Obszar patio

Doniczki i sadzarki: upiększ ogród tymi projektami DIY!

Doniczki i sadzarki betonowy geometryczny wzór soczysty

Kiedy wiosną rośliny domowe, egzotyczne i jednoroczne kwiaty są wystawiane na zewnątrz, doniczki i donice robią wielkie wejście. Wielkoformatowe na przestronny taras lub wiszące i zajmujące mało miejsca na balkonie – na rynku istnieje wiele wariantów do każdej sytuacji życiowej. Doniczki są nie tylko praktyczne, ale także przekształciły się w prawdziwe obiekty designerskie. Ale nawet proste doniczki można doprawić kreatywnością – dzięki tym projektom DIY ogród można upiększyć w mgnieniu oka.

Doniczki i donice wykonane z betonu dodają wartości na podwórku przed domem

doniczki donice zrobić beton samemu udekorować numer domu

Donice betonowe fascynują przejrzystym językiem designu, prostymi liniami i subtelną paletą kolorów. To pozwala roślinom i kwiatom zaistnieć. Zwłaszcza egzotyczne palmy, paprocie i kwiaty mogą być skutecznie inscenizowane. Beton ma wiele zalet – bez problemu wytrzymuje ciepło, a wiadra są niezwykle stabilne ze względu na swoją wagę. Można go również wylewać w różnych kształtach, tłoczyć wzorami, szlifować, malować farbą i wklejać. Do uzyskania antycznego lub nowoczesnego wyglądu można stosować różne mieszanki zapraw. Poza tym wytrzymały materiał ma jedną wadę – nie jest mrozoodporny. Aby wiosną na powierzchni nie powstały pęknięcia, betonowe donice należy zimować w szopie ogrodowej. Dlatego nie zaleca się używania zbyt ciężkich i dużych wiader – bo trzeba je nosić raz za razem.

Powyższy przykład wykonany jest z gotowej mieszanki zaprawy. Następnie wystarczy stopniowo dodawać wodę do mieszanki i dobrze wymieszać. Jako formy odlewniczej możesz użyć dwóch plastikowych pojemników o różnych rozmiarach. Wsyp ziemię do większego wiadra, do mniejszego napełnij żwirem i umieść na środku właśnie wylanej płyty podstawy. Następnie możesz wylać boki. Odczekaj 1-2 dni przed wyjęciem formy. Sadzarka jest sucha, ale nadal nie jest sprężysta. Odczekaj więc 2 tygodnie, aż beton stwardnieje, a następnie możesz zeszlifować krawędzie i posadzić kwiaty. Do uroczego zestawu na zdjęciu potrzeba 6 plastikowych wiaderek, następnie białą farbę i trzy metalowe cyfry.

Doniczki i sadzarki – umiejętnie stawiaj rośliny pustynne w centrum uwagi

Owiń sznur wokół doniczek i donic na zewnątrz

Rośliny pustynne to prawdziwe dzieła sztuki natury w miniaturze. Aby nie zgubiły się na balkonie czy tarasie należy dobrać odpowiednie donice i donice. Nie musisz inwestować w drogie doniczki – przy odrobinie wyobraźni możesz urozmaicić nawet proste plastikowe modele. Zdjęcie powyżej jest doskonałym przykładem tego, jak dopasowana faktura i schemat kolorów mogą przekształcić stół ogrodowy w pustynny krajobraz. Do projektu będziesz potrzebować liny i farby. Opcjonalnie możesz zapytać w sklepie z rękodziełem, czy możesz od razu kupić linę w różnych kolorach. Po prostu owinąć linę wokół doniczek i skleić końce pistoletem do klejenia na gorąco. kompletny!

Zrób wiszące doniczki samodzielnie

Wytnij doniczki i donice wiszące na drewnianej desce

Nowa grupa siedzisk zaprasza do wypoczynku na świeżym powietrzu – ale nagle brakuje miejsca na wszystkie doniczki na balkonie. Żaden problem – wieszaki można wykonać z drewnianej deski i sznurka. Wystarczy wywiercić cztery otwory w drewnianej desce, wyciąć duży otwór na doniczkę i związać ze sobą linę. W razie potrzeby możesz pokryć drewnianą deskę lakierem / specjalnymi olejami lub po prostu pomalować ją na akcentujący kolor. Efekt końcowy fascynuje rustykalnym wyglądem.

