żłobek

Przechowywanie zabawek w przedszkolu i innych pomieszczeniach

Przechowywanie zabawek pudełko-drewno-spersonalizowane-koła-niebieski

W przypadku wszystkich zabawek dla dzieci utrzymanie porządku może być trudne. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy chcesz nauczyć dziecko sprzątania po zabawie. Dlatego ważne jest, aby było wystarczająco dużo miejsca do przechowywania zabawek. W tym artykule mamy na to kilka świetnych pomysłów Przechowywanie zabawek zestawione, dzięki którym można wykorzystać niewielką wolną przestrzeń w pokoju dziecięcym i innych pomieszczeniach, aby zawsze zapewnić porządek.

Przechowuj zabawki na półce

Przechowywanie zabawek półka-pomysł-kółka-miękkie-zabawki-różowo-niebieski

Istnieje wiele pomysłów na przechowywanie zabawek. Jeśli istniejące meble nie są wystarczające, należy zastosować inne warianty. Jest to praktyczna opcja wykorzystania ścianek do przechowywania zabawek. Te oryginalne kółka doskonale pomieszczą pluszowe zabawki, które jednocześnie staną się zabawną ozdobą.

Przechowuj zabawki przy drzwiach

Przechowywanie zabawek torby-drzwi-przechowywanie-dziewczyna-tapety

Proste torby wykonane z materiału tekstylnego świetnie nadają się do stworzenia dodatkowej przestrzeni do przechowywania. Możesz przymocować je zarówno do ściany, jak i do drzwi. Możesz również wydrukować torby z napisem, który pokazuje, co znajduje się w odpowiedniej torbie. Do tego typu przechowywania zabawek używaj haczyków, aby uchwyty nie mogły się zsunąć.

Meble jako miejsce do przechowywania

Przechowywanie zabawek półka-pomysł-diy-torby-nowoczesne

Do przechowywania zabawek w przedszkolu nadaje się dowolna ilość półek. Możesz zestawiać różne moduły, aby dopasować półkę do pomieszczenia lub stworzyć urozmaicony projekt. Następnie pudełko do przechowywania zabawek zajmuje się resztą. Dzieci mogą po prostu wrzucić swoje zabawki bez widocznego bałaganu.

Zrób sobie przechowywanie zabawek

Przechowywanie zabawek wiadro-tablica-koła z farbą-piłki-półka-metal

Tutaj możesz zobaczyć świetny domowy pomysł na przechowywanie zabawek, które możesz wykorzystać zarówno do pokoju dziecinnego, jak i do ogrodu czy garażu. Zwykłe metalowe wiaderka po prostu oklejano naklejkami i umieszczano na półce. Można w niej schować piłki, kredę, zabawki do piaskownicy, ale także pluszowe zwierzątka.

Przechowywanie małych rzeczy

Przechowywanie-zabawek-mała-kreda-modelowanie gliny-słoik-praktyczny-przechowywanie-pomysł

W przypadku mniejszych przedmiotów nie są potrzebne duże pudełka, szuflady ani półki. Do przechowywania można również użyć prostych słoików z masonem, które są dostępne w różnych rozmiarach. Jeśli chcesz w praktyczny i widoczny sposób przechowywać długopisy, farby, plastelinę lub małe figurki do zabawy, wybierz ten wariant do przechowywania zabawek.

Zabawki pod łóżkiem

przechowywanie-zabawek-diy-półka-pod-łóżkiem-koła-zabawa-tor-wyścigowy

Wiele dzieci ma zwyczaj szybkiego wpychania swoich zabawek pod łóżko, gdy są proszone o posprzątanie pokoju dziecięcego. Jest to oczywiście irytujące dla rodziców. Ale szczerze mówiąc, przestrzeń pod łóżkiem jest użyteczna, prawda? Takie szuflady na kółkach jako pomysł na przechowywanie zabawek mogą się przydać, zwłaszcza gdy wyposażony jest w taki stół do gier.

Wnęki ścienne na zabawki, ubrania i dekoracje

magazyn-zabawki-w-nisze-scianie-dach-otwarte-regale-szafa

Zapewne już wiesz, że wnęki ścienne to idealne miejsca na nową przestrzeń magazynową. W większości nie nadają się do standardowych mebli, zwłaszcza pod spadzistym dachem. Samodzielna półka może być lekarstwem i może służyć do przechowywania zabawek. Jeśli jest też miejsce na książki, a nawet ubrania, pomysł jest jeszcze lepszy!

Przechowywanie samochodzików

magazyn-zabawki-samochody-kolekcje-półka-indywidualna-ombre

Wiele samochodzików nie jest rzadkością, zwłaszcza wśród chłopców. Preferencja szybko zamienia się w niechcianą (lub nawet pożądaną) kolekcję, w której tracisz orientację, jeśli samochody są zbierane tylko w pudełku. Specjalna półka to lepsza opcja do przechowywania zabawek. A sprzątanie jest o wiele przyjemniejsze.

Przechowywanie zabawek – pomysł na majsterkowanie

przechowywanie-pudełka-zabawki-tablica-farba-oryginalna-zabawa

Świetnym pomysłem jest również trzymanie zabawek w drewnianym pudełku. Z jednej strony możesz samodzielnie złożyć drewnianą skrzynkę według własnych potrzeb, z drugiej strony dostępne są również różne modele, które jeszcze bardziej ułatwiają stworzenie nowej przestrzeni magazynowej. Zalecamy dekorowanie pudełek farbą tablicową, aby dzieci mogły wykorzystać je również do malowania.

