żłobek

Zbuduj sam stół do gier, korzystając z tych 20 inspiracji do naśladowania

Zbuduj sobie stół do zabawy miasto-projektowanie-zabawki-zabawne-dla-dzieci-rozrywka

Aby maluchy nie nudziły się w deszczowe lub zimne dni, trzeba wymyślić coś, co sprawi, że najmłodsi będą zajęci. Oprócz miejsc do czytania i zabawy świetnym pomysłem są tak zwane stoły do ​​gier, które służą różnym celom i idealnie gwarantują jednocześnie różne zajęcia. Stół do gry może służyć do malowania lub budowania z klocków Lego, ale może również służyć do innych celów, a nawet może być zbudowany do ogrodu. Chcielibyśmy pokazać Ci kilka inspirujących pomysłów, które mogą być pomocne, jeśli je masz Sam zbuduj stół do gry chcieć. daj się zainspirować!

Sam zbuduj stół do gry – pomysły na zabawę w deszczowe dni

zbuduj sobie stół do zabawy lego-pokój-dziecięcy-meble-zabawa-deszcz

Oczywiście należy najpierw zastanowić się, jakie zajęcie powinien oferować nowy stół. Na przykład możesz zbudować miasto, korzystając z istniejących budynków i linii kolejowej. Można po prostu namalować na stole tło ulic, terenów zielonych i skwerów, podczas gdy dziecko samodzielnie buduje miasto. Lub możesz przykleić lub przykręcić niektóre budynki, jeśli sam zbudujesz stół do gier.

Sam zbuduj stół do gry – urozmaicaj prosty stół

Zbuduj sobie stół do zabawy happy-design-tapeta-deco-glass-plate-turkus

Sam stół nie musi być niczym specjalnym. Możesz przyciąć go do odpowiedniego rozmiaru i urozmaicić lakierem i innymi materiałami dekoracyjnymi. W tym przykładzie, oprócz nowej farby, użyto tapety, aby stół wyglądał bardziej zabawnie. Jeśli sam zbudujesz stół do gier, możesz wymyślić wiele różnych rzeczy.

Stół do gry Lego

Zbuduj swój własny stół do gry kolorowe-klocki-klocki-zagraj-pionki-stymuluj-naśladuj

Szczególnie popularne są stoły do ​​gry Lego lub stoły do ​​innych rodzajów klocków. Wspaniałą rzeczą jest to, że można je wykonać bardzo szybko, pod warunkiem, że masz już odpowiedni stół. Aby zaoszczędzić czas, możesz po prostu kupić gotowy. Oczywiście możesz również samodzielnie złożyć stół. Sam decydujesz, czego ostatecznie użyjesz, gdy sam budujesz stół do gier.

Zbuduj sam stół do gry – Instrukcje dotyczące stołu Lego

sam zbuduj stół do zabawy instrukcje-lego-table-klej

Zasadniczo potrzebujesz tylko płytek do podpowierzchni, jeśli sam budujesz stół do gry Lego i oczywiście elementy gry. Jeśli używasz kilku paneli, powinieneś najpierw połączyć je ze sobą za pomocą klocków. W ten sposób możesz mieć pewność, że później zostanie podana prawidłowa odległość i że kamienie również będą pasować wszędzie. Teraz możesz również przyciąć talerze, aby pasowały do ​​stołu.

Stow Lego

Graj-zbuduj-sam-magnes-lego-stow-zabawki-dla-dzieci

Następnie nałóż klej na plecy i przyklej wszystko na swoim miejscu. Jeśli sam zbudujesz ten stół do gry, zaletą jest również dodanie kilku pojemników do przechowywania kamieni. Na przykład wywiercić pręt w jednym z boków stołu i zawiesić metalowe wiadra. Dzięki temu kamienie są zawsze pod ręką i można je sortować według koloru.

