Meble

Stylowe urozmaicenie mebli folią samoprzylepną – instrukcje i porady projektowe

Z meblami z folii samoprzylepnej-ulepszenie-zrób to sam-marmur-biały-stolik nocny

Jeśli planujesz remont i chcesz nadać nowy kierunek urządzeniom, nie musisz rezygnować z dobrze zachowanych, ale stylowo nie pasujących do nowego wyposażenia wnętrz. Meble drewniane można łatwo zeszlifować w różny sposób i nałożyć nową warstwę farby. Nowe, nowoczesne uchwyty do szafek nadadzą każdej komodzie czy szafie nowy wygląd. Możesz iść z Meble z folii samoprzylepnej pięknie udekoruj z innych materiałów i nadaj im nową wartość.

Stylowe urozmaicenie mebli folią samoprzylepną – przeprojektuj blat biurka komputerowego

Folie-klejne-meble-przyprawy-instrukcje-materialy-na-biurko-komputerowe-marmur

Pomysłowo zadrukowane folie meblowe można znaleźć pod dostatkiem w sklepach z artykułami żelaznymi lub, w niektórych przypadkach, w sklepach meblowych. Można je przymocować do dowolnej gładkiej powierzchni i przy niewielkim wysiłku nadać staremu meblowi nowe wykończenie. Zakup w porównaniu np. z wymianą blatu to szybka i niedroga alternatywa. Istnieje jednak ryzyko, że podczas mocowania folii samoprzylepnej coś pójdzie nie tak. Pomagamy tutaj cennymi wskazówkami i dwiema instrukcjami.

Stylowe urozmaicenie mebli folią samoprzylepną – instrukcje

Folia-klejna-meble-przypraw-instrukcje-komputer-stół-metalowa-rama-szkło-marmur

Pierwszym krokiem przed przyklejeniem samoprzylepnej folii dekoracyjnej jest dokładne oczyszczenie powierzchni, na której będzie naklejana. Kurz, tłuszcz i wszelkiego rodzaju zabrudzenia negatywnie wpłyną na efekt końcowy. Należy również usunąć nierówności, aby folia prawidłowo przylegała. W zależności od wzoru folii mogą być wyraźnie widoczne po nałożeniu i przyciągać wzrok.

Stylowo przeprojektuj meble z marmurową folią samoprzylepną

Folia-przylepna-meble-przypraw-instrukcje-komputer-folia-przyklej-szyba-płyta

Zmierz dokładnie obszar, który chcesz przykleić i wytnij wymagany kawałek folii meblowej zgodnie z tymi wymiarami. Dokładna informacja o długości jest oznaczona z tyłu, aby pomóc precyzyjnie przyciąć folię.

Stylowe urozmaicenie mebli folią samoprzylepną – przyklej folię samoprzylepną na mokro lub na sucho

Folia-przylepna-meble-instrukcje-przyprawy-folia-komputerowa-marmurowa-biała

Gdy dokładnie wycięty kawałek folii samoprzylepnej jest na swoim miejscu, wystarczy go przymocować. Istnieją dwie opcje – metoda mokra lub sucha. W pierwszym przypadku warto mieć pod ręką ściągaczkę, może być pod prysznicem lub opcjonalnie twardy skrobak.

Przeprojektuj meble z folią samoprzylepną – unikaj pęcherzyków i zagnieceń podczas klejenia

Folia-klej-meble-przypraw-instrukcje-stolik-komputer-marmur-czarno-bialy

Aplikacja folii rozpoczyna się z jednej strony, w górnym rogu mebla. Przyklej folię dokładnie w rogu i zdejmuj tylną część filmu kawałek po kawałku. Jednocześnie wciskać ściągacz na folię i przesuwać od góry do dołu w kierunku zewnętrznych stron powierzchni. Jeśli tworzą się bąbelki, powtórz kilka razy, aż zostaną usunięte. Następnie możesz przejść dalej.

Zaprojektuj meble jak nowe z folią samoprzylepną – tak to działa!

Folia-klejona-meble-przypraw-instrukcje-stolik-komputerowy-nowoczesny-czarno-bialy

Jeśli zrobiłeś dobrze, reszta będzie działać sama. W przeciwnym razie możesz odkleić wkładkę i spróbować ponownie. W przypadku większych powierzchni zaleca się stosowanie techniki aplikacji na mokro. Pęcherzyków można uniknąć poprzez klejenie na mokro, ponieważ siła przyczepności folii zaczyna działać dopiero z opóźnieniem.

