Moda

Nike (M): Kolekcja sportowa dla kobiet w ciąży i młodych mam już jest!

17 września nadszedł czas: sportowa marka Nike wprowadza na rynek pierwszą na świecie kolekcję dla ciężarnych kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam. Nike (M) zawiera cztery niezbędne elementy: sportowy biustonosz do karmienia, bezrękawnik, rajstopy i sweter. Istnieje wiele barier, które utrudniają kobietom, a zwłaszcza matkom, ćwiczenie. Źle dopasowane lub brakujące ubrania treningowe nie powinny być jednym z nich.

Dzięki Nike (M) firma reaguje na zmieniony wizerunek macierzysty

Janeil Williams ma na sobie sportowy stanik i legginsy Nike (M)

Kiedyś istniało przekonanie, że kobiety powinny stawiać nogi i odpoczywać przez całe 9 miesięcy ciąży. Znacznie większy nacisk kładzie się teraz na ćwiczenia i sport, aby zachować zdrowie podczas ciąży i naładować baterie po porodzie. Obalono również przestarzały mit „jedzenia za dwoje” w czasie ciąży. Nie ma więc powodu, aby kobieta w ciąży robiła sobie przerwę w fitnessie (o ile tego chce i lekarz na to pozwala). Z drugiej strony wiele kobiet chce być w wysportowanym „ciale poporodowym” jak najszybciej po porodzie. Jednak kobiety w ciąży i po porodzie często mają trudności ze znalezieniem produktów wspomagających, które dostosowują się do zmieniającego się ciała matki.

Nike (M) tworzy połączenie między macierzyństwem a sportem

Zespół projektowy Nike stworzył nową linię, aby wspierać kobiety na wszystkich etapach ciąży i poza nią. Przeanalizowali 150 000 skanów ciała i przetestowali ponad 70 materiałów, aby upewnić się, że nowe części zostały zaprojektowane z jak największą wiedzą fachową. Nacisk kładziony jest również na zrównoważony rozwój: 78 do 88 procent części jest wykonanych z poliestru z recyklingu.

Rozwój nowej linii trwał trzy lata

Ona Carbonell ma na sobie legginsy Nike (M) i sportowy stanik

30 profesjonalnych sportowców, w tym piłkarz Alex Morgan i golfistka Michelle Wie West, było również zaangażowanych w rozwój kolekcji ciążowej. „Im więcej słuchaliśmy przyszłych matek po porodzie, tym więcej uczyliśmy się, poprawialiśmy i unowocześnialiśmy projekty” – powiedziała Carmen Zolman, główna projektantka, która dziesięć lat temu sama została matką. Projekt rajstop uwzględniał na przykład fakt, że kobiety w ciąży muszą częściej chodzić do toalety.

Nowa kolekcja sportowa dla mam marki NIKE

Zespół pierwotnie opracował legginsy z komponentami kompresyjnymi i podtrzymującymi, ale po testowaniu modelu przez 12 godzin dziennie zmienili sposób, w jaki skonstruowali ubranie. „Zdjęliśmy wszystkie gumki, zmieniliśmy krój, dostosowaliśmy okolice brzucha. Zaowocowało to wszechstronnością nad i pod brzuchem, łatwością zakładania i zdejmowania oraz wygodą i wydajnością ”- dodaje Zolman.

Rozcięty przedni sweter ułatwiający karmienie piersią

Michelle Wie West ma na sobie sportowy stanik, sweter, legginsy i podkoszulek Nike (M)

Biustonosz sportowy to doskonały przykład tego, jak kolekcja Nike (M) towarzyszy kobietom od ciąży do porodu. Biustonosz umożliwia kobietom łatwe karmienie piersią, a także posiada regulowane ramiączka, które gwarantują dobre dopasowanie. Sweter został również opracowany specjalnie dla matek karmiących piersią i służy również jako dyskretna ochrona podczas karmienia piersią lub odciągania. A najlepsze jest to, że ma też kieszenie, dzięki czemu można dużo „przechować”.

Kolekcja Nike Maternity dla matek karmiących

Jeśli kobieta ma wielokrotne dzieci, podróż z okresu przed ciążą, w czasie ciąży i po porodzie może trwać nawet 10 lat. „Będziemy po prostu słuchać i uczyć się, usuwając wszystkie bariery, które powstrzymują kobiety od ćwiczeń” – mówi Zolman.