Moda

Luksus z odmiennością – historyczna biżuteria dla kobiet

Szmaragdowe złoto Nowa kolekcja biżuterii inspirowana historią

Być może nie słyszałeś o rzekomo szalonej królowej Hiszpanii z XV wieku. Nazywa się Joanna z Kastylii. Dla projektantki biżuterii Wendy Brandes jest jednak idealną muzą. Guru biżuterii udowadnia, że ​​inspiracji można szukać we wszystkich możliwych miejscach. Swoimi kolekcjami, które opierają się głównie na silnych kobietach, zdobyła kilka nagród, w tym FGI Rising Star Award 2012, a także uwagę wielu gwiazd i stylistów.

Historyczna biżuteria dla kobiet autorstwa Wendy Brandes

 Naszyjniki inspirowane historią bransoletki złote pierścionki

Zaprojektowany w 2001 roku Brandes własne obrączki zaręczynowe i same obrączki, co było bodźcem do ich kreatywności. W następnych latach regularnie wracała do tego jubilera, aby znaleźć różne projekty, które sama zaprojektowała Biżuteria dla kobiet wykonane ze złota i srebra. W końcu zasugerowała współpracę, w ramach której jubiler użyczył swoich kreatywnych pomysłów, by tak rzec, swojej wiedzy, a Brandes zaczął mniej więcej własną kolekcję. Po śmierci jej partnera biznesowego w 2006 roku Brandes musiała na nowo zdefiniować swój biznes. Nie odbyło się to bez trudu, „Nie znałem twojego źródła produkcji, nawet nie wiedziałem, skąd mogę kupić łańcuch” – śmieje się Brandes – „trudno było znaleźć źródła…”

Po karierze w dziennikarstwie, mediach społecznościowych i marketingu internetowym kolejny krok do zostania projektantem biżuterii wydawał się dość trudny. Brandes pracowała wcześniej w CNN, People Magazine i Wall Street Journal, ale niechętnie wracała do swojej poprzedniej kariery. „Wydawało mi się, że powrót jest nudny”, mówi, „poza tym zawsze interesowałem się wszystkim, co dotyczy mody, a teraz szczególnie interesowała mnie biżuteria”. Na szczęście jej przeszłość pomogła jej, gdy uderzyła recesja: „W każdym razie wierzę, że moje umiejętności w zakresie marketingu internetowego pomogły mi pozostać w biznesie po krachu w 2008 roku”.

Historyczna biżuteria dla kobiet autorstwa Wendy Brandes – Co jest w nich takiego luksusowego?

Designerska biżuteria naszyjnik kolczyki naszyjnik pierścionki złoto

Ozdobna biżuteria z czaszkami, wilkami, smokami i wężami nasuwa pytanie, jak luksusowa może być biżuteria w świecie pełnym drogocennych kamieni i diamentów. „Moim zdaniem luksus oznacza doskonałe wykonanie” – mówi. „Prawdziwy luksus niekoniecznie musi krzyczeć o luksus”, kontynuuje.

Badania historyczne i literackie, które prowadzi dla swojej inspiracji, nadają każdej biżuterii w jej kolekcji wyjątkową historię. „Za każdym razem inspirowały mnie historyczne kobiety, kobiety u władzy.” I za każdym razem bardziej historycznie Biżuteria dla kobiet von Wendy Brandes reprezentuje te kobiety w taki czy inny sposób. Czaszki Juana są symbolami szalonej hiszpańskiej królowej, która wszędzie zabierała trumnę męża. Niezależnie od tego, czy są prawdziwe, czy nie, te tajemnicze i mroczne historie napędzają wyobraźnię Brande i wpływają na jej projekt.

