcje, które powinny być gazowymi, opalanymi drewnem lub elektrycznymi grzejnikami tarasowymi??

opcja grzejnika tarasowego na paliwo stałe w przemyśle nadal z elementami retro

Gazowe grzejniki tarasowe z pewnością zmodernizowały się w ostatnich latach i są bardziej przyjazne dla środowiska niż kiedykolwiek. Ponadto są one nie tylko bezpieczniejsze dla środowiska, ale są również dostępne w niesamowitych wzorach i stylach. Niezależnie od tego, jak inny jest Twój styl, zawsze dostępny jest gaz do promiennika. Może to również pasować do każdego gustu.

nowoczesny taras z nagrzewnicą gazową i zadaszeniem z markizą jako osłoną przeciwsłoneczną

Jeśli korzystasz z ogrzewania tarasowego w swoim ogrodzie, te warianty mogą przekształcić to, co kiedyś było wysypiskiem śmieci w miesiącach zimowych, w piękną, szykowną nową przestrzeń, która jest połączona z Twoim domem. Najczęściej stosowanymi grzejnikami gazowymi są palniki LPG, które można znaleźć w pubach, oranżeriach i palarniach. Grzejniki gazowe nadają się również na ścianę zewnętrzną, a także jako lampy grzewcze, a nawet jako grzejniki do parasoli. Dzięki temu możesz cieszyć się swoim tarasem przy prawie każdej pogodzie.

Przyjazny dla środowiska grzejnik tarasowy na podczerwień

grzejniki zainstalowane na ceglanej ścianie nad ładnie urządzonym ogrodem zimowym w restauracji

Najbardziej przyjaznym dla środowiska sposobem na utrzymanie ciepła jest oczywiście noszenie ciepłego swetra. Jeśli jednak szukasz ogrzewania tarasowego, powinieneś wcześniej rozważyć ocenę oddziaływania na środowisko. Zwykle dobrze zaprojektowany i dyskretny, promiennik podczerwieni jest idealny na zimowe przyjęcie w ogrodzie lub długie noce spędzane na tarasie. Ta opcja sprawia, że ​​ogrzewanie jest ciche, bezpieczne i wydajne, ponieważ urządzenie nagrzewa się zaraz po włączeniu. Halogenowy element grzejny w takim grzejniku tarasowym zwykle wytrzymuje do 5000 godzin, dzięki czemu możesz cieszyć się napojem w ogrodzie przez cały rok.

taras pokryty markizą w odcieniach szarości i czerwieni posiada również grzejniki elektryczne

Jest to również opcja przyjazna dla środowiska, która zużywa mniej niż jedną trzecią tego, co byłoby, gdyby używano gazu do promiennika. Nowoczesne grzejniki tarasowe tego typu wykorzystują innowacyjną technologię podczerwieni krótkofalowej, dzięki czemu na ciepło podczerwieni nie ma wpływu wiatr. Promienniki podczerwieni są również energooszczędne i eleganckie, dzięki czemu idealnie nadają się do małych, kameralnych tarasów. Ponadto emitują ciepło podczerwone, które bezpośrednio nagrzewa ludzi.

Jako lampa wisząca grzejnik tarasowy gotowy do włączania i wyłączania elektrycznie

Takie urządzenia można zamontować na ścianie, a nawet zawiesić od góry na łańcuszku lub jako grzejnik sufitowy, dzięki czemu nie zabierają cennego miejsca na tarasie. Szeroka gama wysokiej jakości promienników podczerwieni o krótkich falach stanowi zatem wyjątkowe rozwiązanie do ogrzewania tarasów, dzięki któremu ludzie i przedmioty są ogrzewane bezpośrednio, a nie tylko otaczające powietrze. Nie musisz walczyć z ciągłymi przeciągami. To ma tendencję do wydmuchiwania ciepła, które wydzielają Twoje grzejniki tarasowe. To ogrzewa powietrze wokół Ciebie, a nie Ciebie lub Twoich gości. Tradycyjne grzejniki gazowe są bardzo nieporęczne i mogą zajmować dużo miejsca na prywatnych, intymnych obszarach patio o ograniczonej powierzchni. Nie tylko to, ale ciepło wydzielane przez grzejniki gazowe nie unosi się i nie ogrzewa bezpośrednio osób pod spodem.

