Moda

Idealnie dopasowany garnitur dla mężczyzn – na co uważać?

Garnitur dla mężczyzn nowoczesny krój-ciemnoniebieski-biznes-weselny-czerwony-krawat-jasno-niebieska-koszula

Czy to na premierze teatralnej, spotkaniu biznesowym, czy w podróży służbowej, garnitur dla mężczyzn to podstawa zadbanej garderoby i nie powinno go zabraknąć w garderobie każdego mężczyzny. Ale są garnitury w wielu różnych stylach, krojach i fasonach, które tworzą bardzo odmienny wygląd. Ale co jest kluczowe, aby garnitur był naprawdę dobrze dopasowany? Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić przegląd różnych fasonów męskich garniturów i kilka wskazówek, jak dokonać właściwego wyboru. Dowiedz się, co charakteryzuje każdy krój i zdecyduj, który krój najbardziej Ci odpowiada.

Wysoka jakość Garnitury męskie Carla Grossa Na przykład idealnie nadają się jako podstawowe wyposażenie biznesowej garderoby i zawsze dobrze wyglądają. Po ustaleniu idealnego dopasowania możesz zaznaczyć odpowiednią opcję filtra w sklepie internetowym Carl Gross. Niezależnie od tego, czy jest to komfortowy krój, nowoczesny krój czy dopasowany krój, produkty są całkowicie ograniczone do Twojego osobistego wyboru, dzięki czemu możesz szybko znaleźć idealny garnitur. Ale spójrzmy najpierw na kilka fasonów i krojów w męskich garniturach!

Komfortowy krój – garnitur dla mężczyzn o luźnym kroju

garnitur-męski-pasuje-różnica-slim-fit-comfort-fit-casual-fit

Garnitury męskie Comfort Fit charakteryzują się dużą swobodą ruchów i wyjątkowym komfortem. Należą do nich np. kurtka bez talii i spodnie z wygodną nogawką. Ten krój jest odpowiedni dla mężczyzn o dostojnej sylwetce, szerokim krzyżu lub ogólnie dużych rozmiarach.

Nowoczesny krój – dopasowany garnitur dla mężczyzn

garnitur-męski-antracyt-nowoczesny-fit-biała-koszula-biznes

Modern Fit nadal nazywa się Regular Fit i stoi pomiędzy Slim Fit i Comfort Fit. Kurtki są lekko skrojone.

Dopasowany krój – dopasowany, dopasowany garnitur dla mężczyzn

Garnitur-męski-slim-fit-fit-czarny-biznes

Krój slim fit mocno podkreśla sylwetkę i jest szczególnie odpowiedni dla szczupłych mężczyzn. Nowoczesny krój garnituru charakteryzuje się dopasowaną marynarką i wąskimi spodniami. Topy są również nieco krótsze niż modele Regular i Comfort Fit.

Złote zasady, aby garnitur dobrze pasował

garnitur-męski-na co dzień-nowoczesny-fit-granatowy-żakiet-beżowo-szare-spodnie-białe-sneakersy

Możesz stworzyć idealnie dopasowany garnitur pod kątem różnych detali, takich jak długość rękawa i kurtki, ramiona i klatka piersiowa.

  • Rękawy kurtki powinny sięgać co najmniej do podstawy kciuka. Nie siedź też zbyt ciasno ani zbyt szeroko. Zwróć uwagę na mankiet koszuli około 1 cm pod rękawem.
  • Długość kurtki różni się w zależności od kroju. Z reguły kurtki powinny kończyć się 5 cm poniżej rękawa. Jeśli nie możesz chwycić rąbka, kurtka jest za długa.
  • Okolice ramion mają kluczowe znaczenie dla wyglądu. Szew nie powinien być naciągnięty i powinien lekko opadać na ramię, aby kombinezon nie tracił kształtu i nie fałdował się z tyłu.
  • Stojąc w zamkniętej kurtce, nic nie powinno się rozciągać ani trzepotać wokół klatki piersiowej.
  • Spodnie nie powinny być ani za krótkie, ani za długie. Idealnie powinien kończyć się na pięcie buta i mieć z przodu niewielkie marszczenie. Idealne spodnie garniturowe również nie powinny być rozciągane w kroku lub pośladkach i zawsze siadać w pasie, a nie na biodrach.

Kurtki

Garnitur dla mężczyzn casual-nowoczesny krój-kurtka z dwoma guzikami-niebieski-pulower

Zasadniczo stosuje się marynarki jednorzędowe i dwurzędowe. Dwurzędowe garnitury mają dwa równoległe rzędy guzików i są najpoważniejszą formą marynarki. Wszystkie przyciski powinny pozostać zamknięte podczas noszenia, a także podczas siedzenia.

Jednorzędowe garnitury można zapinać na jeden lub więcej guzików i są ulubieńcami współczesnych dżentelmenów. Można je łączyć zarówno ze stylizacjami formalnymi, jak i sportowymi. W kurtce zapinanej na dwa guziki dolny guzik zawsze pozostaje otwarty.

Połącz kurtkę i spodnie

Garnitur-męska-casual-kurtka-modern-fit-szaro-białe-spodnie-niebieska-koszula

Zgodnie z zasadą modułową, mężczyźni mogą łączyć różne poszczególne części według własnego gustu, tworząc w ten sposób bardzo indywidualny wygląd. Na przykład możesz zamówić dwa spodnie Carl Gross do marynarki lub wybrać je w różnych rozmiarach. Ważne jest, aby kurtka, spodnie i koszula były skoordynowane kolorystycznie. Tutaj możesz rzucić okiem na kilka przykładów z katalogu Wiosna/Lato 2016 pokazujących idealnie skomponowane stroje.

Na co dzień z dżinsami

garnitur-męski-biznes-brązowa-żakiet-dżinsy-spodnie-kamizelka z dzianiny

Casual z jeansami na swobodny piątek lub podróż służbową, szykownie ze spodniami garniturowymi na wesele – marynarkę można nosić na różne okazje i z różnymi rodzajami spodni.

garnitur-męska-żakiet-brązowy-granatowy-spodnie

Jeśli dżinsy wydają się zbyt swobodne, a spodnie garniturowe zbyt formalne, wybierz chinosy. Uznawany jest również za odpowiedni dla biznesu i stanowi wygodną alternatywę dla spodni garniturowych, zwłaszcza latem.

Źródło obrazu: sklep internetowy Carl Gross