żłobek

5 pomysłów na domowe prezenty, które są naprawdę przydatne

Jak mówią? Drobne prezenty podtrzymują przyjaźń. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy dary pochodzą z serca. Domowe przygotowanie jest tutaj bardzo ważne. Ci, którzy mają wprawę w swoim rzemiośle, mogą sami zaprojektować wspaniałe prezenty dla swoich bliskich – czy to na narodziny dzieci, na urodziny, czy na wesele. Poniższe pięć pomysłów nadaje się również dla początkujących i rozświetla oczy odbiorcy.

Własnoręcznie uszyte podkładki do kuchni, jadalni i co.

Podkładki są łatwe do samodzielnego uszycia przy odrobinie wiedzy

Do tego majsterkowania nie jest wymagana maszyna do szycia. Jeśli masz w domu igłę i nić, możesz zrobić równie piękne podkładki w krótkim czasie. Twórcy mogą też wyszaleć się, jeśli chodzi o projektowanie. Niezależnie od tego, czy jest to Wielkanoc, może być używany przez cały rok, czy z przegrodami na talerze, szklanki i sztućce – wyobraźnia nie ma ograniczeń.

Co jest potrzebne?

 • Igła i nici lub maszyna do szycia
 • Tekstylia lub skrawki materiału w żądanych wzorach i kolorach
 • Żelazo
 • Nożyczki, najlepiej nożyczki do tkanin
 • Szpilki
 • Linijka lub taśma miernicza i ołówek lub kreda krawiecka

Uszyj własne podkładki z kolorowych tkanin

Przede wszystkim tkaniny muszą być przycięte na wymiar. Zalecamy rozmiar 46 x 34 centymetry, w tym naddatek na szew na podkładkę. Podkładka jest wystarczająco duża na talerze, szklanki, sztućce i serwetki. Jeśli front ma być podzielony, części muszą być odpowiednio mniejsze i sumować się do 46 x 34 centymetry. Jeśli przód ma składać się z kilku części, najpierw są one zszywane. Aby to zrobić, ułóż części prawymi stronami razem i zszyj z naddatkiem szwu wynoszącym jeden centymetr. Następnie odpowiednio wyprasuj naddatek szwu. W kolejnym kroku przód i tył schodzą się prawymi stronami i są również zszywane z odstępem szwów wynoszącym jeden centymetr. Uwaga: Nie szyj otworu obrotowego około pięciu centymetrów! Następnie naddatek na szew jest obcinany w czterech rogach, nie przecinaj szwu. Teraz odwróć podkładkę na prawą stronę. Jako przedostatni krok wyprasuj zestaw raz, jednocześnie prasując szwy i odwracalne otwieranie na gładko. Złóż naddatek na szew wcześniej do wewnątrz. Last but not least, ścieg górny dookoła, czyli zszyj ponownie. Użyj tutaj niepozornego koloru lub pracuj z kontrastowym kolorem. Otwór obrotowy jest zszywany automatycznie. Podkładka jest gotowa!

Domowe prezenty z kuchni: letni syrop miętowy

Prezent od kuchni na lato - syrop miętowy

Prezenty z kuchni zawsze dobrze się sprawdzają. Co powiesz na smaczny syrop na letnie urodziny? Dobrze pasuje do wody mineralnej lub Koktajle. Zawsze popularny jest orzeźwiający syrop miętowy ze świeżych liści. Uwaga: Przygotowanie zajmuje dwa dni, ale syrop można bez problemu trzymać nieotwarty przez cały rok.

Co jest potrzebne?

 • dwie butelki, każda o pojemności 1 litra
 • świeże liście mięty pieprzowej, pełne co najmniej 3 szklanki
 • 2 kg normalnego cukru
 • sok z 2 cytryn
 • około 40 g kwasu cytrynowego
 • 2 litry wody niegazowanej

Najpierw liście mięty pieprzowej dobrze zmywa się zimną wodą i delikatnie osusza ręcznikiem kuchennym. Następnie włóż liście do bardzo dużego rondla. Dodaj cukier, sok z cytryny i kwasek cytrynowy. Wodę zagotować osobno, a następnie polać pozostałymi składnikami. Dobrze wymieszaj, aby cukier całkowicie się rozpuścił. Pozwól naparowi ostygnąć, a następnie przykryj pokrywką. Odstaw na dwa dni w chłodnym, ciemnym miejscu. Nie zapomnij wmieszać się pomiędzy.

