Meble

Wygodny drewniany fotel dziecięcy do przytulania i czytania

wygodny fotel dziecięcy, konstrukcja z dwóch filców drewnianych

Dzieci uwielbiają naśladować swoich rodziców! Jeśli wieczorem rozgościsz się wygodnie w dużym foteliku, Twoje dziecko również będzie chciało mieć swoje przytulne miejsce, w którym będzie mogło odpocząć, poczytać i obejrzeć telewizję. Wygodny fotel dziecięcy powinien nie tylko wyglądać szykownie, ale również mieć szczególne właściwości. Świetnym przykładem jest Hideaway Chair autorstwa studia projektowego Think & Shift został zaprojektowany dla nowozelandzkiej firmy zajmującej się opieką nad dziećmi.

wygodny-dzieccy-fotel-drewno-wytrzymały

Celem projektantów było stworzenie schronienia dla dzieci, gdzie mogą mieć trochę spokoju i prywatności nawet w hałaśliwym otoczeniu. Zaprojektowali więc fotel dziecięcy, który jest bardzo zachęcający dla dzieci, a jednocześnie zapewnia świetny wygląd dla rodziców.

wygodny-dziecic-fotel-drewno-nowoczesny-design

Mali książęta i księżniczki lubią tu zasiadać. Fotel dla dziecka jest niezwykle wygodny dzięki tapicerce i przyjaznej dziecku wysokości siedziska. Jest również bardzo trwały i wykonany z naturalnych materiałów i zrównoważonych procesów produkcyjnych.

wygodny-fotel-dziecko-sklejka-lekki-kulisty kształt

Fotel Hideaway wykonany jest z profilowanej sklejki. Ze względu na swój kulisty kształt i tapicerkę tworzy bardzo wygodną przestrzeń dla siedzących dzieci, która dzięki kształtowi kapsuły jest również chroniona przed hałasem.

wygodny-fotel-dzieccy-nowoczesny-antracyt-tapicerka

Rama fotela składa się z czterech zakrzywionych paneli ze sklejki i solidnych drewnianych nóg. Szczeliny na półkuli nadają projektowi lekkości. Elementy tapicerowane mocowane są do fotela za pomocą klipsów i w razie potrzeby można je łatwo zdjąć. Cały fotel można rozebrać i zapakować w pudełko.

wygodny-fotel-dziecko-zdejmowany-elementy tapicerki

Aby stworzyć ten dziecięcy fotel, projektanci musieli zignorować wszystko, co wiedzieli o ergonomii. We wczesnej fazie badań przekonali się, że małe dzieci mogą siedzieć na zadziwiająco różne sposoby. Siedzisz krzywo, odchylasz się do tyłu, zwijasz się, siadasz na kolanach – wszystko, co nie wyobrażasz sobie jako „ergonomicznej pozycji siedzącej”. Z tego powodu projektanci na pierwszym planie postawili komfort dzieci i zamiast pomniejszonej wersji krzesła dla dorosłych wymyślili zupełnie nową koncepcję.

wygodny-fotel-dziecko-kueglform-postawa-siedząca

wygodny-fotel-dziecko-półkula-drewno-tapicerowany

wygodny-fotel-dziecko-sklejka-czarna-solidna-tapicerka

Projekt autorstwa Myśleć & Zmiana