żłobek

Ten hack do łóżeczka Ikea Kura zachwyci Twoje dziecko!

Na pierwszy rzut oka łóżeczko Ikea Kura nie wydaje się niczym szczególnym. Teraz przekonamy Cię o czymś przeciwnym! Masz już ten klasyczny mebel w pokoju swojego dziecka? Za pomocą prostego hakowania nudne łóżko dziecięce można przerobić i przekształcić w plac zabaw dla dzieci.

Łóżeczko Ikea Kura oferuje wiele możliwości przebudowy

Łóżeczko IKEA Kura Hack dołączyć zasłonę łóżka

Wszyscy kochamy meble Ikea. Są niedrogie i mają prostą konstrukcję, która daje wiele możliwości dla indywidualnych projektów. Dostępnych jest wiele świetnych opcji, zwłaszcza do pokoju dziecięcego, w którym meble muszą rosnąć wraz z dzieckiem. Poza tym meble Ikea są tanie i nie wbijają się tak głęboko w kieszeń.

Dotyczy to również jednego z najpopularniejszych łóżek dziecięcych szwedzkiego producenta mebli – łóżka Kura. Pokazaliśmy już kilka świetnych pomysłów na majsterkowanie, jak przerobić łóżeczko Ikea. Niezależnie od tego, czy jest to łóżko na poddaszu, przytulne łóżko domowe, czy nawet dla 2 lub więcej dzieci, warianty są tak dobre, jak nieskończone.

Odpowiednie umeblowanie ułatwia pójście do łóżka

Zaprojektuj plac zabaw pod łóżkiem na antresoli Kura

Pora snu to wyzwanie dla wielu rodziców. Niektóre dzieci nie kładą się z własnej woli do łóżka i odkładają ten moment tak długo, jak to możliwe. Ale prostym trikiem łóżeczko Ikea Kura można przekształcić w miejsce, w którym dzieci nie tylko lubią spać, ale także większość czasu spędzają w domu.

To sprawia, że ​​łóżko Kura jest ulubionym miejscem w pokoju dziecięcym

Pomysł na pokój dziecięcy z niebieską ścianą Łóżeczko Ikea z zasłoną

Chciałbyś zaprojektować miejsce w pokoju dziecięcym, w którym Twoje dziecko będzie czuło się komfortowo i bezpiecznie? Miejsce, w którym mogą spokojnie poczytać książkę lub pobawić się ulubionymi zabawkami? W takim razie plac zabaw jest dokładnie tym, czego potrzebujesz! Często jednak pokoje dziecięce są dość małe i po prostu brakuje w nich miejsca. Ale nie, jeśli masz łóżeczko Ikea Kura.

W jaki sposób to proste łóżko można przekształcić w przytulny plac zabaw? Odpowiedź jest równie prosta: odwróć łóżko. W ten sposób powstaje łóżko na poddaszu, które oferuje dużo miejsca pod powierzchnią do leżenia, aby biegać i relaksować się.

Spraw, aby plac zabaw był przytulny pod łóżkiem na poddaszu

Ikea hacki do łóżeczka Kura pod łóżkiem na antresoli

Jak na razie dobrze. Teraz jednak trzeba sprawić, by plac zabaw był przytulniejszy i odpowiednio go udekorować. Oto kilka pomysłów, które z pewnością spodoba się Twojemu dziecku.

Zapewnij sobie prywatność dzięki zasłonie

Zszyj i zapnij zasłonę łóżka Kura

Dzieci mają również prawo do prywatności. W przypadku najmłodszych oznacza to przede wszystkim możliwość niezakłóconej zabawy. Chociaż wielu rodzicom bardzo trudno jest zostawić dziecko w spokoju, ma to również wiele pozytywnych konsekwencji dla ich rozwoju. Grając w pojedynkę, promuje się jego samoocenę, zdolność koncentracji i niezależność.

Podrasuj łóżko na antresoli z Ikei zasłoną i tapetą

Dzieci również uwielbiają kryjówki. Aby stworzyć mały prywatny obszar pod łóżkiem Kura, możesz po prostu założyć na niego zasłonę. Zasłona nie tylko zapewnia prywatność, ale może również wizualnie oddzielić strefę zabaw od reszty pomieszczenia. Idealnie nadaje się również do popularnej gry w chowanego.

