Męski świat, podróże i wakacje

Vripack Yacht Design – odpowiednik Land Rovera na wodzie

vripack zaprojektował odpowiednik lądowego łazika na wodzie

Projekt jachtu Rock Explorer autorstwa studia projektowego Vripack jest inspirowany trwałością i solidnością Land Rovera. Jacht oferuje mieszankę luksusu i umiejętności. Jej wysoki, prosty łuk z gracją traktuje wzburzone morze, a niski rufa zapewnia bezpośredni dostęp do wody. Jest to również tylko krok od głównej sypialni, ponieważ kabina ma rozkładaną ścianę. Można to odpowiednio przekształcić w taras.

Innowacyjny projekt jachtu z eleganckimi elementami

imponujący design jachtu z oknami i luksusowymi funkcjami dostępu do kabiny wodnej

Ogólnie rzecz biorąc, szybko regulowany stalowy kadłub i aluminiowa nadbudówka oferują znacznie więcej miejsca wewnątrz i na zewnątrz niż większość luksusowych łodzi, w tym trzy dodatkowe kabiny dla gości i przestronny taras słoneczny z jacuzzi. Dzięki dwóm silnikom Caterpillar C12 o mocy 1000 koni mechanicznych osiąga on prędkość maksymalną 16 węzłów, prędkość przelotową 12 i zasięg 3000 mil morskich. Dzięki temu morze przekształci się w twój śródziemnomorski dom podczas odkrywania morskich krajobrazów.

logo jachtu rock delaware z dużymi białymi literami z tyłu

Dzięki swojemu projektowi jachtu luksusowa łódź o nazwie „ROCK” jest SUV-em mórz. Jednak 24-metrowa łódź zaprojektowana przez holenderskie studio Vripack łagodzi ciepło dotykowego wnętrza i oferuje komfortową przygodę. Rock Explorer został zaprezentowany na targach w Cannes w 2018 roku, gdzie zadebiutował na arenie międzynarodowej. Tam kupił go obecny właściciel, który był pod wrażeniem projektu jachtu, rozległego, otwartego rzutu i nieprzerwanej linii wzroku.

Poczuj się jak w domu z dala od domu

luksusowy pokład jachtu z szampanem i drobnymi detalami, takimi jak stół jadalny i siedzenia

Przede wszystkim holenderskie studio projektowe Vripack ma kreatywne, holistyczne i oparte na współpracy podejście. W połączeniu z tureckimi przedsiębiorcami „Evadne” i kierownikami projektów „Tufan and Brothers”, wynik stał się solidny i przestronny. Rock Explorer oferuje 44% więcej przestrzeni wewnętrznej i 49% więcej przestrzeni zewnętrznej niż przeciętny lub podobny luksusowy jacht.

nowoczesny design jachtu z wykwintnym wnętrzem składającym się z kanapy, fotela dywanowego

Nowoczesna łódź charakteryzuje się również uwodzicielskim wystrojem wnętrza, w którym strukturalne tkaniny i meble kontrastują z powierzchniami z drewna klonowego i kanciastymi kształtami 3D. To naprawdę przyjemny dom ze wspaniałym projektem jachtu. Właściciel chce spędzić na pokładzie wiele tygodni i przeprawiać się nim przez kameralne porty Morza Śródziemnego.

Stałe połączenie z morzem

sypialnia główna ze składanymi drzwiami na morze z widokiem na bezpośredni dostęp do wody

Oprócz wnętrza przypominającego współczesne loftowe mieszkanie, jacht posiada wysoki prosty łuk, który sprosta wzburzonym morzu oraz niską rufę ułatwiającą dostęp do wody. To mistrzowsko zaprojektowane, nieprzerwane połączenie z morzem jest niezmiennie ważnym szczegółem, wyjaśnia projektant Vripack Robin de Vries.

odblaskowe szyby jako wyposażenie luksusowych łodzi z dużymi pokładami i zabezpieczeniem przed upadkiem

Zespół dodał również dużo szkła na pokładzie z oknami o pełnej wysokości. Zapewniają one niezakłócony widok, gdziekolwiek jesteś na pokładzie. W części jadalnej znajduje się również jedna z największych tafli szkła na pokładzie 24-metrowego jachtu, z której można podziwiać panoramiczne widoki podczas pobytu w kabinie armatorskiej. Prywatny taras uzupełnia imponujący widok 180 stopni. Trzy dodatkowe kabiny dla gości i jacuzzi na pokładzie słonecznym dopełniają wyjątkowy projekt jachtu.

rockowy projekt jachtu w wodzie w szarych kolorach i nowoczesnych kształtach

Jak wspomniano powyżej, Rock Explorer ze stalowym kadłubem i aluminiową nadbudową może osiągnąć prędkość maksymalną 16 węzłów. Luksusowy jacht osiąga również przyzwoitą prędkość przelotową 12 węzłów. Jest również napędzany dwoma silnikami CAT C12 o mocy 1000 KM i oferuje transatlantycki zasięg 3000 Nm.

*Projektant strony internetowej

Fotele tapicerowane z poduszkami i krzesłami na pokładzie jachtu z jacuzzi

duży taras na pokładzie luksusowego jachtu rock by vripack o niezwykłym designie

nowoczesny design lin na jachcie wykonanych z metali szlachetnych