żłobek

Urządzanie i projektowanie pokoików dla bliźniaków – 30 inspirujących pomysłów

pokój dziecięcy dla bliźniaków żółto-niebiesko-kremowy-chłopiec-dziewczynka-zygzak-dywan

Czy masz szczęście mieć bliźniaki? Wtedy prawdopodobnie już myślisz o tym, jak najlepiej umeblować pokój dziecinny, który pierwotnie był przeznaczony dla jednego dziecka. Niezależnie od tego, czy dla dziewczynek, chłopców, czy dla pary bliźniaków, mamy wspaniałe pomysły na projekt Pokój dziecięcy dla bliźniaków skompilowane. Istnieje również kilka wskazówek dla rodziców bliźniaków, które mogą się przydać podczas zakładania dziecka. Pozwól się zainspirować i ciesz się resztą ciąży i godzinami po porodzie!

Pomysły pokój dziecięcy dla bliźniaków

pokój dziecięcy dla bliźniaków romantycznie-wyposażony-metalowe-łóżka-złoty-kolor-ciemny róż

Wyposażenie bliźniacze jest dostępne z różnych materiałów. Oczywiście warianty kolorystyczne również się różnią. Podczas gdy niektórzy wolą drewno, inni lubią urok mebli metalowych. Świetnym przykładem drugiego wariantu są te piękne metalowe łóżka w złotym kolorze, które nie tylko wyglądają nostalgicznie, ale również z klasą.

Skonfiguruj pokój dziecięcy dla bliźniaków z białymi meblami

pokój dziecięcy dla bliźniaków prosty-romantyczny-zabytkowy-dziewczyna-malety-zajączek-szafa

Możesz zaprojektować pokój dziecięcy całkowicie biały, jeśli nie znasz jeszcze płci dzieci, ale chcesz już umeblować pokój. Jeśli chodzi o meble drewniane, obecnie popularny jest styl vintage lub country house, ponieważ jest romantyczny i ma wspaniały wygląd. Ten zestaw do pokoju dziecięcego do pokoju dziecięcego dla bliźniaków składa się z małej szafy, dwóch łóżek i stołka. Przewijak znajduje się po drugiej stronie pokoju.

Pomysł dla dziewczyn

pokój dziecięcy dla bliźniaków dziewczynka-pomysł-różowy-biały-wiejski-krzesło-metalowe

Łóżeczko bliźniaków można wybrać w neutralnym kolorze, a następnie za pomocą poduszek, kocyków lub poduszek zaprojektować w odpowiednim kolorze w zależności od płci, ale nie musi. Ten pokój dla bliźniaków składa się głównie z bieli lub kremu w połączeniu z delikatnym starym różem. Ciekawy jest również projekt wnęki z malowidłem ściennym.

Pomysł na parę bliźniaków

pokój dziecięcy dla bliźniaków bliźniaki-niebiesko-różowo-beżowo-dywan-kanapa

Tutaj możesz zobaczyć pokój dziecięcy ustawiony w kolorze białym dla pary bliźniaków, w którym każde łóżko zostało zaprojektowane zgodnie z płcią. Pokój dziecięcy dla bliźniaków jest przestronny i oferuje miejsce na sofę, która zastępuje klasyczny fotel do karmienia. Łóżka mogą służyć jako dodatkowe łóżko, a dzięki kółkom można je w razie potrzeby łatwo przesunąć.

Pokój w kolorze szaro-beżowym

pokój dziecięcy dla bliźniaków parkiet-zielone-meble-sofa-krem-farba ścienna-3d-panele

W tym pokoju dziecięcym dla bliźniaków głównym kolorem jest szaro-beżowy. Dzięki temu ściany zostały zaprojektowane z efektem 3D. Jest też kilka białych mebli, które sprawiają, że pokój wygląda jeszcze bardziej przyjaźnie. Łóżeczka w pokoju dziecięcym dla bliźniaków są zielone i stanowią akcenty w pokoju.Ciepły parkiet zapewnia również komfort.

Meble z ciemnego drewna

pokój dziecięcy dla bliźniaków łóżeczka-ciemne drewno-niebieski-przewijak-szafka

Ciemniejsze meble można również wykorzystać do pokoju dziecka dla bliźniaków. W tym pokoju ten rodzaj drewna występuje nie tylko w łóżkach typu blind-look, ale także w wielu innych elementach. Tapeta w kratkę również prezentuje się bardzo atrakcyjnie i przytulnie. Neutralne odcienie ziemi są połączone z niektórymi ciemnoniebieskimi meblami, takimi jak przewijak i stolik boczny.