Ułóż doniczki, aby zaoszczędzić miejsce

Doniczki i donice trzypiętrowe samemu nadadzą numer domu

Powitaj swoich gości przepychem kwiatów przy wejściu – kwiaty po jednej stronie drzwi wejściowych będą przyciągać wzrok. Trzy donice ustawione jedna na drugiej tworzą atrakcyjną aranżację. Wesoła letnia kolorystyka nadaje zestawowi odrobinę koloru. Rośliny są również umiejętnie łączone – cieniolubna okrywowa poniżej, pośrodku – trawa ozdobna na miejsca częściowo zacienione, a na górze – kwiaty, które mogą wytrzymać dużo słońca.

Urozmaicić doniczkę lakierem do paznokci

Doniczki i sadzarki pomysł na malowanie lakieru do paznokci

Czy masz starą doniczkę, która po prostu nie wygląda już atrakcyjnie? Nadaj mu nowy, indywidualny wygląd lakierem do paznokci. Napełnij większy pojemnik wodą, wybierz kilka kolorów lakieru do paznokci i dodaj kilka kropel każdego lakieru do wody. Ostrożnie narysuj różne okrągłe kształty słomką, a następnie zanurz doniczkę w wodzie. Lakier przykleja się do garnka – a gdy wyschnie, utrzymuje się bardzo długo.

Odmaluj stare drewniane wiadra

Odmaluj drewno na doniczki i sadzarki

Stare drewniane wanny z nową warstwą farby lśnią również jasnymi letnimi kolorami – morska kolorystyka bieli – błękitu – granatu sprawia, że ​​marzymy o egzotycznych wyspach i odległych krajach. Nawiasem mówiąc, duże stare doniczki można „ukryć” we własnoręcznie wykonanych drewnianych skrzynkach. Fajna sztuczka, nawet jeśli masz kilka doniczek o różnych rozmiarach i po prostu nie pasują do siebie. Oszczędza to przesadzania i tworzy nastrojowy ogólny obraz na zewnątrz.

Doniczki i sadzarki wnoszą egzotyczny akcent do ogrodu

Doniczki i donice betonowe paprocie na zewnątrz

Czerwono-pomarańczowo-zielona kolorystyka wnosi do ogrodu egzotyczny akcent. Szczególnie w Meksyku i Ameryce Południowej ugruntowały się tak zwane projekty tarasów w kolorze ognia. Tam meble wykonane z drewna, takiego jak mahoń, czerwony obrus i pomarańczowe poduszki do siedzenia tworzą kontrast z przytulnymi paprociami, palmami i trawami ozdobnymi. Wygląd można również sfałszować we własnym ogrodzie – umieść pomalowaną na pomarańczowo doniczkę na postumencie z czerwonego kamienia pośrodku kwietnika. Na pierwszy plan wysuwają się nawet małe, ciemne nisze.

Doniczki i sadzarki soczyste różowe podłoże

Małe, ale ładne – sukulenty też się wyróżniają dzięki kontrastom kolorystycznym. Doniczki spryskane złotą farbą i różowym podłożem tworzą idealne tło dla soczyście zielonych liści roślin.

Nowoczesne, proste, romantyczne i zabawne: w poniższej galerii zdjęć znajdziesz więcej ekscytujących pomysłów na urozmaicenie starych doniczek i donic. Niech sugestie Cię zainspirują.

Zbuduj sobie drewnianą skrzynkę i naklej na nią numer domu

Doniczki i sadzarki numer domu na patio udekoruj pomysł

Udekoruj proste wanny skrawkami materiału

Doniczki, donice, okłady wokół tarasu

Stara spinner do sałatek staje się mini doniczką

doniczki doniczki mała spinner do sałatek

Trend upcyklingowy w skrócie: stara walizka staje się pudełkiem na rośliny

Doniczki i sadzarki kosz rattanowy walizka upcykling

Małe doniczki i sadzarki: Tillandsie w muszlach

doniczki donice soczyste małże wiszące na tarasie