Po dwóch dniach garnek wraca na piec. Najpierw usuń miętę. Następnie ponownie zagotuj syrop, a następnie wlej go do butelek na gorąco. Zakryj butelki i natychmiast odwróć je do góry nogami na dziesięć minut. Syrop wystarczy na rok. Po otwarciu przechowywać w lodówce!

Wspólne zdjęcia na oddziale

Photo Mobile - Zrób sam galerię oddziału jako prezent dla przyjaciół

Wspomnienia to jeden z najbardziej poruszających prezentów. Zdjęcia wspólnych doświadczeń to świetny sposób na ponowne przeżycie wspomnień. Prosta ramka ze zdjęciami jest zbyt prosta? W takim razie to majsterkowanie to świetny sposób na umieszczenie zdjęć w centrum uwagi. Zdjęcia wiszą na gałęzi!

Co jest potrzebne?

 • długa, sucha gałąź, jak najprostsza
 • zdjęcia
 • szpagat
 • Igła i nitka w kolorze ściany, na której ma się zawiesić zespół
 • gwóźdź (i młotek)

Sznurek jest najpierw przymocowany do gałęzi. Gałąź ma być później powieszona na ścianie. Aby to zrobić, najpierw rozwiń długie pasmo nici i podwój je. Supeł na końcu. Umieść sznurek w pętli wokół jednego końca gałęzi i przymocuj go z drugiej strony w ten sam sposób.

Teraz to ekscytująca część. Aby to zrobić, nić jest nawlekana na igłę i przepuszczana przez środek zdjęć (lub pocztówek) u góry. Zabezpiecz pętelką, aby zdjęcia zwisały z nici. Drugi koniec nici wystarczy przymocować do gałęzi i „galeria gałęzi” jest gotowa. Można zapakować tylko trochę nieporęcznie.

Odżywcze masło do ciała po prostu domowe

domowe masło do ciała jako prezent dla dziewczyny

Kosmetyki lub produkty do pielęgnacji ciała często wydają się nudne i nieprzemyślane. Lepiej samemu zrobić świetne i naturalne kosmetyki. Masło do ciała na bazie oleju kokosowego pielęgnuje szorstką skórę i dlatego jest idealnym prezentem.

Co jest potrzebne?

 • 100 gram organicznego oleju kokosowego
 • 50 gramów masła kakaowego
 • 50 gram organicznego olejku migdałowego
 • w razie potrzeby: kilka kropel olejku zapachowego
 • 2 słoiki po dżemie lub słoiki mason z pokrywkami

Zrób własne masło do ciała na bazie oleju kokosowego z masłem kakaowym i olejkiem migdałowym

Najpierw w kąpieli wodnej rozpuszcza się masło kakaowe, olej kokosowy i olejek migdałowy. Następnie dobrze wymieszaj i pozwól, aby mieszanina ostygła. Włóż do lodówki, aż płyn zacznie ponownie krzepnąć. W międzyczasie gotuj słoiki, aby zabić wszystkie bakterie. Następnie wyjmij mieszankę olejową z lodówki i ubij trochę mikserem ręcznym. Mieszanka powinna wyglądać jak puszysta bita śmietana. Na koniec dodaj olej – w razie potrzeby – i ponownie ubij. Wlej do słoików i zamknij.

Masło do ciała wystarczy na cztery tygodnie bez żadnych problemów, jeśli będzie zawsze wyjmowane ze szklanki czystą łyżką. W razie wątpliwości obowiązuje następująca zasada: Jeśli masło pachnie kwaśno lub jest zepsute, nie używaj go więcej!

Klasyka: samodzielnie zaprojektowane karty na każdą okazję

domowej roboty kartka ze znaczkami i innymi materiałami rzemieślniczymi

Po zakupie rzeczywistego prezentu osoba, która podarowała prezent, nadal może nadać mu trochę polotu. Własnoręcznie zaprojektowana karta to coś wyjątkowego dla obdarowanej osoby, która chętnie jest honorowana.

Co jest potrzebne?

 • karton
 • Długopisy, farby, pędzle, pieczątki, …
 • nożyce
 • Koperta

Najpierw karton jest przycinany na wymiar. Klasyczny format pocztówek to A5. Jeśli karta zostanie następnie raz złożona, automatycznie tworzony jest typowy format A6. A5 to 14,8 x 21 centymetrów. Drugim krokiem jest projekt. Kartę można błyskawicznie spersonalizować za pomocą różnego rodzaju materiałów do rękodzieła, kolorowych długopisów i farb. Następnie włóż ją do koperty, a kartka DIY jest gotowa na każdą okazję.

Samodzielnie zaprojektowane karty na każdą okazję