Meble

Urządzasz mieszkanie 30m2? Producent mebli Clei oferuje innowacyjne rozwiązania

W ostatnich latach rozwinął się trend w kierunku budownictwa otwartego, gdzie kilka pokoi łączy się w jedną dużą część dzienną. W dzisiejszych czasach dużą popularnością cieszą się również apartamenty jednopokojowe. Czynnikami przyczyniającymi się do rozwoju tego trendu były nowe style życia, nowe wymagania w pracy oraz ważne aspekty społeczne, takie jak zmiany w strukturze rodziny. Dziś duże pomieszczenie zwykle pełni różne funkcje, takie jak jedzenie, gotowanie i mieszkanie. Ale jak udaje się znaleźć idealny kompromis między wygodą a użytecznością na 30 metrach kwadratowych? Urządzanie otwartych przestrzeni w celu maksymalnego wykorzystania przestrzeni może wydawać się trudnym zadaniem. Ale to nie jest niemożliwe.

Jak optymalnie wykorzystać 30 metrów kwadratowych??

30 mkw pokój ustaw otwartą część dzienną

Mieszkanie na małej przestrzeni nie oznacza utraty jakości życia. Rzeczywiście, od czasów starożytnych ludzie często szukali bezpieczeństwa, przytulności i komfortu małych przestrzeni. Mieszkanie na kilku metrach kwadratowych to sprytne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, oszczędność lub zyskanie przestrzeni i niczego nie pozostawiając przypadkowi. Kluczem jest tu dobrze przemyślana koncepcja.

Wielofunkcyjne meble tworzą funkcjonalność nawet w najmniejszej przestrzeni

Umebluj pokój lub mieszkanie o powierzchni 30 m2 z rozkładanymi meblami

Jako firma, która od wczesnych lat 60. odkrywa potencjał mebli kabrioletowych, Clei oferuje całą gamę wysoce konfigurowalnych rozwiązań. Starannie przemyślane systemy meblowe firmy Clei umożliwiają umieszczenie kuchni, jadalni, salonu, sypialni i gabinetu na zaledwie kilku metrach kwadratowych. Lub, jeśli to konieczne, stworzyć miejsce do spania w otwartej części dziennej dla nieoczekiwanych gości.

„Space 10” pokazuje świeże pomysły na podział pomieszczeń

30 m2 plan piętra wąski przykład pokoju z rozkładanymi meblami z Clei

Prawdziwym wyzwaniem jest sprawienie, aby dostępna przestrzeń była tak dynamiczna i elastyczna, aby można było zaspokoić różnorodne potrzeby. Z Clei można w kilku prostych krokach przekształcić salon w kuchnię lub sypialnię w domowe biuro.

Skonfiguruj mieszkanie lub pokój o powierzchni 30 m2 z wieloma funkcjami

Jednym z najbardziej wszechstronnych rozwiązań w serii kabrioletów Cleis jest „Space 10”. Producent mebli pokazuje, jak można pomieścić kuchnię, jadalnię, salon i sypialnię w jednym pomieszczeniu, przy minimalnych wymaganiach przestrzennych (30 metrów kwadratowych). Kabriolet i jego wymiary pokazane są na powyższym rzucie. Poniżej powiemy trochę więcej o każdym projekcie.

Kuchnia “Skrzynka kuchenna”

Mini kuchnia ukryta za szafką

„Kitchen Box” to mini-kuchnia współpracująca z Living & Można zastosować serię Young System firmy Clei. Podwaja swój rozmiar w zaledwie kilku prostych krokach. Na mniej niż 4 metrach kwadratowych zapewnia niezbędną przestrzeń na wszystkie przybory kuchenne.

Stół „Girò”

Stół do jadalni Giro oferuje miejsce dla 4 osób i jest obrotowy

Minikuchnia doskonale łączy się ze stołem Girò, który ma mechanizm obrotowy i system otwierania bifold. Może służyć jako stół jadalny dla 4 osób lub wygodne biurko. Po zamknięciu ma tylko 35 cm głębokości.

Łóżko w szafie z sofą „Oslo Divano” i systemem regałów „Tetris”

Łóżko w szafie z sofą i półką ścienną od Clei

Jak umieścić duże podwójne łóżko w mieszkaniu o powierzchni 30 metrów kwadratowych? W przypadku pomieszczeń o wielu funkcjach, składane łóżko z sofą to rozwiązanie oszczędzające przestrzeń życiową. W ciągu dnia kabriolet Oslo Divano służy jako przytulna i elegancka sofa, w nocy zamienia się w wygodne i pełnowartościowe podwójne łóżko. Po otwarciu łóżka siedzisko automatycznie wysuwa się do przodu, a oparcie można spłaszczyć. Dzięki takim wygodnym, wielofunkcyjnym meblom, małe mieszkanie można w mgnieniu oka przekształcić z salonu w sypialnię lub pokój gościnny. Sofa z rozkładanym podwójnym łóżkiem doskonale łączy się z systemem półek ściennych „Tetris” oraz innymi elementami z serii „Living” & Młody System “.

Stół składany ścienny “Wally”

Biurko składane do montażu na ścianie

„Space 10” to tylko przykład umeblowania, w jaki sposób można stworzyć atrakcyjne przestrzenie mieszkalne z funkcjonalnością i atmosferą za pomocą kabrioletów firmy Clei. Prezentowane w nim designerskie meble można łączyć z innymi wielofunkcyjnymi modułami z kolekcji „Living” & Young System ”, na przykład ze stołem „Wally”. Dzięki głębokości zaledwie 15 cm i zintegrowanemu stołowi ze składanym otworem może służyć zarówno jako biurko, jak i stół do jadalni. Jeśli potrzebujesz wolnej przestrzeni w pokoju w ciągu dnia, po prostu złóż ją z powrotem do szafy. Po złożeniu stół składany do ściany jest prawie niewidoczny dzięki frontowi bez uchwytów i idealnie wpasowuje się w przyjemnie otwartą przestrzeń mieszkalną.

Dzięki rozkładanym meblom, które można obsługiwać jak wyskakujące przedmioty, dziecinnie proste jest optymalne wykorzystanie jednopokojowego mieszkania lub otwartego salonu, w którym różne funkcje, takie jak jedzenie, gotowanie i mieszkanie, płynnie się łączą. Każdy mebel firmy Clei posiada co najmniej dwie funkcje i umożliwia łatwe i stylowe rozwiązanie nawet trudnych koncepcji pomieszczeń.

*Na Strona internetowa Clei możesz odkryć więcej sprytnych rozwiązań mieszkaniowych.