Dzieci bawią się klockami Lego

play-table-zbuduj-siebie-lego-talerz-stolec-plastikowe-pudełka

Poniżej nadal mamy instrukcje, jak samodzielnie zbudować taki stół do gry Lego. Ale nie zapomnij o wygodnych krzesłach. Ponieważ dzieci zwykle spędzają dużo czasu budując klocki Lego, możesz zapewnić dodatkowy komfort dzięki takim poduszkom do siedzenia. Dostosuj również wysokość krzeseł do wysokości stołu.

Stół z wieloma funkcjami

stolik-do-zbuduj-sam-instrukcje-koła-stół-mobilny-farba-lego-tablica

Ten wariant jest bardzo oryginalny, w którym zamiast stołu kilka drewnianych pudełek jest po prostu przerabianych na stół do gier. Dodatkowo na stole zaprojektowano różne obszary. Z jednej strony miejsce na klocki Lego, az drugiej miejsce na malowanie, rękodzieło i tablicę. Możesz dowiedzieć się, jak samodzielnie zbudować ten stół do gier, w poniższym samouczku wideo.

Zbuduj sobie stół do zabawy z drewna do malowania

stół-do-zabawy-zbuduj-samodzielnie-sztuka-atielier-dla-dzieci

Połącz stół z półką i znów masz miejsce do przechowywania zabawek lub długopisów. Dwie nogi są usuwane ze stołu. Blat stołu jest następnie umieszczany na jednej z powierzchni półki i dzięki temu jest ponownie dobrze podtrzymywany. Duży arkusz papieru można idealnie rozłożyć na stole. Rolka może być gotowa pod półką. Możesz sam zbudować ten stół do gry lub użyć gotowych mebli i przeprojektować go.

Pojemniki na sztućce

play-table-build-self-diy-pen-container-white-stół-drewno

Jak widać, bardzo ważne są pojemniki do przechowywania zabawek i materiałów malarskich. Są też szybkie i łatwe do wykonania. Możesz użyć dowolnego rodzaju pojemnika. Kiedy skończysz samodzielnie składać stół do gier, po prostu weź wybrany pojemnik i przykręć go do jednej ze stron.

Miejsce do przechowywania w blacie

Tablica do gry zbuduj sobie tablicę pomaluj kredą do blatu

Innym wariantem jest to. Miskę lub mniejsze pudełko po prostu umieszcza się na środku stołu. W tym celu pojemnik musi mieć wystającą krawędź. Jeśli sam zbudujesz stół do gry, wytnij w blacie otwór o kształcie pojemnika. Ten otwór musi być nieco większy niż pojemnik, ale mniejszy niż krawędź, aby pojemnik nie mógł się przez niego prześlizgnąć.

Zaprojektuj stół farbą tablicową

Krzesła-do-zabawy-zbuduj-siebie-małe-deski-farby

A tam, gdzie już pokazaliśmy Wam stół z farbą tablicową: Dzieci uwielbiają malować kredą. Dlaczego więc nie dać ci możliwości zrobienia tego, kiedy tylko chcesz. Do malowania blatu używa się czarnej lub zielonej farby tablicowej. Gdy farba wyschnie, Twoje dziecko może zacząć malować. Naprawdę prosty pomysł na samodzielne zbudowanie stołu do gier, prawda??

Wielofunkcyjny stół do gry planszowej z kredą

stolik-do-zbuduj-sam-wiadro-metalowy-pojemnik-kreda-zatrudnienie-inspiracja

Nie zapomnij ponownie o pojemniku, jeśli sam zbudujesz ten stół do gier. Stół do tablicy może być zaprojektowany jako wielofunkcyjny. Z jednej strony blat nadaje się również do malowania na papierze w obie strony. Możesz rozszerzyć tę funkcję, dołączając rolkę papieru, którą Twoje dziecko może ciągnąć po stole do woli i odcinać, ile chce.

okrągły stół

stół-do-gry-zbuduj-sam-pojemnik-misa-pióra-okrągły-stół

Tutaj możesz zobaczyć inny wariant z miską pośrodku, tym razem z okrągłym stołem. Jest to praktyczne, ponieważ pojemnik jest łatwo dostępny ze wszystkich stron. Jeśli sam zbudujesz stół do gry, nie zapomnij użyć odpowiednich krzeseł. Mogą być również interesujące, aby wyglądały bardziej zachęcająco.