Stwórz komodę do przechowywania zabawek

magazyn-zabawki-skrzynka-do-przechowywania-tekstylia-kolorowe-paski-projekt-półki

Możesz szybko i łatwo zamienić prostą półkę w komodę, korzystając z pojemników do przechowywania w przedszkolu. Mogą być wykonane zarówno z tworzywa sztucznego, jak i drewna lub, jak pokazano tutaj, z tkaniny. Masz więc również możliwość nadania koloru idei przechowywania zabawek.

Śmieszne półki

przechowywanie-zabawki-deskorolka-półka-dekoracja-oryginalna-zabawna

Kilka półek sprawia, że ​​każde pomieszczenie jest przytulniejsze. Dotyczy to również pokoju dziecięcego. Tam jednak półki nie muszą mieć klasycznego kształtu deski. Co powiesz na takie półki na deskorolkę? Nadają się do przechowywania zabawek, a antypoślizgowa powierzchnia zapewnia zabawnym figurkom bezpieczne oparcie.

Szuflady do łóżka

do przechowywania-zabawek-szuflady-szesciowe-szescioboki-chlopcy

Oto kolejny pomysł na przechowywanie zabawek pod łóżkiem. Jeśli w pokoju jest kilkoro dzieci, korzystne może być nazwanie każdej szuflady, aby nie było sporów. Umieść kółka na szufladach, aby ułatwić dzieciom ich wyjmowanie. Prosty kawałek liny może służyć jako uchwyt do ciągnięcia.

Wiadra na półkach

Przechowywanie-zabawek-półka-sortowanie-zabawki-sugestia

Po raz kolejny widać, że wiaderka są w tym wariancie praktycznym rozwiązaniem do przechowywania zabawek. Zwycięzcy używają również kolorowych wiader, aby urozmaicić półkę. Praktyczne jest również użycie osobnego wiaderka do każdego rodzaju zabawki, aby dziecko nie straciło orientacji i mogło szybko znaleźć ulubioną zabawkę.

Plastikowe pudełka do przechowywania w przedszkolu

Przechowywanie-zabawki-pokój dziecięcy-wyposażenie-pudełka-plastik-abstrakt

Nowa przestrzeń magazynowa również nie musi odpowiadać standardowi. Uważamy, że sposób, w jaki te pudełka są przymocowane do ściany do przechowywania zabawek, jest bardzo zabawny i idealny do pokoju dziecięcego. W zależności od kierunku pudełka służą jako półka lub jako pudełko. Dziwny wygląd wygląda zabawnie i różnorodnie.

Wiszący kosz do przechowywania zabawek

Przechowywanie-zabawek-wiszący-kosz-metalowy-pluszowy-zwierzeta-łatwo-chowaj

Pomysły na przechowywanie zabawek do zawieszenia są bardzo oszczędne. Ponieważ dzieci są jeszcze małe, te warianty powinny wisieć wystarczająco nisko i być łatwo dostępne. Jeśli miejsce do przechowywania jest przeznaczone na wypchane zwierzęta, bardzo praktyczny jest projekt klatki, dzięki której dzieci mogą po prostu przełożyć wypchane zwierzęta i wyciągnąć je.

Kieszenie na drzwi

Przechowywanie-torebki-zabawki-drzwi-przestrzeń-przestrzeń-inspiracje-kosze

Takie systemy toreb można kupić jako gotowe i po prostu zawiesić na drzwiach. Nadają się nie tylko do przechowywania zabawek, takich jak zabawki pluszowe. Można w nim również schować długopisy i inne materiały malarskie, elementy do gry i inne rzeczy. Praktyczne są również boczne kosze, które wiesza się na ścianie za pomocą haczyków.

Przechowywanie zabawek w salonie

Przechowywanie-zabawki-salon-pudełko-zabawki-kosz-pomysł-aranżacja

Wiele zabawek jest często rozrzuconych po salonie. Aby nie zawsze trzeba je było przenosić z jednego pokoju do drugiego, możesz również wymyślić coś do przechowywania zabawek do salonu. Na przykład pudełka z zabawkami mogą pomieścić małe zabawki, a następnie schować je w koszu, w którym nikomu nie będą przeszkadzać.

Domowe pudełko

Przechowywanie-zabawek-zrób to sam-pudełko-drewniane-fajki-zabawki pluszowe

Z pudełka na wino możesz zrobić ten model do przechowywania drewnianych zabawek. Pudełko jest najpierw malowane na dowolny kolor. Następnie rozprowadzasz w nim rury, aby uzyskać oryginalną półkę. Użyj PCV lub zwykłego kartonu i najlepiej obnosić się z pluszowymi zabawkami. Innym wariantem jest zbudowanie półki z dodatkowymi deskami.

Pomysł na garaż

Przechowywanie-zabawek-na-ogrodowy-garaż-pomysł-wiszący-tenis-badminton

Zabawki są dostępne nie tylko w domu pod dostatkiem. Zabawki używane w ogrodzie nie powinny również zajmować cennego miejsca do przechowywania wewnątrz. Rakiety tenisowe, skakanki, piłki czy narzędzia do piaskownicy można w ten sposób schować w garażu. Do pomysłu przechowywania zabawek użyj prostych paneli, takich jak te oferowane na narzędzia tatusia.