Obszar patio

Ekskluzywne meble ogrodowe według trendów 2016 – 13 designerskich produktów

Ekskluzywne meble ogrodowe -trendy-2016-parasol-basen-wakacyjny-leżak

Kalenica, balkon czy taras jest pusty i czeka na wiosenne porządki, które zresztą należałoby zrobić już dawno, bo piękna pogoda to fakt. Jeśli nie planujesz szybko uciekać do odległego miejsca na wakacje, zafunduj sobie przynajmniej taką samą atmosferę i przeprojektuj prywatny teren na świeżym powietrzu. Wiosna to sezon na nowe trendy i ekskluzywne meble ogrodowe. Zobacz nasz wybór produktów zgodnie z najnowszymi trendami 2016.

Ekskluzywne meble ogrodowe według trendów 2016 – wielofunkcyjne meble do wewnątrz i na zewnątrz

Ekskluzywne meble ogrodowe -trendy-2016-wiszące krzesło-metalowa rama-do-wewnątrz-na zewnątrz

Przestrzeń wnętrza zostaje poszerzona na zewnątrz ekskluzywnymi meblami ogrodowymi, a ogród, taras lub balkon stają się salonem latem lub okazjonalnie przy ładnej pogodzie. Planowanie otwartej przestrzeni o loftowym charakterze staje się trendem we współczesnej architekturze. Tu można zastosować wielofunkcyjne, w większości bardzo obszerne meble, które równie dobrze sprawdzają się wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Ekskluzywne meble ogrodowe według trendów 2016 – wygodne siedzisko do salonu

Ekskluzywne meble ogrodowe -trendy-2016-salon-siedzisko-nowoczesny-projekt-mieszkanie

Lou Setting niemieckiego producenta mebli Dedon to modułowy zestaw mebli oferujący maksymalny komfort w strefie wypoczynkowej. Dużą liczbę modułów można dowolnie łączyć, a elementy łukowe można umieszczać na różne sposoby w narożnikach lub w linii serpentyn. Wszystkie części stoją na ukrytych nóżkach, które nadają całości wyjątkowej lekkości. Kolekcja Lou dostępna jest w trzech odcieniach szarości z półprzeźroczystą strukturą wikliny, opcjonalnie z podłokietnikami i oparciem z drewna tekowego.

Czysta przyjemność w rozsądnym cieniu – Parasol Plantation

Ekskluzywne meble ogrodowe -trends-2016-parasol-plantacja-biały

Parasol Plantation May Manta z Tuuci w Holandii jest specjalnie zaprojektowany do otwartych przestrzeni, które zachęcają do relaksu i relaksu. Wykonany jest z wytrzymałego aluminium i ma powłokę proszkową o wyglądzie naturalnego drewna tekowego. Żagiel parasola przypomina skrzydło ptaka, przekazując lekkość poprzez formalny język i biały kolor.

Ekskluzywne meble ogrodowe – więcej niż tylko drewniana pergola – Equinox by Tuuci

ekskluzywne-meble-ogrodowe-trends-2016-drewniana-pergola-basen-brazowa-tapicerka

Wyspa do siedzenia na zewnątrz Equinox z Tucci w Holandii przekształca przestrzeń zewnętrzną w nowoczesny krajobraz wypoczynkowy i ustanawia nową koncepcję tradycyjnej drewnianej pergoli.

Ekskluzywne meble ogrodowe według trendów 2016 – drewniana pergola o funkcjonalnym designie

ekskluzywne-meble-ogrodowe-trends-2016-drewniana-pergola-basen-amortyzowany

Equinox to w rzeczywistości drewniana ławka narożna z baldachimem. Miękkie, odporne na warunki atmosferyczne tapicerowane poduszki zapewniają pełen komfort podczas siedzenia lub leżenia, a lamelowa konstrukcja dachu i tylnej ściany zapewniają przewiewny cień. Możliwość montażu nieprzezroczystych, jasnych rolet zapewniających pełną prywatność.

Ekskluzywne meble ogrodowe – nowoczesne siedzenia z cieniem

Ekskluzywne-meble-ogrodowe-trends-2016-drewniana-pergola-zacieniajaca-lawka

Niepozorna drewniana konstrukcja o prostej konstrukcji ma do zaoferowania inne funkcje. Oświetlenie, gniazdko i głośniki są zintegrowane z wyspą ogrodową, aby stworzyć idealną wakacyjną atmosferę.

Ekskluzywne meble ogrodowe według trendów 2016 – sofa ogrodowa z poduszkami tapicerowanymi Tigmi

ekskluzywne-meble-ogrodowe-trendy-2016-siedziska-metalowe-poduszki-tapicerowane

Tigmi z Dedon z Niemiec to głęboka sofa o niewątpliwej strukturze stelaża. Ze względu na wiele miękkich tapicerowanych poduszek doskonale nadaje się również jako leżanka.

