Na zdrowie

Usuwanie tatuażu – różne metody z mnóstwem wskazówek!

Metody usuwania tatuaży Usuwanie tatuaży w domu tatuaż na dłoni

Tatuaż powinien zdobić naszą skórę na zawsze – właściwie. Ale gusta się zmieniają, a tatuaż na ramieniu byłego płomienia, który lata temu był naprawdę świetnym pomysłem, dziś jest trochę krępujący. Więc tatuaż musi odejść ponownie. Jest to oczywiście możliwe, ale wcale nie jest łatwe ani tanie. A samo leczenie niesie ze sobą znaczne zagrożenia dla zdrowia. Ale jeśli nadal chcesz to zrobić, czytaj dalej. Na co należy zwrócić szczególną uwagę, różne metody, wiele porad dotyczących pielęgnacji i wszystko, co ma związek z usuwaniem tatuażu – o tym wszystkim opowiemy w naszym artykule!

Usuwanie tatuażu – ważne czynniki

Metody usuwania tatuażu Koszty laserowego usuwania tatuażu Tatuaż motyla

Dobrym pomysłem jest uważne przestudiowanie całego procesu usuwania tatuażu, aby dokładnie wiedzieć, w co się pakujesz. Dobre wyniki zależą od następujących czynników:

  • Rozmiar i głębokość twojego tatuażu.
  • Kolory tuszu – czarny tusz jest najłatwiejszy do usunięcia.
  • Lokalizacja tatuażu – stopy i dłonie zanikają nieco wolniej ze względu na odległość od węzłów chłonnych.
  • Twój wiek – młodsi ludzie mają szybszy metabolizm.

Kiedy nie powinieneś usuwać tatuażu??

Metody usuwania tatuaży usuwanie tatuaży peelingi ręczne kwiaty tatuaży

Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią raczej odradzamy usuwanie tatuaży. Czemu? Nie można wykluczyć, że może to prowadzić do podrażnień skóry, które dodatkowo obciążają organizm. Ponadto najmniejsze z rozpuszczonych cząsteczek farby migrują przez drogi twojego ciała. W przypadku matek karmiących piersią można je podawać dziecku wraz z mlekiem.

Kiedy twój tatuaż jest świeży. – Chcieli tatuaż i dokładnie wiedzieli, który. Ale zrobiłeś matematykę bez tatuatora. Niestety źle cię zrozumiał lub po prostu nie ma talentu – niestety zdarza się to częściej niż myślisz. Aby jednak można było usunąć tatuaż, skóra musi być najpierw całkowicie wygojona.

Usuń tatuaż laserem

Metody usuwania tatuażu Laserowe usuwanie tatuażu kosztuje ból

To najpopularniejszy i najczęstszy sposób na usunięcie tatuażu. W związku ze słońcem większość ludzi wie, że światło może rozjaśnić tatuaż. W przypadku tatuażu w środkowej warstwie skóry (skóra właściwa) odkładają się barwne pigmenty obce dla ciała. Laser nagrzewa te pigmenty tak bardzo, że rozpadają się na mniejsze kawałki. W razie potrzeby lekarz może wcześniej nałożyć na okolicę maść znieczulającą. Cząsteczki koloru są następnie transportowane z tkanki przez limfę i dostają się do krwi. Za późniejszą detoksykację odpowiadają wątroba i nerki, które oczywiście powinny być w pełni sprawne. Zabieg laserowy często trwa tylko kilka minut i przypomina przekłuwanie tatuażu. Ale wiele osób uważa to za dużo bardziej niewygodne i bolesne. Ponieważ jednak każdy próg bólu jest inny, nie możemy udzielić szczegółowej odpowiedzi na pytanie, jak bardzo boli usunięcie tatuażu za pomocą lasera.

Metody usuwania tatuażu Usuwanie tatuażu Tatuaż Mandala Tatuaż na ramieniu

Rodzaj lasera, za pomocą którego usuwany jest tatuaż, zależy od koloru pigmentu. Ponieważ każdy kolor atramentu pochłania różne długości fal światła, do wykonania kolorowych tatuaży należy użyć różnych laserów. W większości przypadków dużego i wielokolorowego tatuażu nie można całkowicie usunąć laserem. Najłatwiej usunąć czarny, czerwony i niebieski. Niestety inaczej wygląda z żółtym, fioletowym i brązowym.