Zaprojektuj morski pokój dziecięcy dla bliźniaków

pokój dziecięcy dla bliźniaków morskie-chłopcy-wyposażenie-pokojowe-niebiesko-białe

Morski pokój dziecięcy dla bliźniaków w kolorze niebieskim i białym jest szczególnie odpowiedni dla chłopców. Sam decydujesz, ile niebieskiego chcesz użyć do projektu. Najczęściej głównym kolorem jest biały, a niebieski służy do jego podkreślenia. Niektóre symbole morskie, takie jak kotwice lub motywy statków, mogą być również użyte do dekoracji.

Biały jako główny kolor

pokój dziecięcy dla bliźniaków łóżeczka-białe-drewno-niebieskie-akcenty-żeglarskie-motyw-żeglarz

Ponieważ kolorem głównym jest biel, powstaje delikatniejszy i subtelniejszy wzór. Choć łóżeczka w pokoju dziecięcym dla bliźniaków na pierwszy rzut oka wydają się identyczne, różnią się one motywami zastosowanymi w łóżeczku z baldachimem i poduszce do rzucania. Podczas gdy na jednym przedstawiono kotwicę, na drugim znajduje się łódka.

Umeblowanie pokoi – pomysły dla dziewczynek i chłopców

pokój dziecka-bliźniaki-niebiesko-białe-chłopcy-krzesełko-karmiące-komoda-drewniany-konik na biegunach

Niebieski i biały zostały również użyte do projektu i wystroju tego pokoju dziecięcego dla bliźniaków. Układ mebli można ponownie określić jako patchwork. Biały fotel łączy się z szarymi łóżkami i komodą jako przewijakiem. Rezultatem jest atrakcyjna mieszanka, która nadaje pomieszczeniu szczególnego uroku.

Udekoruj ścianę

pokój dziecięcy-bliźniaki-jasna-ściana-szara-łóżka-krata-ściana-udekoruj-ramki do zdjęć

Dekoracje ścienne upiększają każde pomieszczenie. Dzieje się tak nie tylko w pokoju dziecięcym dla bliźniaków. Mimo to można rozważyć ramki do zdjęć i inne ozdoby. Jeśli dekoracje ścienne znajdują się nad łóżkami, upewnij się, że są dobrze przymocowane i nie spadną lub zostaw niewielką przestrzeń między ścianą a łóżkami.

Zestaw mebli dziecięcych dla bliźniaków

pokój dziecięcy-bliźniaki-tapeta-paski-wzór-beżowy-biały-łóżka obok siebie

Jeśli w pokoju dziecka znajduje się sofa, łóżeczka mogą służyć również jako dodatkowe łóżko dla bliźniaków. Oczywiście w tym przypadku korzystniejsze byłyby łóżka z kółkami. W przeciwnym razie jest to niezwykle romantyczny pokój dziecięcy dla bliźniaków. Wzory w paski są również bardzo popularne w projektowaniu ścian. Można je pomalować na ścianie farbą lub wybrać w formie tapety.

Kompletny zestaw do pokoju dziecięcego w jednym kolorze

pokój dziecięcy-bliźniaki-narożne-okno-leżanka-łóżeczko-komoda-nowoczesny-biały

Pokój dziecka całkowicie w kolorze białym ma tę zaletę, że ten neutralny mebel można łączyć z dowolnym innym kolorem. Oprócz błękitu i bieli dla chłopców i dziewczynek, w tym pokoju dziecięcym dla bliźniaków na ścianę wybrano odcień brązu. Możesz również zobaczyć sposób na ustawienie małego pokoju tutaj.

Umieść łóżka tak, jak chcesz?

pokój dziecięcy-bliźniaki-duży-pokój dziecięcy-projekt-ściany-niebieski-beżowy-fotel-sofa-zasłony

To, jak dokładnie ustawisz łóżka, zależy oczywiście od wielkości pomieszczenia oraz ilości pozostałych mebli i akcesoriów. Zazwyczaj łóżeczka dziecięce są ustawione obok siebie i oddzielone od siebie jedynie komodą lub przewijakiem. Łóżka mogą stać wzdłuż lub w poprzek. W niektórych przypadkach kształt litery L działa lepiej, a czasami łóżka są ustawione pod dwiema przeciwległymi ścianami. Musisz sam spróbować, co najlepiej sprawdza się w pokoju dziecka dla bliźniąt.