Ekskluzywne meble ogrodowe – miejsce do siedzenia na zewnątrz z cieniem

ekskluzywne-meble-ogrodowe-trendy-2016-siedziska-rattanowe-zacienianie

Kanapa posiada zdejmowany wiklinowy dach z otworami umożliwiającymi dopływ świeżego powietrza. Leżanka ogrodowa może być cudownie łączona z innymi pierwszorzędnymi produktami z różnorodnej oferty Dedon i przekazuje nowe emocje do egzotycznych przestrzeni życiowych na zewnątrz.

Ekskluzywne meble ogrodowe o funkcjonalnym designie – zdejmowane osłony i zdejmowane poduszki tapicerowane

ekskluzywne-meble-ogrodowe-trendy-2016-siedziska-tapicerka-rattan-odcienia

Sofa ogrodowa Tigmi by Dedon – metalowy stelaż, zdejmowane poduszki tapicerskie i zacienienie z wikliny

ekskluzywne-meble-ogrodowe-trendy-2016-siedziska-rattanowe-poduszki-tigmi

Ekskluzywne meble ogrodowe o atrakcyjnym nowoczesnym designie – kolekcja Gravity by Roberti Rattan

ekskluzywne-meble-ogrodowe-trends-2016-fotel-poduszka-zdejmowana

Kolekcja Gravity autorstwa Roberti Rattan z Włoch wnosi świeży akcent do tradycyjnych mebli ogrodowych z zabawnym designem i jasną koncepcją – casual wellbeing. Bogate leżaki z tapicerowanymi poduszkami rozluźniają atmosferę w ogrodzie, nie tylko.

Ekskluzywne meble ogrodowe – wiszące krzesło z samodzielną ramą 

ekskluzywne-meble-ogrodowe-trends-2016-fotel-wiszący-metalowa-rama-tapicerka

Według Trends 2016 fotele bujane i wiszące są zdecydowanie modne i są określane jako „środek” między dodatkiem a meblem. Sprawiają, że przestrzeń na zewnątrz wydaje się bardziej domowa, są dość wygodne, ale niekoniecznie praktyczne. Projektanci zdecydowali się na owalne, organiczne kształty, niektóre przypominające kształty jajka i wikliny, ale zinterpretowane na nowo.

Fotel wiszący Gravity można również zamontować na suficie 

ekskluzywne-meble-ogrodowe-trendy-2016-wiszące-krzesła-liny-mocowanie-projekt

Plecionka w wersji tradycyjnej nie została zatwierdzona, ale przeprojektowana – tak. Hamak to wyrafinowany i znacznie stabilniejszy wariant hamaka, który można postawić samodzielnie lub powiesić na drzewie w cieniu. Kolekcja Gravity nosi zabawny charakter mebli z epoki hippisów, ale jest bardzo oszczędna i prosta. Składa się z siedziska i stolika bocznego wykonanego z malowanej proszkowo metalowej ramy w jasnych odcieniach ziemi.

Ekskluzywne meble ogrodowe, które również bardzo dobrze komponują się we wnętrzu

Ekskluzywne-meble-ogrodowe-trends-2016-huśtawka-ogrodowa-wewnątrz-na zewnątrz-design

Portofino kontynuuje tok myślenia w kierunku zabawnych mebli ogrodowych. To prawdziwa huśtawka ogrodowa wykonana z ręcznie plecionej bawełnianej liny oraz stabilnej, ultralekkiej aluminiowej konstrukcji, która zapewnia trwałość wiszącego kosza. Zastosowanie wyłącznie naturalnych materiałów pozwala na stosowanie jej w pomieszczeniach, gdzie huśtawka z pewnością będzie odpowiednią atrakcją dla młodych i starszych.

Ekskluzywne meble ogrodowe o zabawnym charakterze – huśtawka ogrodowa Portofino

ekskluzywne-meble-ogrodowe-trends-2016-huśtawka-ogrodowa-nowoczesny-design-tapicerka

Ekskluzywne meble ogrodowe według trendów 2016 – połączenie tradycyjnych materiałów

ekskluzywne-meble-ogrodowe-trends-2016-fotel-podnózek-wiklinowy-nowoczesny

Mbrace to prawdziwy leżak do ogrodu z ostatniej kolekcji ekskluzywnych mebli ogrodowych marki Dedon. Przekonuje niezwykłym designem, łączącym nowoczesność i tradycję w wielofunkcyjnym meblu. Skorupa siedziska wykonana z nowoczesnej wikliny oraz stelaż z wysokiej jakości drewna tekowego dostępny w wersji z czterema nogami oraz jako fotel bujany.

