żłobek

Dekoracja pokoju dziecięcego i dziecięcego z chmurkami – 15 marzycielskich pomysłów

Dekoracja pokoju dziecięcego z naklejkami ściennymi w chmurach lampa do pokoju dziecięcego

Zaprojektowanie i umeblowanie pokoju niemowlęcego lub dziecięcego to ważne zadanie dla rodziców, które wymaga czasu, wysiłku i oczywiście kreatywności. Jeśli już zaplanowałeś i umeblowałeś pokój, pozostaje tylko go udekorować. Kreatywny Dekoracja pokoju dziecięcego i dziecięcego z chmurkami zapewnia miłą i klimatyczną atmosferę w pokoju i z pewnością spodoba się najmłodszym.

Dekoracja pokoju dziecięcego i dziecięcego z tapetą z chmurami

Dekoracja pokoju dziecięcego z chmurkami tapeta-pokój dziecięcy-tipi

Jeśli chcesz, aby pokój dziecięcy był elegancki i stylowy, możesz połączyć umeblowanie ze wspaniałymi motywami chmurek. Chmury na ścianach działają uspokajająco na niemowlęta i dzieci, dlatego są idealne do tego pokoju. Możesz wyczarować piękne chmury na ścianie za pomocą tapety, tatuaży ściennych lub malarstwa ściennego.

Dekoracja pokoju dziecięcego z chmurkami – wybierz kolory

Dekoracja pokoju dziecięcego z chmurkami tapeta-mięta zieleń-pokój dziecięcy

Fototapety flizelinowe z chmurkami najlepiej sprawdzą się w pokoju niemowlęcym i dziecięcym, ponieważ łatwo się je przykleja i bardzo szybko zdejmuje, gdy nie są już potrzebne. Oprócz motywów przy wyborze tapety ważna jest również kolorystyka. Jasne kolory i pastelowe odcienie najlepiej pasują do pokoi dziecięcych. Oprócz klasycznego niebieskiego lub różowego kolory takie jak miętowa zieleń, jasny fiolet i beż doskonale pasują do ścian w tym pomieszczeniu.

Dekoracja ścienna do pokoju dziecięcego z malowaniem ścian

Fototapeta do pokoju dziecięcego z chmurami-niebieskie wnętrze

Chmury na ścianie można również pomalować dowolnym kolorem ściany. Sam decydujesz, czy cała ściana, czy tylko kilka chmur nad łóżkiem. Do samodzielnego malowania ścian potrzebny jest papier, szablony chmurek, nóż rzemieślniczy, farba ścienna i taśma maskująca.

Zrób własne malowidło ścienne z chmurami w pokoju dziecinnym

Dekoracja pokoju dziecięcego z chmurkami dekoracja ścienna-instrukcje do malowania ścian

Do dekoracji pokoju dziecięcego z chmurkami na całej ścianie należy najpierw wyciąć szablony, a następnie zrobić siatkę na ścianie taśmą malarską. Wynikowe prostokąty powinny mieć rozmiar papieru. Teraz umieść szablony chmur w pudełkach jak szachownicę i pomaluj chmury na ścianie farbą. Na koniec usuń taśmę malarską i pozwól obrazowi wyschnąć.

Fantastyczny projekt ściany w pokoju dziecięcym

pokój dziecięcy-dekoracja-chmury-projekt-ścienny-kreatywny

Dekoracja pokoju dziecięcego chmurkami pobudza wyobraźnię małych i dużych dzieci oraz wywołuje słodkie sny. Jako alternatywę dla farby ściennej można wyciąć chmurki z folii fotoluminescencyjnej i przykleić je do ściany i sufitu tak, aby świeciły w ciemności.

Dekoracja pokoju dziecięcego chmurkami z filmu „Toy Story”

pokój dziecięcy-dekoracja-chmury-niebieska-ścienna-farba-toy-story-pokój

Inspirację do dekoracji pokoju dziecięcego z chmurkami można również zbierać z filmów animowanych. W pokoju dziecięcym Andy’ego z „Toy Story” niebieskie ściany zdobią ciekawe białe chmurki, które można imitować odpowiednim szablonem do malowania ścian.

Kreatywne projektowanie ścian w pokoju dziecięcym

pokój dziecięcy-dekoracja-chmury-malarstwo-półki-pokój dziecka

Dekoracja ścian w pokoju dziecięcym kolorem to raczej stała decyzja, ponieważ trzeba ponownie pomalować ściany, jeśli chcesz usunąć chmury. Z drugiej strony dzięki dopasowanym tatuażom ściennym i naklejkom można bardzo szybko wyczarować tymczasowy wzór ściany.

Dekoracja pokoju dziecięcego z lampą chmur

pokój dziecięcy-dekoracja-chmury-zrób-to-sam-lampka-bajkowe światła

Kolejnym fajnym pomysłem na dekorację dziecięcego pokoju chmurkami są lampki. Większość dzieci boi się ciemności i chce mieć lampkę nocną do pokoi dziecięcych. Przy odrobinie kreatywności możesz stworzyć piękne nocne światło jak chmura.

Lampa chmura DIY

pokój dziecięcy-dekoracja-chmury-lampa-zrób to sam

Ta lampa w kształcie chmurki to świetny i tani pomysł na dekorację dziecięcego pokoju, którą można imitować z prostych materiałów. Potrzebujesz do tego tektury fotograficznej w dowolnym kolorze pasującym do wyposażenia pokoju dziecięcego, lampki, taśmy klejącej i pistoletu do klejenia na gorąco.