Niebieskie meble dla bliźniaków

pokój dziecięcy-bliźniaki-jasnoniebieskie-meble-stylowe-wykładziny-oświetlenie-pośrednie

Jeśli masz chłopców, możesz wybrać meble w pokoju dziecka całkowicie w kolorze niebieskim. Jasnoniebieski kolor wygląda bardzo ładnie i przytulnie. Kolorowe meble można łączyć z neutralnym kolorem np. beżowym, kremowym lub białym lub można wybrać subtelny akcent kolorystyczny, jak w tym przykładzie dla pokoju dziecięcego dla bliźniaków, do którego wybrano pastelowy żółty.

Projekt ściany pokoju dziecka dla bliźniaków

pokój dziecięcy-bliźniaki-zielone-niebieskie-podłoga-niebieskie-ścienne-malarstwo-pejzażowe-drzewa

Projekt ściany to jeden z tych elementów w każdym pokoju dziecięcym, o którym chyba najwięcej myśli. Jeśli istnieje akcentująca ściana, bardziej odpowiednie są jasne pastelowe kolory. Lepiej użyć farby ściennej, czy tapety, to lepszym wyborem. Ostatecznie wszystko zależy od Twojego gustu. Świetnym pomysłem są również malowidła ścienne. W pokoju dziecięcym dla bliźniaków można również przykleić tapety z pejzażem lub zabawnymi motywami i obrazkami.

Światło w pokoju dziecka

pokój dziecięcy-bliźniaki-szlachetne-ściany-projektowanie-bliźniaki-para-neutralne-kolory

Światło w pokoju dziecka nie musi być jasne i natrętne. W końcu nie ma tu czytania, a na odrabianie lekcji jest jeszcze za wcześnie. Niektóre kinkiety lub oświetlenie pośrednie są w zupełności wystarczające i tworzą przytulną atmosferę, która nie przeszkadza noworodkowi, a raczej go uspokaja. Świetnym przykładem jest pokój dziecka bliźniaków na górze.

Szlachetne łóżeczka dziecięce

pokój dziecka-bliźniaki-łóżka-tapicerka-pikowany-wzór-stołek-z baldachimem-komoda-łóżko

Oświetlenie pośrednie można znaleźć również w tym pokoju dziecka dla bliźniaków. Wzrok przyciągają również eleganckie łóżeczka dziecięce z tapicerką i łóżeczka z baldachimem. Ponieważ te łóżka wyglądają na dość masywne, bardziej nadają się do dużego pokoju. Ciekawa jest również niewielka część wypoczynkowa po prawej stronie na zdjęciu, która może służyć do czytania.

Zaprojektuj pokoje dziecięce dla bliźniaków z imionami

pokój-dziecko-bliźniaki-inspiracja-meble-nazwa-ściany-zdjęcia-ramka-dekoracja-pomysł

Często zdarza się, że rodzice chcą zaprojektować pokój dziecięcy dla bliźniaków z imionami dzieci. Używa się do tego ramek do zdjęć lub napisów projektuje się bezpośrednio na ścianie. Nazwy znajdują się zwykle bezpośrednio nad łóżkiem, ale można je również wyhaftować na kocu lub poduszce. Fajnym pomysłem jest wariant powyżej z rustykalną ramką na zdjęcia.

Pokój dziecięcy dla chłopców z dekoracją ścienną

pokój dziecięcy-bliźniaki-męski-design-meble-jasna-dekoracja-dywan-akcesoria

W tym pokoju dziecięcym dla bliźniaków imiona zostały ponownie namalowane bezpośrednio na ścianie. Ma to tę wadę, że można go usunąć tylko przez ponowne malowanie. Jeśli i tak planujesz całkowicie przeprojektować pomieszczenie po kilku latach, nie stanowi to problemu.Tatuaże ścienne są również dobrą alternatywą i w wielu przypadkach można je nawet bez problemu usunąć ponownie.

Minimalistyczne wnętrze

pokój dziecka-bliźniaki-nowoczesne-łóżeczka-szklane-podwieszany-sufit-miętowo-zielona-farba-ścienna

Ci, którzy lubią minimalistyczny styl umeblowania, mogą oczywiście wybrać to również do pokoju dziecięcego dla bliźniaków. Ten styl jest reprezentowany przez meble w tym przykładzie. Oczywiście w pokoju dziecięcym nie powinno zabraknąć koloru. Miętowo-zielona ściana z kilkoma ładnymi tatuażami ściennymi i różową tapetą zdobią dwie ściany pokoju?.