Fotel Mbrace marki Dedon wykonany z drewna i wikliny do użytku wewnątrz i na zewnątrz 

ekskluzywne-meble-ogrodowe-trendy-2016-fotel-wiklinowy-drewno-nowoczesny-design

Wspólnym elementem wzorniczym w meblach z kolekcji jest niezwykły splot włókien w kontrastowych kolorach, który dostępny jest w trzech wariantach: Spice, Pepper i Atlantic. W połączeniu z miękką tapicerowaną poduszką, dostępną na każdy gust, z pewnością poczujesz się „przytulony”.

Ekskluzywne meble ogrodowe z drewnianym fotelem New England

ekskluzywne-meble-ogrodowe-trends-2016-fotel-drewniany-nowa-anglia

New England nosi tradycyjny design swojego przodka – krzesła Andirondack zaprojektowanego przez Thomasa Lee w 1903 roku. Jako reedycja doskonale odpowiada formalnemu językowi amerykańskiego klasycznego wzornictwa, ale jest wykonana z nowoczesnego drewna i z funkcjonalnymi poduszkami, które przyczyniają się do pełnego komfortu podczas siedzenia lub relaksu.

Ekskluzywne meble ogrodowe zapewniające prywatność na zewnątrz 

ekskluzywne-meble-ogrodowe-trendy-2016-scianka-przegrodowa-ochrona-prywatnosci

Każdy, kto może korzystać z części ogrodu, staje przed problemem braku prywatności i niewielkiej odległości od sąsiedztwa. Istniejące ściany działowe wykonane ze szkła strukturalnego lub drewna zwykle nie są wystarczająco wygodne do zaoferowania. IG Cube wydaje się być dobrą okazją do kreatywnego kontrolowania tej sytuacji i czerpania z niej dalszych pozytywnych korzyści.

Przegroda zewnętrzna, parawan i miejsce do przechowywania – IG Cube

ekskluzywne-meble-ogrodowe-trends-2016-scianka-tarasowa-ogrodowa-przestrzenna-magazynowa

IG Cube firmy RF Architects wygląda jak ścianka działowa, która wyznacza granicę prywatnego ogrodu lub tarasu, a jednocześnie zgrabnie pomieści akcesoria i przybory ogrodowe. Rośliny można uprawiać na dachu obiektu, dzięki czemu czekamy na jeszcze więcej bujnej zieleni.

Funkcjonalne, ekskluzywne meble ogrodowe o nowoczesnym designie 

ekskluzywne-meble-ogrodowe-trends-2016-taras-czesc-ogrodowa-ochrona-prywatnosci-powierzchnie magazynowe

IG Cube jest dostępny w szerokiej gamie wzorów pasujących do elewacji domu.

Ekskluzywne meble ogrodowe wykonane z ekologicznych materiałów do użytku na zewnątrz – wyspa kuchenna 5 modułów

ekskluzywne-meble-ogrodowe-trends-2016-na zewnątrz-wyspa-kuchnia-stal-drewno-nierdzewne

Wyspa kuchenna „5 Modules” firmy Röshults ze Szwecji, jak sama nazwa wskazuje, składa się z 5 modułów, które można zintegrować w całość i są przyjazne dla użytkownika. Podstawa, a także powierzchnia robocza i zlew są wykonane wyłącznie ze stali nierdzewnej i tworzą atrakcyjny ogólny obraz o minimalistycznym charakterze.

Zewnętrzna wyspa kuchenna wykonana ze stali nierdzewnej – ekskluzywny design i solidne materiały

ekskluzywne-meble-ogrodowe-trends-2016-stal-nierdzewna-projektowanie-kuchni-na-zewnatrz

Ekskluzywne meble ogrodowe w nowoczesnym stylu – betonowy aneks kuchenny

Ekskluzywne-meble-ogrodowe-trends-2016-kuchnia-do-kuchnia-betonowa-drewno-funkcje

Concrete od dade design AG ze Szwajcarii to pełnowartościowy aneks kuchenny, który może oferować wszystkie funkcje przeciętnej kuchni i może być bezproblemowo używany na zewnątrz. Zlew, lodówka, płyta kuchenna i miejsce do przechowywania są zawarte jako kompletny pakiet na mniej niż 2 metrach kwadratowych.

Zewnętrzna wyspa kuchenna z betonu z drewnianymi frontami – The Concrete

ekskluzywne-meble-ogrodowe-trends-2016-beton-drewno-kuchnia-na-zewnątrz

Funkcjonalna mała kuchnia na zewnątrz wykonana jest z betonu i drewna i wygląda naprawdę efektownie. Z miłości do detali i oczywiście z myślą o wspaniałych przyjęciach w ogrodzie wyposażony jest w regulowany grill. Moduł wysuwany powiększa powierzchnię roboczą o 2/3, a jednocześnie oferuje miejsce do przechowywania przyborów kuchennych.

Zintegrowane rozwiązania funkcjonalne i urządzenia w zewnętrznej szafce kuchennej

ekskluzywne-meble-ogrodowe-trends-2016-beton-drewno-kuchnia-wyspa-design