żłobek

Kącik czytelniczy w pokoju dziecięcym – 35 fajnych pomysłów na umeblowanie

kącik do czytania w pokoju dziecięcym futro-poduszka-zygzak-czarny-biały-półki

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko było podekscytowane czytaniem, załóż wygodne Kącik czytelniczy w przedszkolu a. Sprawdź te 35 fajnych pomysłów na kącik czytelniczy i zainspiruj się wnętrzem pokoju dziecięcego. Przy odrobinie kreatywnej dekoracji ściennej i wygodnych meblach stworzysz bardzo przytulny kącik do czytania. Nie zapomnij też o wystarczającej ilości miejsca do przechowywania wielu książek Twojego dziecka. Oprócz klasycznych półek nadają się również wszelkiego rodzaju pudełka.

Kącik do czytania w pokoju dziecięcym – wygoda i przytulność na pierwszym miejscu

kącik do czytania w pokoju dziecięcym zielone akcenty dekoracje regałów

Oczywiście potrzeba dużo książek dla dzieci i wygodnego wyposażenia kącika czytelniczego w pokoju dziecięcym. Przymocuj półki do ściany na odpowiedniej wysokości i uporządkuj książki dla dzieci. Mebel jest również niezbędnym elementem wyposażenia kącika do czytania. Powinny inspirować dziecko do czytania. Dlatego kącik do czytania powinien być jak najbardziej wygodny i przytulny. Używaj miękkich poduszek, kolorowych dywanów i wygodnego siedzenia. Korzystne mogą być również małe materace dla zwierząt domowych lub te, które są używane do łóżeczek dziecięcych.

Ustaw kącik do czytania w pokoju dziecięcym – dobierz odpowiednie meble i oświetlenie

Kącik do czytania w pokoju dziecięcym łóżko z baldachimem-pomysł-półki-komoda-siedzenie-dywan-różowy

Spraw, aby kącik do czytania w pokoju dziecięcym był kolorowy i radosny. Rozbudź wyobraźnię swojego dziecka kolorowymi motywami i nietypowymi designerskimi rozwiązaniami. Niezależnie od tego, czy zaprojektujesz kącik do czytania jako wigwam, czy wykorzystasz do tego piwnicę, dziecko powinno czuć się tam bezpiecznie i komfortowo. Stwórz zachęcającą atmosferę dzięki mnóstwu tapicerowanych poduszek, kolorowych zasłon i wesołych dekoracji ściennych. Nie zapomnij wybrać odpowiedniego oświetlenia do czytania.

Kącik przytulania, zabawy i czytania

kącik do czytania w pokoju dziecięcym-tapicerowany materac-drewniana skrzynia-półka

W przytulnym kąciku do czytania w dziecięcym pokoju z pewnością czytanie i oglądanie książek z obrazkami jest z pewnością przyjemniejsze. Dlatego ten obszar powinien być tak zachęcający i wygodny, jak to tylko możliwe. Jednak kącik do czytania niekoniecznie musi być przeznaczony tylko do czytania, ale może być również przeznaczony do zabawy i przytulania. Z ładnym pudełkiem na zabawki w rogu i kilkoma wygodnymi poduszkami do siedzenia, to miejsce w pokoju można przekształcić w ulubione miejsce malucha. Niekoniecznie powinieneś kupować do tego drogie meble i akcesoria. Na przykład stare pudełko na wino może być wyposażone w cztery koła i w ten sposób przekształcić się w ruchome pudełko na zabawki.

Pokój dziecięcy w kolorze różowym z namiotem

kącik-czytelni-w-pokoju-dziecnym-zbuduj-budy-namiot-krzeslo-girlanda-flaga

Jeśli chcesz zaprojektować kącik do czytania dla swojego malucha, powinieneś najpierw zdecydować się na odpowiednie miejsce w pokoju dziecięcym. Szczególnie nadają się do tego niewykorzystane narożniki, stąd nazwa. Wybrana lokalizacja niekoniecznie musi być jednak narożnikiem. Pasuje praktycznie każde miejsce w pokoju, o ile jest wystarczająco dużo miejsca na meble. Bardzo dobrze pasują do tego różne nisze ścienne, które inaczej nie nadają się do większych mebli. Następnie należy dostosować sprzęt do kącika do czytania do dostępnej przestrzeni. Namioty tipi są idealne do nieco większych stref do czytania i zabaw, ponieważ oferują przytulne miejsce do czytania, a jednocześnie wiele wspaniałych możliwości zabawy.

Przytulny kącik do czytania z gitarą jako dekoracja ścienna

Pomysły na półki ścienne na gitarę do czytania kącika ustawionego w przedszkolu

Aby kącik do czytania i zabawy w pokoju dziecięcym wyglądał przytulnie i zachęcająco, warto pomyśleć o ładnej dekoracji. Dekoracja i wystrój terenu jako całości jest związany z wiekiem dziecka. Starsze dzieci mogą samodzielnie wybrać dekorację i dostosować ją do swoich zainteresowań. Dla najmłodszych dekorację najczęściej wybierają rodzice, ale powinna być ona również skoordynowana z preferencjami dziecka.