Historyczna biżuteria dla kobiet autorstwa Wendy Brandes – Nowa kolekcja „Man Eaters”

Biżuteria smocze kolczyki inspirowane historycznie perłowym złotem

Jej nowa kolekcja, słusznie nazwana „ogr”, oddaje tę ideę w więcej niż jednej formie. Nazwa, ponownie odnosząca się do silnych kobiet, może być rozumiana całkiem dosłownie. „Właśnie zaczęłam bawić się tym pomysłem… wiele osób nazwałoby te kobiety ogrami.” Jej nowa linia ma do tej pory trzy pierścienie: wieloryb i Jonasz, żaba i książę, lew i myśliwy – wszyscy przedstawiciele wilkołak w sensie literackim. Należą do nich również „mały pokonany człowiek ukryty w pierścieniu”, niespodzianki, które pojawiają się w każdej biżuterii. Twoja nowa kolekcja – bardziej historyczna Biżuteria dla kobiet marki Wendy Brandes doskonale wpisuje się w makabryczny motyw kobiecej siły i tak jak większość z tych kobiet przelała krew, nazwa „ogr” jest więcej niż odpowiednia. „Gdybyś miał tak nazwać chińską cesarzową Wu Zetian z VII wieku, prawdopodobnie odpowiedziałaby: »Tak, jestem!«, a wtedy po prostu by cię zabiła” – śmieje się Brandes. „Myślę, że spodobałaby ci się ta moc. Linia ogrów powinna składać się w sumie z ośmiu pierścieni, z których do tej pory zaprezentowano tylko trzy. Zapytana, czy może dać wskazówkę dotyczącą następnego dzwonka, odpowiada chichocząc: „Och, nie mogę tego zrobić, dopóki nie nadejdzie czas!”

Nagradzana biżuteria dla kobiet 

Szafiry diamenty szmaragdowe kamienie jubilerskie biżuteria dla kobiet

Odkąd zdobyła nagrodę Fashion Group International Rising Star Award w 2012 roku, jest jeszcze bardziej wdzięczna. „Zdenerwuję się, jeśli tylko o tym powiem”, mówi, zanim będzie dumna z każdego z nich w historii Biżuteria dla kobiet  mówi, że został nominowany. „Dostać takie uznanie ze strony współpracowników i osób ceniących design… mam szczęście.” I na to zasługuje. Jej biżuteria jest formą sztuki, którą osobiście kontroluje od poczęcia do produkcji. „Ciągle sprawdzam proces produkcyjny i wprowadzam w nim zmiany.” Chęć naszkicowania i zrewidowania koncepcji wydaje się być tylko częścią początku jej kariery. Ale ma większe oczekiwania z pierścieniami ogrów. „Zaopiekowałem się nimi i stwierdziłem, że mają za mało koloru, więc dodałem dużo kamieni […] Myślę, że czterokrotnie zwiększyłem liczbę […]”

Biżuteria dla kobiet o historycznym kształcie Nowe inspiracje

Projektant renomowanych gwiazd, inspirowany historycznie projektowaniem biżuterii

Dzięki niedawnej podróży do Europy zebrała już nowe inspiracje dla innej biżuterii historycznej marki Wendy Brandes. „Obejrzałam kilka interesujących eksponatów Tudorów i Stuartów […], które zainspirowały mnie do moich projektów zorientowanych na królowe, ale teraz skupiam się głównie na moim następnym pierścieniu ogrów.” Ale już ujawnia kilka pomysłów: „Mam kilka królowych, którym nie poświęcono zbyt wiele uwagi, mam na myśli cztery żony Henryka VIII, którym nie poświęcono zbyt wiele uwagi. Cały czas miałem kilka pomysłów na ten temat i jest to tylko kwestia odpowiedniego momentu, aby nad nimi pracować.” Twoje pomysły na nowe historyczne Biżuteria dla kobiet  są niczym innym jak gotyckim romantyzmem, takim jak wyszukana bransoletka, którą chciałaby zaprojektować na cześć piątej żony Henryka, Catherine Howard (lub „jego róży bez cierni”, jak ją nazywał). To będzie „naprawdę duży, wspaniały, mechaniczny kawałek”. Opowiadając historię i legendy, pokazuje swoją pasję do opowiadania historii i staje się jasne, że to właśnie jest centrum jej biżuterii. Twoja kolekcja może być mroczna i tajemnicza lub zabawna i szalona, ​​ale każdy element opowiada własną historię. 

Szmaragdowy pierścionek złote kamienie piękne prezenty produkcyjne

inspirowane historycznie oryginalne pomysły projektowe szlachetne

Kolekcja klasyczna głowa smoka diamenty oczy złote

Łańcuszki na szyję z kolekcji online ze złotymi kamieniami szlachetnymi