Liczba wymaganych zabiegów zmienia się w zależności od rozmiaru, głębokości penetracji i intensywności koloru. Jeśli chcesz usunąć dość mały tatuaż, powinieneś zaplanować około 5 do 7 sesji. Natomiast większe tatuaże wymagają co najmniej 10 zabiegów. Ponieważ dotknięte chorobą części ciała powinny całkowicie się zagoić, zalecany jest czas gojenia wynoszący 4 tygodnie między sesjami. Dlatego usuwanie tatuażu może niestety trwać dłużej niż 1 rok.

Usuwanie tatuażu laserowe usuwanie tatuażu małe tatuaże ból

Jeśli masz usunięty tatuaż, powinieneś z nim skorzystać dość wysoki koszt Oblicz. Różnią się one w zależności od rozmiaru, liczby kolorów, głębokości, wieku itp. Na przykład mały tatuaż kosztuje od 50 do 150 euro za zabieg, a większy może kosztować około 600 euro. Ponieważ usuwanie tatuażu jest usługą czysto prywatną, kosztów nie pokrywa ubezpieczenie zdrowotne.

Chociaż leczenie laserem jest znacznie bezpieczniejsze niż inne metody, nadal stanowi atak na skórę i może powodować blizny. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk, pęcherze, strupy, ból i krwawienie. Może również prowadzić do zwiększonej lub zmniejszonej pigmentacji – skóra leczonego obszaru będzie bledsza lub ciemniejsza niż reszta skóry.

Chirurgiczne usuwanie tatuaży

Usuń tatuaż Laserowe usuwanie tatuażu Czas trwania bólu

Chirurgiczne usuwanie tatuażu jest dobrze ugruntowane od dziesięcioleci i zawsze było stosowane przed leczeniem laserem. Szczególnie nadaje się do mniejszych tatuaży, ponieważ można je usunąć podczas jednej sesji. Jest to w dosłownym tego słowa znaczeniu metoda „wycinania”, polegająca na wycinaniu tatuażu za pomocą skalpela. Pozostają jednak blizny. Stosowane są różne techniki z chirurgii plastycznej. Należą do nich przeszczepy skóry, plastyki przemieszczenia skóry lub przeszczepy skóry. Zabieg prawie zawsze wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. W okolicy górnej części pleców czy przedniej części podudzia jednak chirurgiczne usunięcie okazało się niezwykle trudne.

Metody usuwania tatuaży usuwanie tatuaży ramię tatuaż kwiaty blond włosy

Aby móc usunąć tatuaż, otaczająca go skóra jest naciągnięta, aby można ją było zszyć. Im bardziej elastyczna jest skóra na odpowiedniej części ciała, tym łatwiej je zestawić. W przypadku większych tatuaży zaleca się wstępne naciągnięcie skóry kilka tygodni wcześniej za pomocą ekspandera. Zabieg ten sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku małych tatuaży o wydłużonym kształcie – kawałek skóry można łatwo usunąć, a skórę można później zszyć.

Ponadto możesz również Przeszczepy skóry lub przeszczepy skóry używany, gdy chcesz usunąć tatuaż. Cienką warstwę usuwa się ze zdrowej części ciała i nakłada na obszar wyciętego tatuażu. Przeszczep skóry jest możliwy przy dużych tatuażach, ale nie jest zalecany ze względów estetycznych.

Metody usuwania tatuaży Doświadczenie w chirurgii usuwania tatuaży

Koszty te zabiegi są zwykle w niskich do średnich czterocyfrowych przedziałach cenowych.

Z dobrym opieka, Higiena i kontrola opatrunku dość szybko goją rany, a szwy można zdjąć po około 2 tygodniach. Pozostają jednak blizny.

Usuń tatuaż za pomocą dermabrazji

Usuwanie tatuażu Laserowe usuwanie tatuażu Koszt bólu

Inną formą chirurgicznego usuwania tatuażu jest tzw. dermabrazja. Ta metoda jest stosowana, gdy tatuaż jest zbyt duży, aby go wyciąć. Ponieważ kolory atramentu są coraz bardziej odporne na światło, a tatuaże są bardziej kolorowe i trudniejsze do usunięcia laserem, ta metoda staje się coraz ważniejsza. Właściwie usuwa się górną warstwę skóry i, w zależności od rozmiaru tatuażu, zawsze konieczne jest znieczulenie miejscowe lub nawet ogólne. W dermabrazji górne warstwy skóry są ścierane za pomocą specjalnych urządzeń szlifujących o wysokiej częstotliwości, aż pigmenty koloru zostaną odsłonięte i można je usunąć.

