żłobek

Kupno łóżeczka – na co zwrócić uwagę

Kup łóżeczko fioletowo-szary dywan do pokoju dziecka

Wielu świeżo upieczonych rodziców martwi się o bezpieczeństwo swojego pociechy – chcą też znaleźć idealne dla dziecka udogodnienia, jeśli chodzi o meble do pokoju dziecięcego. Istnieje duży wybór modeli o różnych wzorach i cechach jakościowych do łóżek dziecięcych. Ale co dokładnie powinni wziąć pod uwagę rodzice przy zakupie łóżeczka??

Kupno łóżeczka – bezpieczeństwo odgrywa kluczową rolę

Wybierz projekt łóżeczka-kup-kup

Przed zakupem rodzice powinni zwrócić uwagę na kilka cech łóżeczka. Zwłaszcza jeśli chodzi o jakość, łatwo sprawdzić, czy łóżeczko zapewnia dziecku wystarczające bezpieczeństwo. Matki i ojcowie powinni przyjrzeć się bliżej obróbce łóżeczka. Niektóre cechy jakościowe dostarczają wystarczających informacji o tym, jak bezpieczne jest łóżeczko:

– Kupując nowe łóżeczko, rodzice powinni zaufać produktom ze znakiem GS. Ponieważ produkty z tą etykietą zostały zarejestrowane zgodnie z niemiecką ustawą o bezpieczeństwie produktów, znak GS jest ważnym wskaźnikiem dobrej jakości łóżka.

– Nie należy obrabiać ostrych narożników i krawędzi, ponieważ istnieje duże ryzyko zranienia dziecka.

– Nawet przy doskonałym materiale istnieje ryzyko zranienia dziecka. Jeśli części wystają, dziecko może się o nie zaczepić łańcuszkiem do smoczka.

– Nie zaleca się używania na łóżeczku małych, odpinanych części, ponieważ dziecko może się nimi zakrztusić. To samo dotyczy luźno przymocowanych drobnych przedmiotów, takich jak śruby lub naklejki (etykiety lub naklejki).

– Kupując łóżeczko, rodzice powinni upewnić się, że nie są wbudowane żadne części, na które dziecko może się podciągnąć lub na które później może się wspiąć.

– Kolejnym ważnym czynnikiem bezpieczeństwa jest to, że materiał użyty na łóżeczku jest wolny od szkodliwych substancji.

– Biorąc pod uwagę wymiary łóżeczka, należy upewnić się, że są one odpowiednio zaprojektowane, aby dziecko nie mogło zostać uwięzione.

Kupowanie łóżeczka – przydatne wskazówki dotyczące akcesoriów

Kupno łóżeczko-wniosek-pokój-dziecięcy-wygodne-umeblowanie

Rodzice, którzy martwią się o bezpieczeństwo dziecka, mogą również zastosować się do dodatkowych wskazówek, aby dziecko było pod dobrą opieką w łóżeczku:

– Pozycja na wznak: Naukowcy odkryli, że niemowlęta powinny spać w pozycji na wznak w pierwszym roku życia. Od czasu zdobycia tej wiedzy liczba dzieci, które padły ofiarą zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej, jest głośna kindergesundheit-info.de znacznie spadła.

– Wybór materaca: Przy zakupie materaca rodzice powinni upewnić się, że rozmiar materaca jest odpowiedni dla łóżeczka. Należy unikać szczelin, przez co nawet niewielka szczelina, w której dwa palce mogą zmieścić się między ramą a materacem, jest zbyt duża.

– Wystarczająca ilość miejsca: Matki i ojcowie powinni zapewnić wystarczającą ilość miejsca w łóżeczku i usunąć przeszkadzające części przed ułożeniem dziecka do snu. Zasadą jest, że (małe) poduszki, zabawki, koce i tapicerkę usuwa się z łóżka. Aby dziecko nie zamarzło, lepiej założyć piżamę i obejść się bez ciężkich kocy.

– Karuzela i małe części: karuzela jest ładna dla dziecka, ale zdecydowanie powinna być umieszczona poza zasięgiem dziecka. Podobnie jak w przypadku innych małych części, istnieje ryzyko połknięcia przez telefon, jeśli dziecko zdejmie małe części i włoży je do ust.

Kup łóżeczko – zabawny design z kolorowymi elementami

Kup łóżeczko przyjazne dla środowiska, bezpieczne dla dzieci

Łóżeczko to nie tylko zwykły towar. Dzięki uroczemu, zabawnemu wzornictwu łóżeczko jest o wiele bardziej interesujące dla dziecka.

