żłobek

Pomysły na pokój młodzieżowy – inspiracje, które z pewnością ucieszą każdego

Pomysły na pokój młodzieżowy dachschrage-dielenboden-szaro-żółty

Aranżując pokój nastolatka, czasami może być trudno spełnić życzenia i pomysły nastolatka. Pokój już dawno przestał być wykorzystywany do zabawy, ale ma ułatwić naukę, relaks i życie. Dodatkowo nowy pokój młodzieżowy powinien pasować do stylu i charakteru Twojego dziecka.

pokój młodzieżowy-pomysły-biała-ceglana-ściana-żółta-sofa-łóżko

Z tego powodu konieczne jest również wspólne zaplanowanie pomieszczenia. Sprawdź imponujące przykłady Pomysły na pokój młodzieżowy zebrać inspirację, która może się przydać podczas planowania. Dzięki temu dowiesz się, co należy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o konfigurację.

1. Pomysły na pokój młodzieżowy – część mieszkalna i sypialna

Pomysły do ​​pokoju młodzieżowego dwupoziomowe drewniane meble

Nastolatek potrzebuje nie tylko przytulnej przestrzeni do spania, ale także swoistego salonu, w którym może spędzać czas z przyjaciółmi. Jeśli masz możliwość oddzielenia tych obszarów od siebie, skorzystaj z nich.

W tym przykładzie dokonano tego poprzez podzielenie pokoju na dwie kondygnacje, przy czym część sypialna nie jest od razu widoczna, co gwarantuje prywatność. Dostają się do niego białe schody. W części dziennej znajduje się sofa, która może służyć również jako miejsce do spania, jeśli przyjaciel przebywa z dzieckiem. Jest też biurko i rodzaj stolika przy oknie.

2. Pomysły na pokój młodzieżowy – nowoczesny design

pokój młodzieżowy-pomysły-kudłaty-dywan-zielony

W pokoju młodzieżowym znajdują się dwa łóżka, z których jedno może być idealnie wykorzystane jako sofa oraz do zwiedzania. Uderza również duże biurko w nowoczesnym, białym designie, które znacznie uprzyjemnia naukę. Zielony dywan, a także kolorowe tapety i elementy dekoracyjne stanowią akcenty kolorystyczne. Liczne półki zapewniają z kolei dużo miejsca do przechowywania książek, zeszytów i książek, a także artykułów dekoracyjnych.

3. Pomysły na pokój młodzieżowy – funkcjonalność

Pomysły na pokój młodzieżowy - panele ścienne-chłopiec

Ten pokój młodzieżowy jest również bardzo nowoczesny. Ponieważ pomieszczenie nie jest zbyt duże, wolna przestrzeń jest wykorzystywana na szafki i systemy szafek. Niemniej jednak pokój nie wydaje się zbyt zatłoczony, co również zapewnia szafka z lustrem, a także mieści rozkładaną sofę, biurko i zabudowaną ścianę na telewizor.

pokój młodzieżowy-pomysły-strefa-nauka-ciemno-szara-ściana akcentująca

Tam ściana ma bardzo ciekawy efekt, w którym kolory szary i pomarańczowy stopniowo przenikają się ze sobą. Wiele odcieni szarości zapewnia również podkreślenie białej kanapy i białego biurka.

4. Pomysły na pokój młodzieżowy – dwa pokoje

pokój młodzieżowy-pomysły-chłopiec-vintage-industrial-deco

Ten pokój młodzieżowy jest podzielony na dwa pokoje. Podczas gdy jeden z nich służy jako część dzienna i do nauki, na drugim piętrze znajduje się łóżko i szafa. Do wystroju pomieszczenia wybrano świetną grę metalu i drewna, a także różne kolory.

pokój młodzieżowy-pomysły-chłopiec-dachschrage-vintage-deco

Jako kolor ścian ponownie wybrano przyjemną zieleń, która powtarza się również w sypialni. To z kolei zawiera bardzo niskie łóżko, które gwarantuje pełen komfort spania. Podpowierzchnię tworzy dywan imitujący trawnik.

W oknie jest wspaniały kącik do czytania. Gwarantuje to dużo światła podczas czytania w ciągu dnia.

5. Pomysły na pokój młodzieżowy – Wąski pokój

pokój młodzieżowy-pomysły-chłopiec-wąski-pokój

Mimo, że pomieszczenie jest bardzo wąskie, przestrzeń została idealnie wykorzystana na umeblowanie. Rozkładana sofa służy do przytulnych wieczorów przed telewizorem, a biurko jest przy oknie i dlatego jest oświetlone dużą ilością światła dziennego. Gładkie białe ściany otrzymują efektowną dekorację w postaci czteroczęściowego obrazu, podczas gdy ściana, która otacza okno, jest podświetlona jasnoniebieskim. Nowoczesne wyposażenie podkreślają półki i kredens wykonane z drewna w wysokim połysku.

6. Pomysły na pokój młodzieżowy – nowoczesny pokój dziewczynki

pokój młodzieżowy-pomysły-ściana-ściana-szafa-garderoba-toaletka

Ten efektowny pokój młodzieżowy z pewnością zadowoli każdą młodą damę. Podzielony jest na trzy odrębne obszary. Pierwsza to garderoba lub garderoba, druga to część dzienna z rozkładaną sofą, telewizorem i biurkiem a trzecia służy do wypoczynku i posiada przytulną huśtawkę.

pokój młodzieżowy-pomysły-projekt ściany-boazeria-fioletowa-narożna sofa-hamak

Zastosowane kolory to naturalne odcienie, które szczególnie podkreśla żółty kolor ścian i jagodowa sofa. Podsumowując, naszym zdaniem podział pomieszczenia został bardzo dobrze przemyślany i jest nie tylko praktyczny, ale również popularny. Nawet znajomi nie będą chcieli opuścić tego pokoju.

pokój-młodzieżowy-pomysły-gabinet-biurko-otwarte-półki