Grzejnik tarasowy na paliwo drzewne

grzejnik tarasowy na paliwo drzewne w połączeniu z nowoczesnymi meblami ogrodowymi

Inny rodzaj grzejnika tarasowego działa na paliwo stałe, które występuje w wielu formach. Zwykle jednak używają one kontrolowanego ognia z peletami lub polanami. Chociaż tego typu grzejniki tworzą naprawdę przyjemne środowisko dla ludzi wokół nich i oferują wrażenia przy ognisku, wytwarzają dużo dymu. Może to sprawić, że będzie trochę śmierdziało dla Ciebie i Twojego otoczenia ze względu na ciągły strumień dymu.

promiennik typu wieża wykorzystuje gaz na zewnątrz oprócz mebli ogrodowych

Ogólnie rzecz biorąc, taki wariant jest szkodliwy dla zdrowia, jeśli jesteś na niego narażony przez długi czas. Praktyczne właściwości podgrzewacza paliwa sprawiają, że jest on mniej przydatny dla osób próbujących się rozgrzać wokół niego. Te typy grzejników zewnętrznych wymagają również stałej konserwacji i ogólnie są znacznie trudniejsze do utrzymania przez cały wieczór.

Elektryczny grzejnik tarasowy

nowoczesny design z promiennikami podczerwieni w formie lampy nad minimalistycznymi meblami na tarasie

Inną opcją jest ogrzewanie elektryczne na tarasie zewnętrznym. Zastosowanie takiego promiennika ma wiele zalet w porównaniu z innymi dostępnymi rodzajami ogrzewania. Najważniejszą cechą jest możliwość włączania i wyłączania tego w razie potrzeby. To idealny sposób na zaoszczędzenie kosztów i energii elektrycznej, gdy nikogo nie ma na tarasie. Większość dostępnych obecnie grzejników elektrycznych ma automatyczny czujnik, który włącza się po uruchomieniu. Ponadto są one znacznie wydajniejsze i mogą skupiać ciepło wychodzące na jednym celu. Oznacza to, że ludzie, którzy są w pobliżu, ogrzewają się, zamiast tracić ciepło. Tak więc elektryczne grzejniki tarasowe są nie tylko niezwykle skuteczne, ale także nie są uważane za zakazane przez UE. Dzieje się tak głównie dlatego, że nie uwalniają dwutlenku węgla do atmosfery. Takie urządzenie zużywa zwykle o 85% mniej energii niż grzejniki tarasowe z gazem.

kwarcowy promiennik tarasowy zainstalowany w sposób energooszczędny i zajmujący mało miejsca

Grzejniki elektryczne są również bezwonne i nietoksyczne, co również jest niezwykle korzystne. Warto również zauważyć, że te ciche grzejniki są niezwykle niedrogie i zapewniają natychmiastowe ciepło za naciśnięciem jednego przycisku. Przy zakupie grzejnika tarasowego główną ideą jest połączenie efektywności energetycznej i komfortu. Typowy zewnętrzny grzejnik elektryczny zużywa około 12 watów na kilowatogodzinę i jest najbezpieczniejszym i najskuteczniejszym sposobem ogrzewania obszaru zewnętrznego. Wiele dostępnych elektrycznych grzejników tarasowych jest również wystarczająco izolowanych, aby wytrzymać większość warunków pogodowych, nawet ulewny deszcz. Takie urządzenia można pozostawić na zewnątrz na dłuższy czas, nie martwiąc się o degenerację. Tak więc elektryczne grzejniki tarasowe są łatwą opcją, aby zapewnić wszystkim ciepło na zewnątrz, jednocześnie oszczędzając energię. Pozwala to również uniknąć nieprzyjemnych zapachów i oszczędza miejsce do przechowywania oraz hałas.