– Kolorowe elementy: Różni projektanci wykazują się kreatywnością dzięki kolorowym elementom w konstrukcji. Jasne kolory tworzą indywidualne projekty, które są odpowiednie nie tylko dla dziewczynek czy chłopców. Oprócz typowego baby blue i baby pink, istnieje wiele nowoczesnych i niespecyficznych dla płci kolorów, które idealnie nadają się do przyjemnych dziecięcych marzeń. Projektanci przywiązują szczególną wagę do zabawnych akcentów we wzorach. Oprócz wielkoformatowych standardowych kolorów, elementy kolorystyczne w postaci kółek, prostokątów czy serc wtapiają się w świat kolorów.

– Zabawne kształty: Łóżeczko dziecięce staje się szczególnie interesujące dla niemowląt, gdy zabawne kształty są zintegrowane z projektem. Aby dalej zwracać uwagę na bezpieczeństwo dziecka, w materiale znajdują się grawery i delikatne wpusty. Projekt jest tworzony inaczej. Na przykład w ramie łóżka jest osadzony pluszowy miś. Jeśli wolisz bardziej uporządkowany wygląd, możesz również przyjrzeć się wlotom i słupkom wzoru w ramie, które tylko odsłaniają linie i łuki w materiale. Różne ziarna zachęcają dziecko do odczuwania kształtów palcami, a tym samym do wyostrzania zmysłów. na Baby-walz.de można znaleźć piękne przykłady zabawnych łóżeczek dla dzieci.

– Gondola: Gondola stanowi również zabawną alternatywę dla najmłodszych. Nowoczesne wzory lub klasyczny wygląd retro dają wystarczająco dużo miejsca na indywidualne życzenia. Ze względu na rolę ról rodzice powinni jednak zwrócić uwagę na wysoką jakość wykonania, zwłaszcza przy łóżeczku dla maluszka. Falbanki na razie nie powinny być doczepiane, aby dziecko nie mogło się zakrztusić romantycznie figlarnymi – ale zdejmowanymi elementami.

Kupowanie łóżeczka – zrównoważony rozwój środowiska i zdrowie

Kupowanie końcówek do łóżeczka - bezpieczeństwo dziecka

Biorąc pod uwagę wpływ łóżeczka na środowisko i zdrowie dziecka, rodzice powinni przy zakupie preferować łóżeczka drewniane. Meble drewniane mają tę zaletę, że są wykonane z naturalnego materiału. Bakterie trudniej rozprzestrzenić się na powierzchni drewna. Drewno ma również działanie bakteriobójcze, co jest szczególnie korzystne dla alergików czy astmatyków. Aby drewniane łóżko trwało przez długi czas, należy je leczyć. Jednak przy zakupie, mama i tata powinni zadbać o to, aby drewno zostało zabezpieczone woskami, olejami i lakierami o niskiej zawartości zanieczyszczeń.

Kupno łóżeczka – wniosek

Kup łóżeczko dziecięce akcesoria do pokoju dziewczynki

Rodzice są rozpieszczani przy zakupie łóżeczka. Branża dostarcza wielu wariantów, które prezentowane są w zupełnie inny sposób. Najważniejszą rzeczą przy podejmowaniu decyzji zakupowej jest bezpieczeństwo dziecka. Dzięki kilku wskazówkom mamy i ojcowie mogą szybko znaleźć odpowiedni model. Znak GS jest pierwszą oznaką dobrej i bezpiecznej jakości. Ale praktyczny test również szybko pokazuje, czy obróbka łóżeczka jest odpowiednia. Jakość jest również na pierwszym planie, jeśli chodzi o design. Rodzice mają tu swobodę wyboru, ale powinni upewnić się, że na przykład żadne odłączane małe części nie są zintegrowane z łóżeczkiem – kup naturalne drewno – meble – przyjazne dla środowiska. Dla zdrowia dziecka materiały użyte na łóżeczku są mało zanieczyszczające. Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, dziecko będzie drzemie w przyjemnych i bezpiecznych snach.

Kup łóżeczko – załóż pokój dziecka

Kup łóżeczko porady wybór mebli

Kup łóżeczko – drewniane łóżeczko, które rośnie razem z dzieckiem

Łóżeczko dziecięce kup meble z naturalnego drewna - przyjazne dla środowiska