żłobek

Urządzanie pokoju dziecięcego dla dwojga – 20 pomysłowych i zabawnych rozwiązań

Pokój dziecięcy dla dwojga ustawionych-łóżko na poddaszu-drabina-zielone-chłopcy-przechowywanie-przestrzeń-szuflady

Każdy Pokój dziecięcy dla dwojga ma do zaoferowania swoim małym mieszkańcom własne łóżko, miejsca i miejsca odosobnienia. Rodzice muszą wziąć pod uwagę różnice w wieku, płci i osobowości każdego dziecka podczas organizowania wspólnego pokoju dziecięcego. Dlatego nie jest łatwym zadaniem, jak ustawić dwa stanowiska pracy w jednym pomieszczeniu lub jak stworzyć tam wolną przestrzeń na biurko szkolnego startera i stół do rękodzieła jego młodszej siostry. Wśród podanych 20 przykładów wyposażenia pokoju dziecinnego można znaleźć kilka praktycznych pomysłów na rozwiązanie tego wyzwania.

Aranżuj pokoje dziecięce dla dwojga – praktyczne rozwiązania dla pokojów współdzielonych

Pokój dziecięcy na dwa meble-biurka-krzesła-łóżka-szuflady-półki ścienne-dywan

W pierwszych latach życia pokój dziecięcy zwykle sprawdza się we dwoje, a rodzeństwo świetnie się tam bawi. Szczególnie maluchy czują się szczególnie bezpiecznie we wspólnym pokoju dziecięcym, a nawet doceniają obecność swojego rodzeństwa. Ale później dla dzieci w wieku szkolnym czy nastolatków, którzy potrzebują własnych stanowisk pracy i szaf, zalecane jest i tak zaplanowanie oddzielnych obszarów w pokoju dziecięcym. W tym przypadku zabawne półki, łóżka piętrowe i sprytnie przymocowane zasłony są idealnymi przegrodami w pokoju dziecięcym. Oszczędzasz dużo miejsca, a to daje każdemu dziecku możliwość wycofania się. Ścianki gimnastyczne, zjeżdżalnie i inne konstrukcje pobudzają wyobraźnię dzieci i pomagają zwiększyć ich motywację do różnych aktywności.

Praktyczne przegrody w pokoju dziecięcym dla dwojga

Pokój dziecięcy dla dwojga bliźniaków-rodzeństwo-półka-przegroda do pokoju-kolory-żółty-niebieski-miejsce pracy

W tym pokoju dziecięcym dla bliźniaków część sypialną podzielono na strefy dwiema półkami na zabawki. Sprytny pomysł zapewnia wystarczająco dużo miejsca na różne aktywności dwójki dzieci, a także jasne określenie prywatności dla wszystkiego i wszystkich. Poszczególne strefy zostały bardzo wyraźnie zaznaczone dzięki dopasowanej kolorystyce błękitem nieba i kanarkowożółtym.

Wspólna przestrzeń do pracy jako centralny element wyposażenia pokoju dziecięcego

Pokój dziecięcy na dwa umeblowane-podwójne łóżka-biurka-okno-żółte-akcenty-podłoga laminowana

Jeśli pozwalają na to wymagania w mieszkaniu, na pokój dziecięcy dla dwojga wybierz kolejny większy do salonu. Powinno być tam dostępne co najmniej jedno duże okno, aby można było ustawić pod nim podwójny stół roboczy. Im jaśniejszy róg, tym lepiej dla oczu dziecka.

Różne kolory zapewniają funkcjonalną separację pomieszczeń

Pokój dziecięcy dla dwojga piękne-jasne-umeblowanie-pokoju-przegrody-regały-łóżka-miejsca pracy-dywan

Na pierwszym planie jest zawsze indywidualność dzieci, co w pełni dotyczy pokoi wieloosobowych. Wszystkie akcenty, które wizualnie oddzielają przestrzenie, są cenne dla sprytnego umeblowania pokoju dziecięcego dla dwojga. Osobowość każdego dziecka można kształtować przy wyborze koloru ściany i dekoracji ścian, mebli i pościeli.

