Moda

Nowa kolekcja Prady podkreśla kobiecość

Kolekcja spódnice damskie twarze sukienki skarpetki

Miuccia Prada to symbol mody. Dlatego często zapomina się o tym, jak zawsze była aktywna politycznie. To zainteresowanie, feminizm Prady, jest szczególnie widoczne w jej sztuce. Z tą tradycją tworzy poprzez różne murale i Kolekcja Prada Dalej. „Chcę stymulować kobiety do walki”, mówi po zapierającym dech w piersiach show.

Nowa kolekcja Prada – wyraz feminizmu

modne kolory szmaragdowo-czarne nowoczesne sukienki

Ostatni raz wyrażony w ten sposób feminizm Pradas mógł mieć miejsce pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Muiccia podjęła koncepcję riot grrrl. Jej modelki były uczesane i ubrane jak dziewczyny z gangu. Element ulicy zawierał również element trapu. A obrazy – kobiece multiwizje – którym wystawa sprzeciwiała się, odzwierciedlały polityczną sztukę uliczną Los Angeles, Meksyku i Ameryki Południowej. Część motywów na zdjęciach została przeniesiona na odzież i dodatki. A propos dodatków: torebki do dziś są najbardziej kobiece w historii Prady. Separacja mówi wszystko o tym, dlaczego projektant nie chce pracować ze wskazówkami. Nawet w nowym Kolekcja Prada czuć oddech z przeszłości.

Kolekcja Prada – show z sartystycznymi wpływami

Prada nowa kolekcja żółta sukienka kolorowy płaszcz

W każdym razie show wywarło silny, artystyczny wpływ. Ubrania inspirowane obrazami emanowały energią. Kontrast z męskim pokazem Prady w czerwcu nie mógł być bardziej uderzający. Ludzie Miuccii byli raczej biernymi uczestnikami erotycznego snu na jawie. Był to kolejny wyraz feminizmu Prady. Tym razem rządziły jej żony.

Moda damska Prada dla silnych kobiet

Prada nowa kolekcja nowoczesnych stylowych ubrań

Moda inspirowana malarstwem – kolekcja Prada

Prada czarne skarpetki damskie stawiają czoła pięknej nowej modzie