Męski świat, troska

Zadbana pełna broda jako trend na 2018 rok – porady i odpowiednie fryzury

Pełna broda biznesowa z rozcięciem z boku

Czy broda jest nowoczesna? Od hipsterów po gwiazdy Hollywood: faktem jest, że coraz więcej mężczyzn decyduje się na ten rodzaj brody. Aktorzy tacy jak Chris Pine i Jamie Dornan z dumą pokazują swoje pełne brody na czerwonym dywanie. Do nowego trendu dołączyli również piłkarze Lionel Messi i David Beckham. A jak wyglądałaby gwiazda z „Gry o tron” Kristofer Hivju bez swojej charakterystycznej rudej brody? Wygląda na to, że zadbana pełna broda pozostanie przez jakiś czas trendem. A w połączeniu ze stylowymi męskimi fryzurami jest również bardzo mile widziany.

Tylko zadbana pełna broda to piękna pełna broda

długa broda rude włosy średniej długości bro flow

Kobiety lubią pełne brody, ponieważ emanuje siłą, dojrzałością i prawdziwą męskością. Broda sygnalizuje pozytywne cechy męskie, takie jak pewność siebie i energia. Ale wygląda atrakcyjnie tylko wtedy, gdy jest odpowiednio pielęgnowana. Można to osiągnąć tylko dzięki odpowiednim produktom pielęgnacyjnym i odpowiednim narzędziom.

Zalety i wady

ruda pełna broda włosy średniej długości wąsy

Wady można postrzegać jako większy wysiłek w zakresie pielęgnacji, niezbędne poświęcenie i zainwestowanie czasu (i pieniędzy), aby nadać brodzie perfekcyjną stylizację. Brodę należy regularnie myć łagodnym szamponem. To głównie martwe komórki skóry powodują swędzenie w ciągu pierwszych kilku tygodni. Aby wysuszyć brodę, delikatnie osusz ją czystym ręcznikiem. Nie pocieraj!

Pełna broda hipster z podcięciem w stylu casual

Powinieneś także przyzwyczaić się do nowej brody. Kiedy palisz, dym pozostaje w twojej brodzie. Czasami, gdy coś pijesz lub jesz, masz resztki w brodzie. Ale kiedy poczujesz się komfortowo ze swoją brodą, nigdy się z nią nie rozstanie.

Zapuszczanie pełnej brody

Kok z rudą brodą, średniej długości włosy

Droga do pełnej brody jest stosunkowo prosta, ale może być trudna. Każdy mężczyzna, który pragnie pięknej pełnej brody, powinien we wszystkim uzbroić się w cierpliwość. Wystarczy około miesiąca, aby mieć przystojną brodę. Szczególnie w fazie wzrostu włosy brody należy regularnie przycinać (zawsze na sucho).

Pełna broda fryzura David Beckham quiff

Nawet jeśli swędzi, ma rozdwojone końcówki i od czasu do czasu wygląda obrzydliwie, trzymaj palce z dala od brzytwy. Wielu mężczyzn w tym okresie rezygnuje z marzeń o pełnej brodzie, myśląc, że nigdy nie będą mogli mieć pełnej, pięknej brody. Często jednak zdarza się, że łysiny całkowicie zarastają dopiero w drugim miesiącu, a drut kolczasty zamienia się w jedwabiste fale.

Optymalna długość brody – krótka lub długa pełna broda

christian bele krótkie pełne broda wąsy cienkie włosy

Od brody o długości ok. 5 cm brodę można opisać jako pełną brodę. Idealna długość brody zależy od tego, jaki wygląd chcesz mieć. W konserwatywnych sektorach biznesu długie, pełne brody łamią zasady stylizacji i nie odpowiadają wyobrażeniom kierownictwa. Dopóki broda jest zadbana, a jej właściciel osiągnął pozycję we współczesnym świecie zawodowym, brody są tolerowane.