Praktyczna półka

pokój-dziecko-bliźniaki-oryginalny-pomysł-półka-sufitowa-różowy-fotel-dziewczyna-wbudowa-półki

Wykorzystaj każdą wolną przestrzeń na dekorację i miejsce do przechowywania w małym pokoju dziecięcym dla bliźniaków. W pokoju tej dziewczynki znajduje się oryginalna półka, która została zaprojektowana bezpośrednio pod niskim sufitem. Służy do różnych dekoracji w stylu vintage, które są również oświetlone wbudowanymi światłami. Głównym kolorem jest ładny pastelowy róż.

malowanie ścian

pokój-dziecko-bliźniaki-mały-pokój-białe-meble-fototapeta-drzewo-niewido

Ten piękny pokój chłopięcy z niebieskimi ścianami i białymi meblami ma śliczny obraz ścienny przedstawiający drzewo i małpę. Ponieważ jest to mały pokój dziecięcy dla bliźniaków, uratowano meble. Łóżka zwrócone są do siebie. Pomiędzy nimi znajduje się wygodny fotel do karmienia piersią. Do małych pomieszczeń wybierz najjaśniejsze możliwe kolory.

Umeblowanie z dużą ilością zabawek

pokój dziecięcy-bliźniaki-ekstrawaganckie-łóżka-dziecięce-retro-drabina-zabawki

Nawet jeśli większość zabawek nie jest używana, zwłaszcza na początku, stanowią one przyjazną dziecku i zabawną dekorację.I właśnie w tym celu zabawki i pluszaki mogą być używane w pokoju dziecka dla bliźniąt. Zaprojektuj z nimi różne półki lub gabloty i stwórz przyjazną dzieciom atmosferę.

Pokój dziecięcy dla bliźniaków z fioletową ścianą akcentującą

pokój dziecka-bliźniaki-akcent-ściana-fioletowy-biały-łóżeczko-dywan-kropka-wzór-kobiecy

Jak już widziałeś, możesz podświetlić obszar łóżek na różne sposoby. W powyższym przykładzie ściana akcentująca została zaprojektowana w kolorze ciemnofioletowym, który doskonale podkreśla białe łóżka. Aby ściana wyglądała nieco bardziej zabawnie, jako dekorację wybrano małe króliczki. Białe meble połączono z ciemnym parkietem.

Szlachetny pokój dziecięcy dla bliźniaków

pokój dziecięcy-bliźniaki-szlachetne-panele-lustrzane-dekoracja-dywan-złoty-efekty-minimalistyczny-przewijak

Ten pokój dziecięcy dla bliźniaków prezentuje się bardzo szlachetnie, co wynika nie tylko z kolorów, które przywodzą na myśl metaliczne. Przyczyniają się do tego również panele ścienne o oryginalnym designie, a także lustra, które nie tylko pełnią funkcję dekoracyjną, ale także powiększają małe pomieszczenie. Minimalistyczna komoda jako przewijak nadaje nowoczesny charakter.

Tapety do połowy wysokości

pokój dziecięcy-bliźniaki-rustykalna-podłoga-parkiet-laminat-szafa-drzwi-przesuwne-pokój dziecięcy-pomysł

Możesz również użyć tapety o połowie wysokości do projektu ściany, jeśli całkowicie kolorowa i zakryta tapeta jest dla Ciebie zbyt dobra. Pozostaw górną połowę białą lub połącz z innym kolorem. W małym pokoju dziecięcym dla bliźniaków bardzo dobrze wygląda szafka z drzwiami przesuwnymi, bo oszczędza miejsce.

Projektuj z wzorami

pokój dziecka-bliźniaki-wzór-ściany-vintage-jasnoniebieski-biały-dywan-zygzak-wzór

Różne wzory to również świetny pomysł na zaprojektowanie pokoju dziecięcego dla bliźniaków i ogólnie na aranżację wnętrz. Za pomocą wzorów stworzono tu nie tylko piękną ścianę. Dywan z zygzakowatym wzorem również przyciąga wzrok. Ponieważ we wzorach występują białe elementy, wspaniale komponują się z białymi meblami.

Nowoczesny pokój dziecięcy dla bliźniaków

pokój dziecięcy dla bliźniaków czarno-biały-nowoczesny-zasłony-zasłony-roślinne

Ten pokój dziecięcy dla bliźniaków to kolejny nowoczesny pomysł na umeblowanie. Jako kolory wybrano czerń i biel. Aby stworzyć wystarczająco przyjazną atmosferę, czerń powinna być używana tylko jako akcent, a biel powinna być głównym kolorem. Łóżka posiadają ciekawe, transparentne kraty, a dywan ma nowoczesny wzór.

Imiona dla bliźniaków – cenne wskazówki, jak znaleźć świetne kombinacje

Zrób sobie oryginalne prezenty dla bliźniaków po urodzeniu

Ciasto dla bliźniaków – 30 pomysłów na urodziny, chrzest, narodziny & Prysznic dla dzieci