W ten sposób można określić wymiary zasłon

Jak przymocować zasłonę do łóżka na antresoli Kura DIY?

Możesz samodzielnie uszyć zasłonę lub po prostu kupić ją wstępnie przyciętą. Rozmiar zasłon można regulować w zależności od pomysłu. Chcesz założyć jedną lub dwie zasłony? Ile fałd powinna mieć tkanina? Czy zasłona powinna być krótka, czy sięgać do podłogi? Odpowiedzi na te pytania określą dokładne wymiary Twoich zasłon.

Oto przykład: Łóżko Ikea Kura ma długość 200 cm. Zasłona do pojedynczego łóżka z centralnym pasem z zakładkami o współczynniku marszczenia 1: 2 musi zatem mieć szerokość 2 x 2 = 4 metry. W przypadku dwóch zasłon po prostu podziel na dwie, aby określić szerokość każdej zasłony. Jeśli zasłona ma sięgać od łóżka do podłogi, musi mieć długość co najmniej 83 cm, co odpowiada wysokości pod łóżkiem na antresoli Kura.

Jak przymocować zasłony do łóżka Kura?

Zasłony do łóżeczka Ikea Kura do kącika do czytania

Istnieje również kilka wariantów mocowania. Najlepsze są karnisze bez otworów. Karnisz jest po prostu rozciągnięty między słupkami łóżka i można go później ponownie wyjąć. Jednak tutaj ważne jest, aby wędka miała odpowiednią długość. Drążki ściągające są rozszerzalne i najlepiej nadają się do takiego projektu.

Zaprojektuj plac zabaw pod łóżkiem na antresoli Ikea z zasłoną

Ale jak przymocować zasłonę do słupa? Zasłony pętelkowe można łatwo naciągnąć na drążek za pomocą pętelek. To również ukrywa pręt, co zapewnia czysty wygląd. Jeśli zasłony nie mają pętelek, można je przymocować za pomocą kółek lub klipsów.

Upiększ łóżeczko Ikea Kura

Kura zasłona do łóżka w czarnej dekoracji z kwiatowym motywem tapety

Choć łóżko Kura na pierwszy rzut oka wygląda nieco nieestetycznie, to bez problemu można je dopasować do wyposażenia każdego pokoju dziecięcego. Dzięki nowej warstwie farby drewniane słupki szybko błyszczą w zupełnie nowym świetle. Płytę pilśniową można również przyprawiać. Przyklej piękną kwiecistą tapetę, a łóżko zamieni się w marzenie każdej małej dziewczynki.

Łóżeczko Ikea Kura z tablicą kredową i placem zabaw

Alternatywnie możesz pomalować płytę pilśniową farbą do tablic, a tym samym zrobić ładne tablice kredowe do samodzielnej zabawy i nauki. Tablica kredowa zachęca do kreatywności i jest popularna wśród dzieci w każdym wieku.

Właściwe oświetlenie do obszaru zabaw pod łóżkiem na antresoli

przytulny kącik zabaw, czytelnia pod łóżkiem Kura

Jeśli chcesz zaprojektować przestrzeń pod łóżkiem na antresoli jak kącik do czytania, nie powinno zabraknąć odpowiedniego oświetlenia. Kinkiety są dobrym rozwiązaniem, ale w większości przypadków wymagają podłączenia do prądu. Alternatywą dla tego rozwiązania są lampy na baterie. Z kolei łańcuch lampek może nie tylko oświetlić jaskinię pod łóżeczkiem Ikea, ale także stworzyć przytulną atmosferę.

Niskie łóżeczko Ikea z placem zabaw dla maluchów

Urozmaicić łóżeczko baldachimem Ikea Kura

Dla młodszych dzieci, które śpią niespokojnie, łóżko na antresoli może nie być najlepszą opcją. Niemniej jednak niekoniecznie musisz rezygnować z obszaru gry. Jeśli do niskiego łóżka Ikea Kura przyczepisz zasłonę, łóżeczko może służyć zarówno do spania, jak i zabawy. Pokażemy Ci, jak to zrobić poniżej!