Metody usuwania tatuażu Usuwanie tatuażu Koszty oblodzenia

Następnie następuje głębokie otarcia, które stają się mokre i całkowicie goją się przez kilka tygodni. Cząsteczki koloru osadzają się w strupku i opadają wraz ze skórką pod koniec procesu gojenia. Rezultatem jest blizna przypominająca oparzenie czwartego stopnia, która może pozostać czerwona przez wiele miesięcy. Jeśli więc chcesz usunąć tatuaż tą metodą, koniecznie zadbaj o higienę, aby nie doprowadziła do poważnej infekcji.

Krioterapia do usuwania tatuażu

Metody usuwania tatuażu usuwanie tatuażu peeling skóry kwiat tatuaż ramię

Krioterapia, znana również jako zamrażanie, nadal nie jest tak powszechna wśród metod usuwania tatuaży. Podczas zabiegu tatuowany obszar jest narażony na ekstremalnie niską temperaturę poprzez natryskiwanie środka zamrażającego. Górna warstwa skóry obumiera i może być stopniowo ścierana przez dermabrazję. Cała procedura może być dość nieprzyjemna w zależności od samopoczucia i dlatego zawsze przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. Powstałe bąbelki są porównywalne do tych po oparzeniu. Dodatkowo możliwe jest kilka sesji w zależności od intensywności koloru. Chociaż krioterapia jest znacznie tańsza niż usuwanie laserem, niestety nie jest tak skuteczna. Jedyną zaletą tej metody jest to, że powstające blizny nie są widoczne na pierwszy rzut oka.

Usuwanie tatuażu metodą diatermii

Metody usuwania tatuaży, usuwanie tatuaży, peelingi solne

Jako odpowiednik oblodzenia tatuaż można również usunąć za pomocą diatermii. Ta metoda jest całkiem nowa i jeszcze nie tak popularna. Tatuaż poddawany jest działaniu prądu elektrycznego o wysokiej częstotliwości, który w warstwach tkankowych skóry zamieniany jest na energię cieplną. Ciepło odparowuje płyn do komórek skóry, w wyniku czego kolorowe komórki umierają. W zabiegu tym skóra jest specyficznie spalona, ​​co wiąże się również z większym bólem. Dlatego zabieg powinien być wykonywany wyłącznie przez lekarza, w przeciwnym razie mogą wystąpić oparzenia, blizny i infekcje. Zabarwione komórki umierają i odpadają po pewnym czasie, w tym czasie tworzy się skorupa. Swędzenie może być bardzo silne, ale drapanie jest zdecydowanie tabu. O ile każdy laser odpowiada za inną kolorystykę w przypadku usuwania tatuażu za pomocą zabiegu laserowego, to nie odgrywa to roli w diatermii.

Stosowanie kremów do usuwania tatuażu naprawdę coś robi?

Metody usuwania tatuaży pomysły na tatuaże ręczne trendy tatuażu z czerwonym atramentem

Tatuaż jest tradycyjnie uważany za trwały, więc myśl o zwykłym wtarciu kremu w celu usunięcia całego atramentu brzmi trochę naciągana. Ale obecnie na rynku jest wiele różnych kremów, które obiecują nam, że tatuaż zostanie całkowicie usunięty, całkowicie bezbolesny i bez blizn. Nasze ciało zawiera makrofagi, zwane również komórkami zmiatającymi, które rozkładają obce substancje w naszym ciele. Jeśli podczas tatuowania kolory nakłuwają się pod skórą, są one również rozpoznawane przez makrofagi jako substancje obce i rozkładane przez układ limfatyczny. A teraz do gry wchodzą kremy: Powinny one doprowadzić do powstania nowych, a przede wszystkim większej liczby makrofagów, które z kolei pochłaniają pigmenty tatuażu.