Zadbana broda – Wygol kontury

broda szyja policzki golą kontury

Każdy, kto myśli, że nie musi się już golić, jest w błędzie. Golenie konturów szyi i policzków jest niezbędne dla zadbanej pełnej brody. Daje to brodzie oprawę i stwarza uczucie czystości i dobrego samopoczucia.

Golenie szyi brody kontury dolnej linii

Tak więc dla konturu na szyi definiujesz wyimaginowaną linię w kształcie litery U lub V. Najniższym punktem jest krtań. Odchyl nieco głowę do tyłu i połóż palec na szyi tuż nad jabłkiem Adama. Linia kończy się w miejscu, w którym szyja styka się z dnem szczęki. Wszystko poniżej tej granicy w kierunku jabłka Adama musi zostać ogolone. W zależności od gustu możesz zmieniać dolną linię. Im więcej brody zostawisz w okolicy szyi, tym mocniej wygląda.

długa, pełna broda wąsy ogolone boki z przedziałkiem po bokach

Nie przycinaj dekoltu zbyt okrągło – najlepiej sprawdza się linia lekko wygięta ku górze. Albo zostaw rogi kanciaste lub lekko zaokrąglone. Kontur boczny to linia wzdłuż twoich baków. Na policzkach broda jest wyraźnie odgraniczona od baków do wąsów w linii prostej lub lekko zakrzywionej.

Pełna broda długa krótka fryzura ciemna

W przypadku etykiety biurowej szyję należy golić co 3-4 dni. Jeśli jesteś niezależnym artystą – wystarczy raz w tygodniu. Jeśli jednak zdecydowałeś się na długą pełną brodę (dłuższą niż 5 cm), nie musisz martwić się o szyję, a raczej modelować brodę. Brodę można wykorzystać do owalu okrągłej twarzy, ukrycia podwójnego podbródka lub jeszcze większego podkreślenia owalu twarzy.

Użyj kremu, pomady lub oleju na pełną brodę

Dokładna pełna broda, kontury wąsów, golenie policzków

Jeśli chcesz, aby broda była bardziej miękka i gładsza, musisz poddać swojej twardej brodzie odżywczy zabieg na brodę. Używaj olejku do brody i szczotki do brody każdego dnia, aby zachować blask brody. Jako alternatywę dla olejku do brody możesz również użyć oliwy z oliwek lub oleju kokosowego. Najlepiej zrobić to po kąpieli lub po umyciu brody.

Fryzura dopasowana do brody

długa broda długie włosy mężczyzna kok węzeł

– Długie włosy i długa pełna broda: ten wygląd wygląda najlepiej, gdy włosy są związane w kok. Ta kombinacja jest świetna dla kreatywnych ludzi i artystów.

zadbana pełna broda wąsy fryzura quiff podcięcie

Fryzury takie jak podcięcie z przejściem, współczesny quiff lub pompadour wprowadzają nieco więcej symetrii i kontynuują motyw kultywowanej męskości. Włosy na czubku są długie, z tyłu i po bokach krótko ogolone. Im większy kontrast, tym bardziej zyskuje fryzura i broda.

włosy średniej długości, pełna broda, trend Bradleya Coopera

– Bro Flow z pełną brodą – Donosiliśmy już o nowej modnej fryzurze Bro Flow. Wspaniale łączy się z zadbaną pełną brodą. Udowadnia to także aktor Bradley Cooper. Jednak, aby stworzyć idealny wygląd, musisz ułożyć włosy do tyłu i trzymać je z dala od twarzy.

Po prostu zdecyduj, czy chcesz skupić się na brodzie, czy na fryzurze. Jeśli jesteś bardzo dumny ze swojej długiej pełnej brody, możesz też ogolić się na łysinę!

Lionel Messy 

Leonardo DiCaprio

Leonardo Dicaprio stylizowany węzeł wąsów z brodą i wąsami

Jamie Dornan

Pełna broda krótko pielęgnowana przez Jamiego Dornana

Pełna broda długie wąsy klasyczne