Meble

Stoliki kawowe – świetne wzory na praktyczny mebel

stoliki kawowe industrial-metalowe-nogi-wazon-fioletowa-dekoracja

Czym byłyby sofy bez praktycznych Stoliki do kawy? Możesz szybko postawić na nim szklankę lub pilota. Przedziały lub szuflady, które zwykle są wbudowane, również pomagają w utrzymaniu porządku, ponieważ można tam schować drobiazgi, takie jak gazeta, książka lub inne rzeczy. Oprócz swojej praktyczności stolik kawowy ma również estetyczną stronę. Może bardziej wyeksponować na przykład kanapę lub całą strefę wypoczynkową, czyli środek salonu. Stolik kawowy jest niezbędnym elementem wyposażenia salonu i nie powinno go zabraknąć.

Stoliki kawowe i ich wielkość

stolik-szuflada-praktyczna-drewno-szara-meble-sofa

Rozmiar stolika kawowego, a także materiał, z którego ma być wykonany, należy dobierać w zależności od przeznaczenia, jakim ma służyć. Małe stoliki kawowe są wystarczające, gdy przestrzeń jest ograniczona i powinny służyć raczej jako stolik pomocniczy, na przykład do przechowywania książki. Duży stolik kawowy jest niezbędny, jeśli chcesz przy nim jeść. W tym przypadku materiał również odgrywa rolę. Powinno być łatwe do czyszczenia na wypadek, gdybyś narobił bałaganu. Na przykład bardzo odpowiedni jest wysoki połysk. Szukasz prostego i nowoczesnego designu? W takim razie stolik kawowy w stylu minimalistycznym jest właśnie dla Ciebie. Są oferowane w szerokiej gamie kolorów.

Stoliki kawowe wykonane z drewna

Stoliki kawowe kwadratowe-drewno-rustykalne-nowoczesne-krzesło-pomarańczowe

Z kolei drewniane stoliki kawowe dodają pomieszczeniu przytulnej i ciepłej atmosfery. W tym przypadku modele składające się z trzech stołów o różnych rozmiarach, które można wsuwać jeden w drugi, są praktyczne, gdy jest mało miejsca. W przypadku, gdy masz więcej gości i potrzebujesz większego stołu, po prostu rozsuń poszczególne części. Drewniany stolik kawowy doskonale nadaje się również do stylu vintage.

Nieco bardziej ekstrawaganckie stoliki kawowe

stoliki kawowe-nowoczesny design-laptop-stand-salon-meble

Istnieją również artystycznie zaprojektowane stoliki kawowe o nieregularnych i efektownych kształtach i jasnych kolorach. Takie modele to doskonały wybór, jeśli masz dość ekstrawagancki styl. Tylko upewnij się, że wybrany przez Ciebie stolik kawowy pasuje do reszty wnętrza.

Szklane stoliki kawowe

stoliki-kawy-szklana-elegancka-nowoczesna-tonelli-zielona-kanapa

Z kolei szklane stoliki kawowe zapewniają elegancję. Istnieje również niezliczona ilość modeli dla tego wariantu. Od dość prostego projektu, w którym blat i noga stołu są wykonane z przezroczystego szkła, po zabawne i efektowne warianty wykonane z kolorowego szkła, każdy znajdzie coś dla siebie. Ciekawe są również kombinacje szklanego blatu i nóg stołu wykonanych z drewna lub metalu. Wszystko zależy od projektu.

Marmurowe stoliki kawowe

Wersja z marmuru i kamienia naturalnego

Możesz stworzyć luksusową atmosferę dzięki marmurowemu stolikowi kawowemu. Elegancki materiał nie tylko zapiera dech w piersiach, ale także jest łatwy w czyszczeniu i wycieraniu.

Stoliki kawowe w formie kufrów

Stolik-komoda-drewniana

Szczególnie praktyczne są również stoliki kawowe w formie komód. Występują w różnych stylach i niekoniecznie muszą być wykonane z drewna. Możesz tam schować swój koc i mieć go pod ręką, jeśli zrobi się chłodniej.

Różne projekty

Stolik kawowy z drewna i szkła

Niezależnie od tego, który wariant wybierzesz, w dzisiejszych czasach nie ma już żadnych ograniczeń w projektowaniu. Jeśli zainteresowałeś się i ciekawią Cię kolejne przykłady stolików kawowych, to zajrzyj poniżej. Tam zebraliśmy dla Ciebie inne modele, z których możesz się zainspirować. Różnorodność modeli z pewnością zrobi na Tobie wrażenie!

ze szklaną płytą

Stolik kawowy z metalowymi nogami

Stolik kawowy z litego drewna-niski

Stolik kawowy porcelanowy ze szkła

ze szklanym blatem stolika kawowego

z powierzchnią o wysokim połysku

praktyczny-stolik kawowy-rozkładany

Stolik kawowy z drewna tekowego-nowoczesny