Krem do usuwania tatuażu Doświadczenie usuwania tatuażu tatuaż na dłoni

Niestety kremy do usuwania tatuaży nie spełniają swoich obietnic. Ponieważ aktywują one organizm do zjadania pigmentów tatuażu, możliwe jest, że nie wszystkie kolory są rejestrowane. Jest więc bardzo prawdopodobne, że twój tatuaż nieco wyblaknie, ale nadal pozostanie przynajmniej widoczny w cieniach. Metoda może również prowadzić do wielu podrażnień skóry, pozostawiając z dużym prawdopodobieństwem nieestetyczne blizny. Dodatkowo przy cenie około 80-100 euro za krem ​​i długotrwałym stosowaniu ta metoda nie jest ani szybka, ani tania.

Usuwanie tatuażu jest możliwe dzięki różnym domowym sposobom?

Laser do usuwania tatuaży kosztuje metody usuwania tatuaży

Istnieje wiele metod usuwania tatuaży, które niektórzy ludzie próbują w domu. Należą do nich peelingi solne, chemiczne, cytryny i miód oraz łączenie różnych dziwacznych składników. Zalecamy jednak tylko usunięcie tatuażu przez lekarza. Jeśli jednak uważasz, że najlepsza jest trasa naturalna, mamy dla Ciebie kilka propozycji. Ale bądź ostrożny – niektóre z tych metod są jednymi z najbardziej bolesnych i rozdzierających, a jeśli masz niski próg bólu, nie należy ich nawet brać pod uwagę!

Usuwanie tatuażu Domowe środki zaradcze Miód Cytryna Metody usuwania tatuażu

Cytryna i miód: Ponieważ cytryna jest naturalnym środkiem wybielającym, a miód znany jest ze swoich właściwości regenerujących i odżywiających skórę, jest to jedna z najpopularniejszych metod usuwania tatuaży przy użyciu domowych środków. Wymieszaj łyżeczkę soku z cytryny z łyżką miodu i codziennie nakładaj miksturę na tatuaż, aż uzyskasz pożądane rezultaty.

Sól i sok z cytryny: Wymieszaj 100 gram soli z 3 łyżkami soku z cytryny. Za pomocą wacika wcieraj roztwór w tatuaż przez 3 do 5 minut i powtarzaj ten proces codziennie.

Samodzielne usuwanie tatuaży Metody usuwania tatuaży Doświadczenie peelingu solnego

Usuń tatuaż za pomocą Peeling solny? – Nawet jeśli wciąż słyszysz od osób, które próbują po prostu zetrzeć Twój tatuaż za pomocą soli, zdecydowanie odradzamy to. Ta metoda jest nie tylko bardzo bolesna, ale i bezcelowa. Tusz do tatuażu znajduje się w dolnej warstwie skóry, do której nie można dotrzeć peelingiem solnym. Rezultatem są krwawiące kolory i lekko wyblakły tatuaż na końcu. Ponadto dotknięty obszar może bardzo się rozpalić.

Właściwa pielęgnacja po usunięciu tatuażu

Metody usuwania tatuażu feniks tatuaż ramię kobiety trendy tatuażu

Usunięcie tatuażu bardzo obciąża skórę, co może prowadzić do wielu niepożądanych skutków ubocznych, takich jak infekcja. Właściwa pielęgnacja jest zatem niezwykle ważna.

  • Twoja skóra może być zaczerwieniona i opuchnięta po zabiegu. W takim przypadku mogą leczyć dotknięty obszar za pomocą fajny czysty ręcznik.
  • W ciągu pierwszych 3 dni bardzo ważne jest opatrzenie rany utrzymuj suchość. Podczas kąpieli pod prysznicem należy uważać, aby nie kierować strumienia prysznica bezpośrednio na leczony obszar. Należy również unikać wizyt na basenie, solarium czy saunie.
  • unikać odzież, powodując tarcie na skórze.

Koszty usuwania tatuażu Koszty operacji usuwania tatuażu

  • Unikaj słońca – Skóra laserowana jest znacznie bardziej wrażliwa na światło niż wcześniej. Promieniowanie UV zwiększa ryzyko zapalenia i może prowadzić do powstawania plam pigmentowych.
  • Bez sportu – Zdecydowanie zaleca się tygodniową przerwę treningową po zabiegu. Uprawianie wielu intensywnych sportów poprawia krążenie krwi, co tylko zwiększa obciążenie organizmu.
  • Pij od 2 do 3 szklanek dziennie świeży sok ananasowy. Zawiera wiele ważnych enzymów, które wspomagają proces gojenia.

Metody usuwania tatuażu Usuwanie tatuażu Ryzyko laserowe Tatuaż kwiatowy