żłobek

Zbuduj z drewna kuchnię dla dzieci do ogrodu i spraw, aby była zabawna

Kuchnia dziecięca wykonana z drewna -ogród-zbuduj-zabaw-przybory kuchenne-na zewnątrz

Ciepła pogoda i przyjemne temperatury zwabiają dzieci na dwór i rozpoczynają sezon na plac zabaw. Otwarte place zabaw są często przepełnione lub nie ma ich w pobliżu, ale jeśli masz własny ogród lub przynajmniej jego część, możesz zaprojektować fantazyjny plac zabaw za pomocą prostych narzędzi i umiejętności majsterkowania. Jeden Kuchnia dziecięca z drewna  Przygotowanie dla dziecka lub jako prezent dla bliskiej osoby to świetny pomysł, który zachęca do kreatywności i eksperymentowania.

Drewniana kuchnia dziecięca w ogrodzie – świetny pomysł na wypoczynek na świeżym powietrzu

Kuchnia dziecięca z drewna -zabudowa-ogrodu-palety-narożnik-malowanie

Do kuchni dziecięcej wykonanej z drewna można użyć europalet. Ułatwia to zbudowanie całego obszaru zabaw i całkowite zaprojektowanie go. Jak zwykle do obróbki drewna potrzebne są następujące narzędzia: piła, piła elektryczna lub ręczna, wkrętarka akumulatorowa, wkręty lub alternatywnie młotek i gwoździe. Gotowy produkt został zaprojektowany i ozdobiony papierem ściernym i bejcą do drewna.

Zbuduj kuchnię dziecięcą z drewna – instrukcje

Kuchnia dziecięca z drewna-zabawa w ogrodzie-kuchnia-budowa-palety-stary-drewniany stół

Drewniany narożnik kuchenny może w zasadzie składać się z dwóch powierzchni – pionowej i poziomej, powierzchni do pracy lub zabawy oraz „ściany kuchennej”. W zależności od pożądanego rozmiaru przydadzą się 2-3 lub więcej europalet. Zbuduj konstrukcję „T” i podeprzyj ją drewnianymi nogami.

Kuchnia dziecięca z drewna – zbuduj własne meble paletowe 

Kuchnia dziecięca z drewna-zabawa w ogrodzie-kuchnia-zbuduj-sam-palety

Jedna europaleta może służyć jako ściana kuchenna a jedna jako blat roboczy, wówczas należy dołączyć 4 drewniane nogi. W zależności od sytuacji można zamknąć szczeliny między deskami palety lub tak je pozostawić. W razie potrzeby wzmocnij konstrukcję, ponieważ bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze.

Zbuduj kuchnię dziecięcą z drewna – użyj kawałków drewna, europalet lub starych drewnianych mebli

kuchnia dziecięca-drewno-ogrodowa-zabawa-kuchnia-budowa-paleta-instrukcje

Projektowanie drewnianych kuchni dziecięcych w kolorze

kuchnia dziecięca-drewno-ogrodowa-zabawa-kuchnia-zbudowa-stół-palety

Ostrożnie obrabiaj drewnianą powierzchnię, aby dziecko nie zostało później zranione. Wystające gwoździe, wkręty i drzazgi mogą zranić małe dzieci. Przeszlifuj powierzchnie i zaokrąglij krawędzie. Jeśli chcesz, możesz nałożyć tylko warstwę bejcy lub pomalować ją dowolną nietoksyczną farbą.

Akcesoria kuchenne dla dzieci do strefy zabaw

kuchnia dziecięca-drewniana-ogrodowa-zabawa-kuchnia-zabudowa-akcesoria-umieszczanie

Po zakończeniu budowy i obróbki powierzchni drewna można przystąpić do projektowania. Co tak naprawdę jest w prawdziwej kuchni? – Zlew, przegródki, przybory kuchenne, blat roboczy, płyta grzewcza. Uwolnij swoją wyobraźnię i spróbuj odtworzyć to wszystko swoją kreatywnością.

Drewniana kuchnia dziecięca ze zlewem i półkami

kuchnia dziecięca-drewno-ogrodowa-zabawa-kuchnia-zlewozmywakowa-półka

Oczywiście nie wszystko musi działać poprawnie. Przybory kuchenne, których nie może już używać gospodyni domowa, stare akcesoria kuchenne i naczynia, wszystko to spełni marzenie każdej małej dziewczynki o własnej małej kuchni. Za pomocą haczyków możesz powiesić niektóre rzeczy na prowizorycznej ścianie kuchennej. Proste półki też są opcjonalne, ale nieco bardziej złożone.

Przymocuj drewnianą kuchnię dla dzieci do ogrodzenia ogrodowego

kuchnia dziecięca-drewniana-zabudowa-ogrodu-łatwe-blat-przybory kuchenne

Zlew nie musi mieć bieżącej wody. Zlew jest więcej niż wystarczający, jeśli można go ręcznie napełnić wodą. Możesz zrobić je z blachy do pieczenia lub metalowej miski. Pojemnik musi mieć wyraźną zewnętrzną krawędź, tak jest mocowany. Teraz zastanów się, gdzie chcesz mini zlew, zaznacz wybranym pojemnikiem i wytnij odpowiedni kształt piłą elektryczną.

Zbuduj kącik zabaw w ogrodzie z kuchnią dla dzieci z drewna – instrukcje

kuchnia dziecięca-drewniany-ogrodowy-instrukcje-budowlane-kuchnia-zabawa-paleta-drewniane skrzynie

Kuchnię do zabawy w ogrodzie można również łatwo ustawić samodzielnie za pomocą drewnianych skrzynek. Kilka z nich będzie potrzebnych, w zależności od pożądanego rozmiaru. Drewniane pudełka składa się błyskawicznie za pomocą wkrętarki akumulatorowej, tworząc funkcjonalne półki na wszystkie przybory.