Instrukcje – zrób lampę chmurową

pokój dziecięcy-dekoracja-chmury-lampa-majstrowanie-instrukcje

Najpierw narysuj chmurę o pożądanym rozmiarze na tekturze lub użyj szablonu i wytnij chmurkę. Następnie z drugiego arkusza zrób podłużne pudełko i przyklej je z tyłu chmurki. Następnie zabezpiecz taśmą sznurek lampek wokół pudełka. Nie zapomnij zawiesić części z wtyczką. Na koniec przynieś lampę na ścianie w pokoju dziecięcym i włącz bajkowe światła.

Dekoracja pokoju dziecięcego i dziecięcego poduszkami w chmurki

pokój dziecięcy-dekoracja-chmury-pokój dziecka-poduszka-łóżeczko

Do dekoracji dziecięcego pokoju można również wykorzystać poduszki chmurki lub pluszowe zabawki. Zamiast kupować, można je po prostu uszyć z tkaniny i wypełnić rzemieślniczą wełną. Aby chmury DIY były jeszcze bardziej kreatywne, możesz użyć skrawków tkaniny i nici do stworzenia twarzy.

Girlandy DIY jako dekoracja pokoju dziecięcego

pokój dziecięcy-dekoracja-chmury-pokój dziecięcy-girlanda-dekoracja ścienna

Możesz użyć filcu rzemieślniczego, waty i nici, aby wykonać piękne dekoracje do pokoju dziecięcego i dziecięcego z chmurkami jako girlandami. Girlandy DIY można następnie zawiesić na ścianie i służyć jako elegancka dekoracja pustej ściany lub obszaru nad łóżkiem.

Dekoracja pokoju dziecięcego i dziecięcego z chmurami papieru

pokój dziecięcy-dekoracja-chmury-dziecięcy-pomysły-mobilny

Możesz również zrobić chmurki z papieru i wykorzystać je w dekoracji pokoju dziecka. Do zaprojektowania chmurki 3D można użyć kilku kartek papieru, z których można np. zrobić kreatywną karuzelę dla dziecka.

Dekoracja ścienna do pokoju dziecięcego Tinker

do pokoju dziecięcego-chmury-zrób-to-sam-drewniane-koraliki

Kolorowe dekoracje idealnie pasują do jasnych pokoi dziecięcych. Dzięki drewnianym koralikom w różnych kolorach możesz wykonać kolorową ozdobę na ścianę i sprawić, że pokój malucha będzie nastrojowy. Uwolnij swoją kreatywność.

Dekoracja pokoju dziecka z chmurką – Baby Mobile 

pokój-dzieci-dekoracja-chmury-pomysly-pokoju-dzieci-pomysly-mobilne-malowanie-scien

Karuzelka jest ważną ozdobą pokoju dziecka, ponieważ uspokaja maluszka i pomaga zasnąć. Chmury są popularnym motywem na komórce i wyglądają naprawdę uroczo nad łóżkiem. Możesz również samodzielnie wykonać chmurkę do pokoju dziecka.

Telefony w chmurze są wykonane z filcu

pokój dziecięcy-dekoracja-chmury-mobilne-serduszka-zrób-sam

Najłatwiej uszyć telefon z filcu. Do tego potrzebny jest filc rzemieślniczy w dowolnym kolorze, a także nić, wata i mały kawałek wstążki. Najpierw wytnij pożądane elementy z filcu, zszyj ze sobą dwa identyczne kawałki i wypełnij je watą. Na koniec przyszyj poszczególne elementy nitką i przyszyj sznurki do dużego elementu. Aby zawiesić telefon, zrób wieszak ze wstążki.

Kreatywna dekoracja pokoju dziecięcego z chmurami

do pokoju dziecięcego-dekoracja-chmury-mobile-zrób-majsterkowanie-materiały-chmury

Zamiast elementów wykonanych z filcu można użyć kolorowych frędzli do dekoracji pokoju dziecięcego z chmurkami. Z frędzlami w kolorach tęczy dekoracja wygląda, jakby padało tęcze. Materiały potrzebne do tego projektu DIY to filc rzemieślniczy, szablon chmurki, kolorowa nić, wata, mulina do haftu i nożyczki.

Instrukcje – zrób sobie śpiącą chmurkę z filcu

pokój-dziecięcy-deco-chmury-filcowe-macierzyciel-dekoracja-pokoju-dzieci

Przede wszystkim należy dwukrotnie wyciąć wybrany szablon z filcu rzemieślniczego. Teraz chmurka jest szyta, wyhaftowana w razie potrzeby śpiącymi oczami i wypełniona watą. Możesz wyhaftować brzegi niebieską nicią do haftowania, aby uzyskać kontrastowy efekt.

DIY frędzle do dekoracji pokoju dziecięcego

pokój dziecięcy-dekoracja-chmury-mobilna-zrób-chmurki-samodzielnie

Następnie frędzle wykonane są z przędzy w dowolnym kolorze. Najłatwiej to zrobić, owinąć włóczkę wokół palców bez kciuka, związać górną część i odciąć dolną część. Na koniec przyszyj frędzle nitką i przyszyj je do chmury filcu.