Kolorowe akcenty w dziecięcym pokoju dla dwojga

Pokój dziecięcy dla dwojga ustawionych-biały-loft-łóżko-szafa-nisza-czerwona-tapicerowany fotel-poduszki podłogowe

Jeśli nie przeładujesz atmosfery w pokoju mocnymi kolorami, zaplanuj meble o prostym designie do pokoju dziecięcego i użyj tylko kilku jasnych akcentów w wesołych kolorach. Jak widać na powyższym zdjęciu, tapicerowane fotele i poduszka podłogowa w kolorze czerwonym odświeżają wnętrze w odcieniach szarości. Nietuzinkowym rozwiązaniem jest drabinka, która została ukryta za szafą. Cała konstrukcja, składająca się ze stojącej obok siebie szafy, łóżka na antresoli i regału, tworzy więcej prywatnej przestrzeni i jest sprytnym pomysłem dla rodzeństwa powyżej 8 roku życia.

Pokój dziecięcy z balkonem lub dwoma miejscami pracy – co jest naprawdę przydatne?

Pokój dziecięcy-dla-dwojga-meble-małe-dzieci-pastelowe-tapety-miejsca pracy-szafa

Jeśli pokój dziecięcy jest za mały, ale jest taki z balkonem lub małym tarasem, można go wkomponować w salon. Taka renowacja tworzy dodatkową przestrzeń, na której można ustawić np. dwa biurka.

Przewiewne wyposażenie pokoju dziecinnego

Pokój dziecięcy-dla-dwóch mebli-dziewczyna-kolor ściany-szara-szafa-fronty-zegar-projekt

Szafki i półki zawieszone na ścianie wizualnie zapewniają więcej miejsca do pokoju dziecięcego. Unoszące się i otwarte meble nie zasłaniają widoku na różne powierzchnie w pokoju dziecięcym i wyczarowują go jako miejsce optymalnego wypoczynku.

Meble od stolarza do sprytnego wyposażenia pokoi dziecięcych dla dwojga

Pokój dziecięcy-na-dwoje-umeblowanie-przestrzeń-przechowywanie-łóżka-wysuwane-stanowisko pracy-regał-biało-różowy

Choć może to być trochę drogie, eleganckie meble o indywidualnym projekcie i przeznaczeniu można wykonać tylko na miarę. Dobrym przykładem jest system mebli przyściennych składający się z szafy narożnej, dwóch rozkładanych łóżek i schowka powyżej.

Wykorzystanie koloru w pokoju dziecięcym – niech dzieci mają coś do powiedzenia w decyzji

Pokój dziecięcy-dla-dwóch-dziewczyn-meble-deco-farba-ścienna-różowy-tapicerowany-fotel-pray-roleta rzymska

W przedszkolu dzieci muszą umieć swobodnie wyrażać swoje emocje i postrzegać miejsce jako swój mały świat. Chociaż białe ściany sprawiają, że pomieszczenie wydaje się duże, nastolatki mogą chcieć podkreślić własne obszary za pomocą większej liczby kolorów i kontrastów. Lepiej pozwól im to zrobić bez sprzeczności i wspólnie przedyskutuj palety kolorów do dekoracji pokoju.

Akcenty motto w przedszkolu

Pokój dziecięcy-dla-dwóch-chłopców-łóżka-komoda-drewniana-baseball-motto-loft-design

Pojedyncza ściana z akcentami motto, odnoszącymi się do sportu lub hobby, może znacznie zwiększyć motywację i wydajność Twoich dzieci. Stwórz zabawną atmosferę za pomocą pasujących plakatów, pościeli, pamiątek i trofeów dla najmłodszych.

Parawan do pokoju dziecięcego dla dwóch chłopców

Pokój dziecięcy-dla-dwóch-drzwi-przesuwnych-do-pokoju-przegrody-ustawienia-chłopców-kolor-ściany-dekoracje-półki

Czy dwóch chłopców może mieszkać w pokoju dziecka bez konieczności częstego kłócenia się o „moje” i „twoje”? W pełni wykorzystaj przestrzeń i unikaj konfliktów między dziećmi podczas planowania podziału pokoju. W powyższym przykładzie sprytne rozwiązanie zostało znalezione z dwojgiem przesuwanych drzwi, które można przesunąć za półki ścienne, gdy są zamknięte.

Właściwa parawan do części sypialnej

Pokój dziecięcy-na-dwa-pokojowe-przegroda-półka-bliźniaki-kolory-tapety-pastelowe-kolory-niebieski-lustro-pokój-wysoki

Umieszczenie półki między dwoma łóżkami jako przegrody pokoju to doskonały sposób na odpowiednie wydzielenie przestrzeni w wąskich i długich pokojach dziecięcych. Pomocna wskazówka – dopasuj łóżka i półkę między nimi do linii drzwi-okna.