Mini umywalka w Zainstaluj kuchnię dla dzieci wykonaną z drewna

kuchnia dziecięca-drewniany-ogrodowy-instrukcje-budowlane-mini-zlew

Zlew, którego potrzebuje każda prawdziwa kuchnia, wykonany jest ze starych blach do pieczenia. W związku z tym budujesz drewnianą ramę, aby blacha do pieczenia była niższa i była zamocowana na krawędziach. Dokładny rozmiar można określić na podstawie użytych drewnianych skrzynek.

Kuchnia dziecięca z drewna ze wszystkimi przydatnymi przyborami kuchennymi, takimi jak ta właściwa

kuchnia dziecięca-drewno-ogród-instrukcje-budowlane-zlewozmywak-paleta-przybory kuchenne

Ten majsterkowany zlew jest łatwy w użyciu – napełniaj i napełniaj wodą. Jeśli nie masz starej blachy do pieczenia, weź plastikowe wiaderko dowolnej wielkości i włóż je do powierzchni kuchennej. Pozostałe akcesoria i przybory możesz zaaranżować za pomocą małych haczyków.

Półki na akcesoria i przybory w Kuchnia dziecięca z drewna 

kuchnia dziecięca-drewno-ogród-instrukcje-budowlane-akcesoria-naczynia-kuchenne-patelnia

Jeśli sam wykonujesz meble i tym podobne dla dzieci, zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę ich wysokość. Jako przykładowy rozmiar użyj jednego od producenta mebli, takiego jak Ikea. Średnio wysokość stołu wynosi około 45-50 cm i ma taką samą szerokość. Sam możesz określić długość.

Sam zbuduj drewnianą kuchnię dla dzieci

kuchnia dziecięca-drewno-ogród-instrukcje-zabawa-kuchnia-maluch

Jeśli półki są również umieszczone na całej szerokości stołu, należy to wziąć pod uwagę. Całkowita wysokość całej konstrukcji nie może znacznie przekraczać wzrostu dziecka. Zwłaszcza jeśli planujesz półki lub inne w górnej części, powinny one być umieszczone na osiągalnej wysokości.

Zbuduj drewnianą kuchnię do zabawy w ogrodzie – dzieci lubią bawić się błotem

kuchnia dziecięca-drewniany-ogród-budowlany-instrukcje-zabawy-blobs-

Cóż, kiedy kuchnia do zabawy jest już gotowa, nie pozostaje nic poza gotowaniem i zabawą. Dzieci lubią się wylewać i bawić błotem, dlatego taki obiekt to dla nich prawdziwe marzenie. Potem wszystko jest czyszczone wężem ogrodowym i wszystko jest w porządku.

Łatwa w montażu własna drewniana kuchnia dla dzieci – instrukcje

kuchnia dziecięca-drewno-ogród-zabudowa-ściana-drewniany stół-paleta

Kącik zabaw w ogrodzie ma kilka zalet, a co najważniejsze – można bawić się na zewnątrz, dabować, a dom pozostaje czysty. Nie musisz ograniczać dziecka do zabawy i pozwalać mu robić to, co chce. Jednak wcześniej musiałbyś zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Drewniana kuchnia dziecięca – przymocuj europaletę do zewnętrznej ściany domu

kuchnia dziecięca-drewno-ogród-zabudowa-paleta-stół-przybory kuchenne

Kuchnia dla dzieci w ogrodzie jest naprawdę bardzo łatwa do samodzielnego złożenia. Jeśli nie chcesz zainwestować w niego dużo czasu i pieniędzy, umieść go obok zewnętrznej ściany i użyj go jako podpory. Stary drewniany stół doskonale nadaje się do kuchni do zabawy – wystarczy trochę wyregulować jego wysokość.

Kuchnia dziecięca z drewna – stary drewniany stół staje się stolikiem do zabawy

kuchnia dziecięca-drewno-ogród-budynek-zabawa-gotowanie-blobs

Skróć nieco nogi stołu i dopasuj je do wzrostu dziecka. W przypadku ściany kuchennej weź paletę, którą przymocujesz do zewnętrznej ściany domu. Wszystkie przybory można na nim zawiesić za pomocą haczyków i ułożyć według uznania.

Podczas montażu Drewniana kuchnia dziecięca uwzględnia rozmiar dziecka

kuchnia dziecięca-drewno-ogród-budynek-zabawa-paleta-pomysł

Jeśli chcesz, możesz zainstalować półkę pod blatem kuchennym. Wszystkie rzeczy można tam przechowywać po gotowaniu i zabawie oraz chronić przed niepogodą.

Prawidłowe projektowanie kuchni dziecięcej z drewna – półki i wystarczająca przestrzeń do zabawy

kuchnia dziecięca-drewno-ogrod-budynek-zabawa-kuchnia-na zewnątrz-dziewczyna

Korzystając z zebranych pomysłów i inspiracji, przy użyciu zaledwie kilku materiałów i narzędzi, możesz zbudować własną kuchnię do zabawy dla swojego dziecka i jego przyjaciół. Stwórz własny plac zabaw, w którym małe dzieci mogą swobodnie i cicho wypuszczać parę.

* Instrukcje na zdjęciach dla „Zbuduj własną drewnianą kuchnię dla dzieci” autorstwa Moje kreatywne dni

* Instrukcje na zdjęciach dotyczące „Zbuduj własny kącik zabaw w ogrodzie z kuchnią dla dzieci z drewna” autorstwa Opowieść z Jer Bear 

* Instrukcje na zdjęciach dla “Łatwej w samodzielnym montażu drewnianej kuchni dziecięcej” autorstwa Dom z piernika