Stylowe porady projektowe – uzyskaj efekt marmuru za pomocą folii samoprzylepnej

Folie-przylepne-meble-urozmaicić-tace-zrób-zrób-to-marmur-do-mieszkania-akcesoria

W przypadku małych lub owalnych powierzchni zamiast obieraka można użyć ściereczki i można wywierać duży nacisk na klejony obszar, aby usunąć bąbelki.

Urozmaicić meble i akcesoria domowe folią samoprzylepną – półka ścienna 

samoprzylepna-folia-meble-urozmaicić-zrób-zrób-to-instrukcje-marmur-ciemno-czarny

Do techniki mocowania folii samoprzylepnych na mokro wymagana jest dostępna w handlu butelka z rozpylaczem. Wypełnia się go płynem do mycia naczyń lub wodą z mydłem (2-3 krople usztywniacza lub płynu do mycia naczyń zwykle wystarczają na litr wody). Już dokładnie oczyszczoną powierzchnię przed przyklejeniem traktuje się roztworem mydła własnej roboty.

Przed przyklejeniem folii samoprzylepnej – dokładnie zmierz obszar

Samoprzylepna-folia-meble-przypraw-do-zrób-zrób-instrukcje-pomiar-półki

Oczywiście należy dokładnie zmierzyć ilość potrzebnej folii samoprzylepnej i wyciąć kawałek dokładnie na wymiar. Teraz spryskaj powierzchnię roztworem mydła i przystąp do aplikacji. Powinno być możliwe swobodne ułożenie folii bez jej przyklejania.

Przyklej ozdobną folię samoprzylepną ostrożnie – za pomocą ściągacza

Folia-klej-meble-urozmaicić-zrób-zrób-to-instrukcje-półki-ciemny-marmur

Za pomocą ściągaczki lub ewentualnie szmatki zacznij głaskać zewnętrzną część środka powierzchni, usuwając w ten sposób nadmiar wody z folii samoprzylepnej. Uważaj, aby ostre lub kanciaste przedmioty uszkodziły film. Kontynuuj głaskanie, aż wszystkie bąbelki i nierówności zostaną usunięte.

Urozmaicaj stylowe meble folią samoprzylepną i postaw na kontrast

samoprzylepna-folia-meble-urozmaicić-zrób-zrób-to-sam-półki-ciemny-marmur

Świeżo przyklejoną folię pozostawić na jeden dzień, aby woda pozostała między folią a klejoną powierzchnią została całkowicie usunięta.

Zabawnie przemodeluj meble folią samoprzylepną – wzór szachowy

Klej-folia-meble-przypraw-diy-szachy-wzór-czarno-biały

Brudną folię można w zasadzie bez problemu wytrzeć wilgotną szmatką. Unikaj używania środków czyszczących na bazie alkoholu lub kwasów, ponieważ mogą one rozpuścić kolorowy wydruk. Powierzchnie oklejone folią meblową nie mogą znajdować się w palącym słońcu, ponieważ materiał ulatnia się i można go łatwo oderwać. Z drugiej strony powierzchnia jest krótko poddawana działaniu gorącego powietrza, gdy folia ma zostać zerwana.

Urozmaicić sprzęt AGD – z folią samoprzylepną

Folia-klej-meble-przypraw-zrób-zrób-to-pomysł-schwraz-weiss-pralka

Folia samoprzylepna jest szeroko stosowana do urozmaicenia różnych mebli i akcesoriów domowych, ponieważ można ją stosunkowo łatwo nakładać na każdą gładką powierzchnię. Materiał nie ma znaczenia, czy jest czysty. Większość powierzchni przed klejeniem można z łatwością pokryć odrobiną alkoholu lub uniwersalnym środkiem czyszczącym, dzięki czemu szybko stają się wolne od tłuszczu, oleju, wosku i silikonu.

Przeprojektuj meble z folią samoprzylepną – wygląd jasnego drewna

Klej-folia-meble-przypraw-diy-biały-imitacja drewna

W międzyczasie nie ma już żadnych ograniczeń w wyborze folii meblowych. Wysokiej jakości projekty imitują materiały takie jak drewno i kamień naturalny tak mocno, że trudno je od siebie odróżnić. Folie strukturalne mają wygląd prawdziwego drewna i przyciągają wzrok dzięki szerokiej gamie kolorów.

Stylowe urozmaicenie mebli dzięki strukturalnej folii samoprzylepnej

klej-folia-meble-przypraw-zrób-zrób-do-wnętrza% cc% 88r

Przeprojektuj meble w wyglądzie drewna za pomocą folii samoprzylepnej 

Klej-folia-meble-przypraw-diy-drewniane-łóżko-zagłówek-brązowy

Zaprojektuj ścianę kuchenną w stylu rustykalnym 

klej-folia-meble-urozmaicenie-zrób-zrób-to-sam-rustykalna-kuchnia-kamień naturalny