Praktyczny grzejnik sufitowy

parasol przeciwsłoneczny jako zacieniacz i grzejnik na taras połączone w jednym

W ciągu dnia Twój parasol w ogrodzie lub na tarasie może być niezawodnym źródłem cienia, gdy słońce staje się zbyt mocne. Jeśli jednak słońce zawiedzie i zaczniesz się trząść, potrzebny jest poręczny grzejnik tarasowy. Pomysł posiadania dużego grzejnika zewnętrznego jest raczej niepraktyczny, a kompaktowy model na suficie może być właściwym wyborem. Taki wariant można nawet zamontować w parasolu. Ty i Twoi goście nawet ich nie zauważycie. Grzejnik nagrzewa się w ciągu kilku minut i zapewnia dużą powierzchnię ciepła dzięki trzem grzejnikom skierowanym w innym kierunku.

taras ogrodowy o minimalistycznym designie z wbudowanymi grzejnikami sufitowymi nad białymi meblami tapicerowanymi

Jeśli więc chcesz szybko i bez wysiłku ogrzać określone obszary ogrodu, elektryczny grzejnik tarasowy można zainstalować dokładnie tam, gdzie chcesz. W razie potrzeby można go łatwo włączać i wyłączać, dzięki czemu zwykle szybko osiąga się żądaną temperaturę. Grzejniki sufitowe występują w różnych kształtach i rozmiarach, a w zależności od modelu można je również zamontować na podłodze, na podwyższonej powierzchni, takiej jak stół, ławka, a nawet na ścianie.

duży taras na dachu z pięknym widokiem i wbudowanymi grzejnikami sufitowymi

Takie elektryczne urządzenia grzewcze są w zasadzie również promiennikowymi urządzeniami grzewczymi, które bezpośrednio ogrzewają przedmioty. Jest to przeciwieństwo konwekcji, która umożliwia cyrkulację ciepłego powietrza w celu ogrzania pomieszczenia. Taki grzejnik tarasowy generalnie lepiej nadaje się do dużych powierzchni zewnętrznych, ponieważ pozwala wybrać obszar, który ma być ogrzewany bezpośrednio za jego pomocą.

Zwiększ wydajność grzejników tarasowych

dwa wiszące grzejniki niczym żyrandole, odizolowane nad rustykalnym patio z przednią szybą

Jeśli masz duży taras zewnętrzny, który musisz ogrzać, istnieje wiele sposobów, aby to osiągnąć. Spróbuj lepiej ogrzać dużą otwartą przestrzeń, na przykład zmniejszając przepływ powietrza. Jeśli to możliwe, możesz użyć szyb przednich, aby odizolować obszar i zatrzymać więcej ciepła. Wiatr ma największy wpływ na ciepło i może wysłać je w przeciwnym kierunku, gdzie nie jest potrzebne. Altany lub markizy to kolejny sposób na izolację ciepła. Oferują Tobie i Twoim gościom węższą i bardziej zamkniętą przestrzeń. Upewnij się jednak, że użyty materiał jest również ognioodporny. Najprostszym sposobem, aby zapewnić wszystkim ciepło na zewnątrz, jest wykonanie starej sztuczki zakładania większej ilości ubrań. Zmniejsza to również zapotrzebowanie na więcej ciepła z grzejników, co pozwala zaoszczędzić jeszcze więcej energii.

w centralnej części ogrodu w postaci promienników na taras praktycznie zabudowane

Kiedy więc zabawiasz swoich gości na zewnątrz, funkcjonalne źródło ciepła, które również wygląda stylowo, idealnie pasuje do Twojego zewnętrznego wystroju. Jednak umieść je z dala od stołu lub wspólnej sali konferencyjnej. Dzięki temu każdy może czuć się bezpiecznie i jednocześnie cieszyć się ciepłem na świeżym powietrzu. Ponadto niektóre urządzenia grzewcze wymagają zachowania odpowiedniej odległości. Wersja elektryczna z lampą halogenową jest szczególnie popularna wśród rodzin, ponieważ utrzymuje gorące powierzchnie niedostępne dla dzieci.

Czysty luksus w ogrodzie z zadaszonym tarasem i niepozornie zainstalowanym grzejnikiem sufitowym

Takie systemy są również łatwe w montażu i pozostają nienaruszone nawet podczas niepogody. W porównaniu z innymi urządzeniami grzewczymi promienniki podczerwieni do tarasów pozwalają zaoszczędzić do 40% energii elektrycznej. Nie wydzielają też chemikaliów ani agresywnych oparów. Dzięki temu Twój grzejnik tarasowy może stać się ulubionym miejscem spotkań wszystkich po zachodzie słońca. Użyj go, aby utrzymać ciepło na zewnątrz przez całą noc i sprawić, że czas na świeżym powietrzu będzie jeszcze przyjemniejszy.