Obszar patio

12 kreatywnych pomysłów na patio – oryginalny projekt ogrodu

małe kolorowe pudełko na kwiaty wozu

Podsumowaliśmy ważniejsze informacje i przedstawiliśmy kilka przydatnych wskazówek dotyczących Obszar patio, aby była piękna, przytulna i oryginalna. Wciąż obowiązuje stara zasada – im więcej roślin, tym lepiej.

1. Stwórz niezwykłą Obszar patio

Układ projektu tarasu

Bardzo popularne są kwadratowe lub okrągłe obszary. Z drugiej strony krzywe są wizualnie bardziej zrelaksowane niż linie proste. Stwórz patio z zakrzywionymi krawędziami, aby dodać poczucie nieformalności.

2. Otwórz kominek wObszar patio

ogród z otwartym paleniskiem

3. Nakarm ptaki – karmniki dla ptaków w Obszar patio

Karmnik dla ptaków dekoracje do projektowania mebli ogrodowych

Zbuduj mały karmnik dla ptaków jako akcent w swoim domuObszar patio, które przyciągnęłyby kilka ptaków przez cały rok. Odłóż świeże owoce latem. To Twoja szansa, aby zaprosić naturę prosto na swoje podwórko!

4. Fontanna stawowa lub ogrodowa

Zaprojektuj taras z fontanną ogrodową

patio-Ogród wodny – czemu nie! Strużka wody działa uspokajająco i odprężająco. Dobrze by było, gdybyś zainstalowała fontannę ogrodową – przyniosłaby radość i zabawę Tobie, Twoim dzieciom i gościom. Można by do tego dodać dużo kamieni rzecznych.

5. Znajdź spokój w cieniu na patio

Powierzchnia patio-rośliny pionowa ściana

W gorące letnie miesiące najlepiej schronić się przed upałem w chłodnym, zacienionym miejscu na tarasie.

6. Altana na patio

Pergola Weranda Kwiaty Krzewy

Ale jeśli nie masz dużych drzew w swoim ogrodzie, zdecydowanie powinieneś kupić pergolę. Altana jest idealnym miejscem rozrywki latem. Zaproś znajomych na grilla na dziedzińcu pośrodku oazy kolorowych kwiatów i krzewów. Dla patio powierzchnia wybierz trwałe meble – rattanowe lub ogrodzone, a do tego stelaż stołu wykonany ze szkła i kutego żelaza.

7. Zasadź pachnącą ścieżkę

Projekt ogrodu kwiatowego na patio

Kwiaty na tarasie są koniecznością. Dzięki swojemu pięknu i subtelnemu aromatowi mogą zmienić Twoje podwórko w małą egzotyczną oazę. Stwórz piękną pachnącą ścieżkę kwiatową. Wysokie ogrodzenie z kwiatów lub krzewów może zapewnić ci niezbędną przestrzeń prywatną.

8. Dywan na patio

Okrągły dywan, czerwone meble rattanowe, meble ogrodowe

Dywan sprawdza się równie dobrze zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Istnieje wiele kolorów i wzorów, dzięki czemu możesz wybrać najlepsze dla nich Obszar patio można znaleźć. Aby projekt był przyjazny dla środowiska, wybierz dywany wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu.

9. Oświetlenie dekoracyjne na werandzie

Ogród oświetlenia zewnętrznego

Nadaj swojej osobowości patio w nocy. Odpowiednie oświetlenie zewnętrzne może nadać mu romantyczny akcent. Lepiej wybierać produkty przyjazne dla środowiska, energooszczędne.

10. Odpowiednie typy roślin

Tarasowe skrzynki na kwiaty

Rośliny tropikalne będą idealnym akcentem w Twoim domu ze względu na efektowne kwiaty patio powierzchnia być. Kaktusy i sukulenty pięknie prezentują się ułożone z kamieniami. Małe lub duże naczynia ceramiczne i skrzynki na kwiaty w mocnych kolorach dopełniają naturalną atmosferę. Pudełka na kwiaty to ponadczasowe klasyczne dodatki.

11. Urocze dekoracje

Elementy dekoracyjne-ogrodowe instrumenty muzyczne

Jako akcent w Obszar patio możesz ustawić mały wózek jako pudełko na kwiaty. Znajdź rustykalne elementy, pień drzewa, inny ciekawy przedmiot z garażu lub cokolwiek, co Cię uderza i puść wodze fantazji.

12. Przestrzenie prywatne

Kamienna ściana ogrodowa część wypoczynkowa patio

Stwórz prywatną przestrzeń z pionowymi ścianami lub pnączami, pnączami lub bluszczem owiniętymi wokół filarów i ogrodzeń.

Ładny projekt ogrodu z drewnianymi meblami

rustykalne meble ogrodowe projektowanie ogrodu

Kwiaty i kamienie jako dekoracja Twojego patio

Ganek z kamienną dekoracją kwiatów

Piękne egzotyczne rodzaje kwiatów w kwadratowych pudełkach

Pomysły na ganki na kwiaty