Przymocuj zasłonę do łóżka Kura

Zasłony do szycia DIY dołączają łóżko Ikea Kura

Czego potrzebujesz:

  • Taśma miernicza
  • nożyce
  • Drążek kierowniczy
  • Pierścienie do zasłon z klipsami
  • Zasłony (możesz je kupić gotowe lub po prostu uszyć je samodzielnie z dowolnej tkaniny)

Wsuń pierścienie zaciskowe na karnisz. Następnie rozciągnij drążek między drewnianymi słupkami łóżka. Nie musisz koniecznie wieszać zasłony na całym łóżku – wystarczy obszar między wezgłowiem a drabiną. Na koniec zawieś zasłonę za pomocą klipsów i gotowe.

Łóżko z baldachimem DIY od Ikea Kura pomysł na łóżeczko DIY

Nie zawsze musi to być klasyczna zasłona. Oto przykład pięknego baldachimu, który zamienia łóżeczko Ikea w namiot dla młodych odkrywców. Do uszycia baldachimu zostały użyte dwa obrusy (jeden 60 x 60 cm na bokach i jeden 60 x 90 na dach). Do zapięcia boków służy rzep, a w górnej części abażur z rattanu oraz żyłka wędkarska. Plecione paski stanowią również świetny akcent w projekcie tego łóżka.

Łóżko domowe Ikea Kura z baldachimem

Łóżko domowe Kura DIY z zasłoną łóżka jako baldachim

Łóżko domowe to popularny projekt, który zyskuje na popularności. Taki mebel jest zgodny z koncepcją pedagogiczną Marii Montessori, ponieważ wspiera rozwój dziecka. Jeśli chcesz szybko i łatwo zbudować tak nowoczesne łóżeczko, to łóżeczko Ikea Kura stanowi do tego idealną podstawę. Do konstrukcji dachu wymagane jest również kantówki strugane (44 × 44 mm), które należy przyciąć i zmontować na wymiar. Potrzebne są cztery elementy o długości 70 cm z kątem 45° i jeden element o długości 2 m. Następnie za pomocą metalowych kątowników i wkrętów do drewna konstrukcja dachu jest połączona z ramą łóżka. A wynik? Naprawdę fajny hack łóżka Ikea, który nawet niedoświadczeni majsterkowicze mogą dobrze zrobić.

Łatwe do przekształcenia łóżko Ikea Kura z zasłoną

Czy chciałbyś zamienić łóżko Kura w łóżko domowe, ale nadal nie obyć się bez pięknych zasłon? W takim razie rozwiązaniem może być baldachim. Pomysły i wskazówki, jak samodzielnie przymocować baldachim w przedszkolu, znajdziesz w tym poście.

Zebraliśmy jeszcze kilka zachwycających pomysłów na łóżeczko Ikea Kura z kącikiem zabaw, które możesz wykorzystać jako inspirację do własnego projektu renowacji.

Tapeta z kwiatowym wzorem i pięknym baldachimem urozmaici to łóżko dziecięce Ikea

Przebudowa łóżeczka Ikea Kura z łóżkiem z baldachimem

Łóżko na antresoli Kura z czarną ramą łóżka i wygodnie zaprojektowanym kącikiem do czytania pod spodem

Pomysł na majsterkowanie na łóżko na antresoli Kura z kącikiem do czytania z baldachimem

Ikea Hack z kącikiem do zabawy i czytania pod łóżkiem Kura i półkami Trofast jako schodami

Pokój dziewczynek z narożną zasłoną do czytania pod łóżkiem Ikea Kura

Kącik do czytania pod łóżkiem na antresoli doskonale nadaje się również dla małych gości

Kącik do czytania pod projektem łóżeczka Ikea Kura z zasłoną

Wejdź do łóżka – tak to działa z małą ścianką wspinaczkową na łóżeczku Ikea Kura

Przebuduj łóżeczko Ikea Kura ze ścianką wspinaczkową i placem zabaw