Oświetl pokój dziecięcy dla dwojga w najlepszy możliwy sposób

Pokój dziecięcy dla dwóch dziewczyn

Podczas ustawiania nie zapomnij o akcentach świetlnych w pokoju dziecięcym dla dwojga, aby wszystkie obszary były odpowiednio oświetlone. Wprowadź wiosnę do pokoju za pomocą lampek światła dziennego lub udekoruj sufit pasującym żyrandolem do pokoju dziecięcego. Jeśli potrzebujesz światła punktowego do czytania lub wykonywania rękodzieła, umieść klipsy LED nad łóżkami lub stołami roboczymi, które prawie nie zajmują miejsca.

Kolejne piętro w pokoju dziecięcym dla dwojga

Pokój dziecięcy-dla-dwóch-pomysłów-pomysłów-piano-bez-przestrzeń-biurka-łóżko na poddaszu-poduszki z litego drewna-drabina

Zanim przyjrzysz się temu pomysłowi, trudno uwierzyć, że dwoje dzieci i fortepian mogłyby mieszkać w niezbyt dużym pokoju. W takich przypadkach samobudowane łóżko na antresoli pokazuje w pełni swoje mocne strony, rozciągając się na całą szerokość pomieszczenia. Pozostało wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić pianino i dwa stanowiska pracy.

Pokój dziecięcy dla dwóch sióstr zrealizowany z dużym sukcesem

Pokój dziecięcy-dla-dwóch-pomysłów-mieszkania-mały-pokój-łóżko-z-dostawą-dekoracja-ściany-szafa

W tym pokoju znajdują się trzy obszary niezbędne do wspólnego pokoju dziecięcego. W części sypialnej z łóżkiem wysuwanym z dwoma miejscami do leżenia znaleziono rozwiązanie oszczędzające miejsce. Szafa narożna służy do przechowywania ubrań. Do małego pokoju dziecięcego warto znaleźć alternatywę dla miejsca do przechowywania w drugiej części mieszkania.

Sprytny podział pokoju w pokoju dziecięcym dla dwojga maluchów

Pokój dziecięcy-na-dwa-meble-przestrzeń-do-przechowywania-skrzynki-pod-łóżka-półki-przegrody

Czasami dzieci chciałyby dzielić obszary w przedszkolu. W tej bladości podział przestrzeni nie powinien być tak ostro podkreślany. Wtedy na ratunek przychodzą zasłony w dopasowanych wzorach lub otwarte ramki do zabawy, które skutecznie oddzielają wizualnie obszary.

Pokój dziecięcy dla dwóch braci z motywem statku pirackiego

Pokój dziecięcy-dla-dwojga-meble-małe-dzieci-chłopcy-motto-piratenschff-niebieski-czerwony-biały

Jeśli różnica wieku dzieci wynosi od dwóch do czterech lat, zainteresowania i pomysły na zabawę są bardzo podobne. Meble w stylu statku pirackiego z loftem dla starszego brata i poduszką dla młodszego brata to szczególnie sprytny pomysł na pokój dziecięcy dla dwojga.

Pokój dziecięcy dla dwojga to mniej, a więcej więcej

Pokój-dziecięcy-dla-dwóch-pomysłów-mieszkania-mała-szafa-łóżka-ustaw-biurko-dziewczyny

W małym pokoju dziecięcym dla dwóch sióstr problem ograniczonej przestrzeni został rozwiązany poprzez ustawienie składanych łóżek. Stwarza to przestrzeń między dwoma łóżkami z dwoma stanowiskami pracy i półkami ściennymi, gdzie znajdują się dopasowane kolorystycznie akcenty w mocnej fuksji – kolorze bardzo popularnym wśród dziewczynek.

Dużo miejsca do przechowywania w pokoju dziecięcym dla dwojga pod spadzistym dachem

Pokój dziecięcy-na-dwa-umeblowanie-łóżka na antresoli-schody-szuflady-półka-ścienna-miejsca pracy

Dwa łóżka na antresoli tworzą wyraźne linie wzdłuż pokoju, a dwie strefy prywatne są wyraźnie oznaczone miejscami pracy. Ten obiekt w pokoju dziecięcym dla dwojga daje dużo miejsca do przechowywania dzięki podzielonym schowkom w szufladach klatki schodowej i na wspólnej półce pod oknem.