Stół do gry do zbudowania

Stolik-do-zabawki-zbuduj-sam-półkę-pudełka-na-stole-koleje-miejskie

Stół do gry może być również nieco większy, a następnie wspaniale wykorzystany do budowy. Można na nim rozłożyć drewniane szyny kolejowe. Ponadto dziecko jest wtedy zachęcane do poruszania się. Bo dziecko musi ciągle krążyć po stole, żeby zbudować pociąg i bawić się. Kiedy sam zbudujesz stół do gry, Twoje dziecko może z niego nie tylko skorzystać.

Sam zbuduj stół do gier dla pociągów

Zagraj w budowanie stołu-sam-szyny-drewno-zrób-to-sam

Zamiast stołu po prostu użyj drewnianej płyty o dowolnym rozmiarze i dwóch stelaży. Następnie płytkę umieszcza się na wspornikach i w razie potrzeby można ją przykręcić. Twoje dzieci mogą teraz na nim bawić się, malować lub robić rękodzieło. Ten pomysł samodzielnego zbudowania stołu do gier jest również niezwykle łatwy do wdrożenia, a także dobrze nadaje się dla początkujących.

Zabawa z wodą

play-table-zbuduj-siebie-zabaw-przedmioty-dla-malucha-rozgwiazdy-rozgwiazdy

Czy chciałbyś sam zbudować kolejne pomysły na stół do gier? Dzieci uwielbiają bawić się wodą, ale to właściwie nie jest dobry pomysł w pokoju. Tak właściwie…! Jeśli zintegrujesz ze stolikiem głęboki pojemnik i napełnisz go niewielką ilością wody, Twoje dziecko nie zamoczy się podczas zabawy. Wrzuć kamienie, rozgwiazdy lub inne zabawki do wody i pozwól swojej ukochanej bawić się.

Duży stół do gry

graj-zbuduj-sam-oryginalny-pociąg-inspiracja-przechowywanie-pudełka

Ten stolik do zabawy jest już dla nieco starszych dzieci, które z łatwością mogą sięgnąć po wszystko, co się na nim znajduje. Stół został specjalnie zbudowany dla kolei i oferuje wystarczająco dużo miejsca na duże odległości. Jeśli chcesz sam zbudować taki stół do gry, możesz użyć masywnych biurek. Tutaj przechowywane są plastikowe pudełka, w których składowane są poszczególne elementy zabawek.

Zagraj w pomysły na stół na zewnątrz

zagraj-zbuduj-sam-ogród-pomysł-ławeczka-stół-sand-play

Stół do gier nadaje się nie tylko do wnętrz. Nawet przy ładnej pogodzie dobrze, jeśli dzieci znajdą coś do zrobienia w ogrodzie. Jeśli nie ma miejsca na piaskownicę, można przeprojektować stół piknikowy z ławkami i wykorzystać go jako alternatywę dla piaskownicy. Możesz z łatwością samodzielnie zbudować ten stół do gry. Blat stołu musi być zaprojektowany tak, aby można go było zdejmować. Pod spodem znajduje się pudełko, które można wypełnić piaskiem.

Alternatywa dla piaskownicy

Play-table-zbuduj-siebie-na-zabawa-dla-dzieci-piaskowy-ogród

Podobnie jest z tym stołem do gier. Na blat wstawiono dwa plastikowe pudła i wypełniono piaskiem. Jedno z pudełek może również zawierać wodę. Dodatkowo są haczyki, na których można zawiesić dziecięce narzędzia jak w prawdziwym warsztacie. Jeśli chciałbyś sam zbudować taki stół do gry, zleć przycięcie poszczególnych elementów w sklepie ze sprzętem lub zrób to sam, po czym wystarczy je złożyć..