Moda

Najczęstsze błędy modowe w damskich strojach – część 2

moda-błędny strój-damski-wskazówki-unikaj

Czego lepiej nie robić, aby Błąd mody unikać w stroju? Tutaj chcemy ujawnić więcej mitów i legend oraz dać praktyczne wskazówki, czego nie robić, aby Twój strój był zawsze w najlepszej formie! Jesteś ciekawy? Zostań z nami i po prostu czytaj dalej!

Błąd mody – Unikaj poziomych pasków!

fashion-error-outfit-kobiety-unikaj-poziomych-pasków

Powszechne wśród kobiet przekonanie, że poziome paski optycznie powiększają ogólny wygląd, jest niestety prawdziwe! Oczywiście nie jest to konieczne, posuwasz się tutaj do skrajności, ale jeśli lubisz paski, po prostu dokonaj wyboru! Nie ma nic świeższego niż granatowe paski, można je wykorzystać jako akcent. Jeśli masz szerokie biodra, lepiej unikać poziomych pasków na spódnicy, możesz preferować taki wzór na górze. To byłoby idealne rozwiązanie dla Ciebie.

moda-strój-damska-do kolan-różowa-spódnica-retro

Błąd trybu – Zachowaj ostrożność podczas mieszania nadruków na tkaninach!

moda-pomyłka-strój-damski-wzór-przesadny

Lepiej zachowaj ostrożność podczas mieszania nadruków na tkaninach! To bardzo delikatny moment, ponieważ granica między „tandetnym” a „stylowym” jest czasami bardzo, bardzo cienka. Aby nie ryzykować, że wyglądasz jak chodzący obiekt, lepiej skupić się na akcencie. Możesz połączyć dwa nadruki lub odbitki, ale nie więcej!

Strój w kolorze czerwonym na weselu – to możliwe?

czerwona-suknia-weselna-srebrna-dekoracje-broderie

Jedną z rzeczy, których nie możemy zrozumieć, są w zasadzie uprzedzenia wielu pań, które nie chcą wybrać czerwonej sukienki na wesele. Tak, to zrozumiałe, że żadna dama nie chciałaby przy tym nosić czarnej sukienki. Nasze skojarzenia z czernią zazwyczaj idą w zupełnie innym kierunku. Ale dlaczego nie czerwony? Kolor ten jest naładowany dodatnio, ma wiele bogatych odcieni i zawsze wprowadza w dobry nastrój. Czerwień symbolizuje kobiecość, więc wybierz czerwony, elegancki strój, jeśli masz być zaproszony na wesele!

W wielu kulturach, zgodnie z ich tradycjami, podczas ceremonii ślubnej konieczne jest nawet noszenie kolorowych ubrań. Nasza rada: Unikaj zbyt głębokich dekoltów, zbyt obcisłych sukienek, które podkreślają Twoją sylwetkę i długość mini! Wtedy czerwony jest dobrym kolorem na przyjęcie weselne, podobnie jak żółty, zielony lub niebieski. Ostrożność! Na niektórych przyjęciach weselnych obowiązuje również strój dla gości, którego należy przestrzegać.

Retro akcenty w modnym stroju

fashion-error-outfit-damska-retro-spódnica-czarna-skórzana-crop-top

Punktem kulminacyjnym modnego stroju są elementy retro, bez wątpienia zasługują na większą uwagę, ale nigdy nie trzeba z nimi przekraczać cienkiej linii dobrego smaku. Kluczem do sukcesu z akcentami retro jest ich nowoczesna interpretacja. Wybierz koszulę retro lub spódnicę z wysokim stanem, ale nie takie, jak wyglądałaby szafa twojej babci. Na pewno nie chcesz wyglądać na 10 lat starszą, prawda?

Ubrania uszyte specjalnie dla Ciebie lub jak wolisz ubranie?

moda-stroje-damskie-ubrania-szyte na miarę

Najwyższy czas przełamać też ten mit, nie rozumiemy, dlaczego kobiety wciąż w niego wierzą. Umiejętności dobrego krawca nie da się porównać do pracy przy odzieży w dużych fabrykach.

Pamiętaj, że wszystkie główne sieci marek skupiają się na ilości, a nie dbałości o szczegóły. Wizyta u dobrego krawca pomoże Ci znaleźć odpowiedni projekt. Wspólnie ze swoim krawcem możesz również stworzyć idealną część garderoby, która będzie w pełni harmonizować z kształtami Twojego ciała.