Oryginalna dekoracja ścienna do kącika do czytania

Półki ścienne ramki do zdjęć tworzą pomysły na kącik do czytania w przedszkolu

Możesz bardzo tanio zrobić zabawną dekorację ścienną do kącika do czytania, decydując się na projekt DIY. W tym celu można wykorzystać różne przedmioty, które już masz w domu. Na przykład stara rama na zdjęcia daje wiele możliwości oryginalnej dekoracji i może być dowolnie dekorowana. Ściany można również szybko i tanio ozdobić różnymi ściennymi tatuażami i naklejkami. Wystarczy wybrać odpowiedni motyw i nakleić go na ścianę.

Napis na ścianie

Pomysły z etykietami ściennymi na ustawienie kącika do czytania w pokoju dziecięcym

Jeśli masz piękne pismo, możesz napisać na ścianie akapit z ulubionej książki dla dzieci. W przeciwnym razie możesz go docisnąć do folii samoprzylepnej i przykleić do ściany. Najlepiej wybrać cytat lub fragment, który sprawia, że ​​czytanie sprawia dziecku przyjemność. Bardzo nadają się do tego klasyki znanych poetów. Możesz ozdobić napis na ścianie motywami dekoracyjnymi i wyczarować w ten sposób kreatywny projekt ściany.

Kolorowe zasłony do kącika czytelniczego

Pomysły na kolorowe zasłony do czytania w kącikach w przedszkolu

Wspaniałym pomysłem na projekt kącika do czytania w pokoju dziecięcym byłoby oddzielenie go od reszty pokoju piękną zasłoną. W ten sposób miejsce do czytania i zabawy można zaprojektować jako strefę prywatną. Tam maluch może spokojnie czytać i zanurzyć się w magiczny świat książek. Do podziału najlepiej nadają się zasłony z zabawnymi, kolorowymi motywami i wzorami skoordynowanymi z wnętrzem.

Kącik do czytania dla dzieci na podłodze

Wzór pasków dywanu tworzy pomysły na kącik do czytania w przedszkolu

Niekoniecznie potrzebujesz namiotu lub materaca na podłogę do kącika do czytania w przedszkolu. Może być też naprawdę przytulnie przy grubym, puszystym dywanie. Dzięki pięknemu wzorowi kącik do zabawy i czytania może stanowić świetny akcent w pomieszczeniu. Aby było jeszcze wygodniej, możesz zapewnić kolorową pufę z kolorowymi poduszkami jako siedzisko.

Ławka w kształcie trójkąta

Pomysły na trójkąt ławkowy do ustawienia kącika do czytania w pokoju dziecięcym

Wygodna ławka idealnie sprawdzi się jako kącik do czytania w pokoju dziecięcym. Pomyśl również o poduszkach lub tapicerce jako oparciach, aby zapewnić maksymalny komfort siedzenia Tobie i Twojemu dziecku. W galerii zdjęć znajdziecie o wiele więcej magicznych pomysłów na zaprojektowanie czytelni i przytulnego kącika w pokoju dziecięcym.

Kącik do czytania z czarną tablicą

Pomysły na poduszki z czarnej tablicy do ustawienia kącika do czytania w przedszkolu

Fotel bujany w przedszkolu

fotel bujany rzucać poduszkami pomysły na kącik do czytania ustawiony w przedszkolu

Półki na książki jako dekoracja ścienna

Skonfiguruj pomysły na biblioteczkę z workiem na kącik do czytania w pokoju dziecięcym

Fotel z czerwonej skóry

czerwone skórzane fotele pomysły na urządzenie kącika do czytania w pokoju dziecięcym

Fotel tapicerowany w kąciku do czytania

Pomysły na fotele tapicerowane do ustawienia kącika do czytania w pokoju dziecięcym

Meble rattanowe w przedszkolu

meble rattanowe pomysły na kącik do czytania ustawiony w pokoju dziecięcym

pomysły na meble wypoczynkowe do kącika do czytania ustawionego w przedszkolu

szafa na podłodze pomysły na kącik do czytania załóż pokój dziecięcy

pomysły w stylu indyjskim na kącik do czytania ustaw pokój dla dzieci

zielone ściany pomysły na kącik do czytania załóż pokój dziecięcy

Ustaw dwa piętra pomysłów na kącik do czytania w pokoju dziecięcym

eleganckie pomysły projektowe na kącik do czytania załóż pokój dziecięcy

Pomysły na białe drewniane meble do ustawienia kącika do czytania w pokoju dziecka

kolorowe pomysły na dywan do czytania kącika do pokoju dziecięcego

kolorowe pomysły na projekt kącika do czytania załóż pokój dziecięcy

książki pomysły na dekoracje ścienne do czytania kącik do pokoju dziecięcego  podłoga drewniane pudełko pomysły na kącik do czytania załóż pokój dziecięcy

Pomysły na dekoracje kwiatowe na kącik do czytania załóż pokój dziecięcy

niebieskie pomysły na dekoracje ścienne do czytania kącika do pokoju dziecięcego

Pomysły na dekoracje ścienne do pisania na kącik do czytania w pokoju dziecięcym

wygodne poduszki pomysły na kącik do czytania do aranżacji pokoi dziecięcych

pomysły na dekorację drzewka do czytania kącik do pokoju dziecięcego

Pomysły na półki podłogowe do czytania w pokoju dziecięcym

Skonfiguruj pomysły na półkę na sofę do kącika do czytania w przedszkolu