Meble

Stojący stół do ogrodu – 16 pomysłów na dekoracyjny i użyteczny stół ogrodowy

Stojący stół na napoje ogrodowe-deco-bar-wazon

Najlepiej odpocząć i zrelaksować się we własnym ogrodzie, jak w żadnym innym miejscu. Abyśmy czuli się komfortowo, ogród możemy zaprojektować indywidualnie z meblami ogrodowymi według własnego gustu. W standardowym wyposażeniu ogrodowym znajdują się stoły ogrodowe, krzesła, leżaki i ławki, które pozwalają nam na miłe kawiarenki, towarzyskie grille lub godziny relaksu. W tym artykule przedstawimy Ci kilka pomysłów na Wysoki stół do ogrodu wcześniej, a także cenne sugestie i wskazówki, jak samodzielnie wykonać taki stół ogrodowy.

Stojący stół do ogrodu – praktyczny i dekoracyjny mebel do użytku na zewnątrz

podwórkowy-stojący-stolik-krzesła-bambusowe-drewno

Wysoki stół do ogrodu ocenia ogród, wygląda zachęcająco i emanuje letnim uczuciem. Stoły stojące umożliwiają zgromadzenie wielu osób w ogrodzie i stworzenie wyjątkowo przytulnej atmosfery na uroczystości. W przeciwieństwie do tradycyjnych stołów wysokość stołu wysokiego to 100-110 centymetrów. Zasadniczo te meble ogrodowe są mniejsze i lżejsze niż tradycyjne stoły ogrodowe, dzięki czemu są łatwe w obsłudze i mogą być używane w dowolny sposób. Wysoki stół ogrodowy powinien odpowiadać Twoim potrzebom i istniejącej aranżacji ogrodu. Stoły barowe do użytku na zewnątrz wykonane są z drewna, metalu, kamienia, rattanu i plastiku.

Zrób wysoki stół do ogrodu na każdy gust z różnych materiałów

bloczki betonowe-stojący-stół-ściana-drewno

Jeśli nie decydujesz się na typowe meble ogrodowe, masz do wyboru wiele możliwości stworzenia własnego wysokiego stołu do ogrodu z wysokiej ramy stołu i wybranego przez Ciebie blatu. Jeśli nie lubisz klasycznej wersji stołu ogrodowego, możesz oczywiście puścić wodze fantazji i wypróbować różne kombinacje materiałów. Sprawdź ten wyjątkowy stół ogrodowy na powyższym obrazku. Możesz sam zrobić atrakcyjny i zwyczajny stół barowy do swojego ogrodu, na przykład z kilku betonowych kamieni muszlowych i drewnianego talerza.

Wysoki stół ogrodowy wykonany z drewna i betonowych kamieni wiaderkowych

Stojący stół-ogród-bar-beton-drewno-krzesła

Twój wysoki stolik będzie miał nie tylko praktyczną funkcję, ale może być również bardzo dekoracyjny. Możesz użyć niektórych bloków betonowych jako doniczek i posadzić je na przykład różnymi sukulentami. Doskonale nadają się do dekoracji, są łatwe w pielęgnacji i prawie nie wymagają konserwacji. W zależności od tego, ile masz miejsca w swoim ogrodzie, możesz przymocować wysoki stół bezpośrednio do ściany i zaoszczędzić miejsce lub ustawić świetny barek ogrodowy. Możesz ukształtować bar narożny z betonowych kamieni muszlowych i wyposażyć go w pasujące hokery. Niezależnie od tego, czy na wieczory koktajlowe, czy na relaksujące imprezy przy kawie na świeżym powietrzu, ten wysoki stół to świetny zakup do Twojego ogrodu.

Zbuduj swój własny wysoki stół do ogrodu z drewna

bar-stolik-stolik-kieliszki-napoje

Jeśli chcesz sam zbudować wysoki stół do ogrodu z drewna, możesz wykorzystać stare drewniane skrzynie i stworzyć świetny letni barek z blatem na wygodnej wysokości. Drewniane pudełka oferują wystarczająco dużo miejsca do przechowywania napojów, szklanek i różnych przyborów barowych. Zaprojektowany w świeżym kolorze bar ogrodowy wygląda absolutnie elegancko i dekoracyjnie. Dla tych, którzy bawią się za ladą, warto wyposażyć bar we wbudowany otwieracz do butelek lub pojemnik na łyżeczki do koktajli.

składany-stojący-stół-krzesła-szafka

Wysoki stół do ogrodu to idealne rozwiązanie, jeśli w Twoim ogrodzie nie ma wystarczająco dużo miejsca. Możesz również użyć składanego stołu ogrodowego, jeśli chcesz, aby stół ogrodowy był bardziej dyskretny i niepozorny. Ten stół ogrodowy jest bardzo praktyczny, zajmuje mało miejsca i jest niezwykle kreatywny. Po zamknięciu wygląda jak wąska półka lub szafa i oferuje miejsce do przechowywania kilku małych doniczek. Jeśli otworzysz szafkę, zobaczysz składany wysoki stół, a za nim miejsce na alkohole i szklanki, deski do krojenia i przyprawy. Jeszcze bardziej oszczędzającą miejsce odmianą tego stołu byłoby przymocowanie blatu do półki za pomocą stałych lin.

składany stół-stojący stół-doniczki-napoje

Prosty składany stół stojący jest podstawą do montażu ściennego zajmującego mało miejsca. Tam możesz cieszyć się chłodnymi napojami i natychmiast je przechowywać. Stół barowy niekoniecznie musi być misternie umeblowany, nawet ten prosty model, który można złożyć, wygląda bardzo elegancko i po złożeniu ma kilka centymetrów szerokości. Stół składany do ściany można schować praktycznie w dowolnym wolnym rogu lub wnęce i zamontować na wygodnej dla siebie wysokości.

ogród-okno-bar-stół-stołek barowy

Prosta lada barowa wykonana z drewnianej płyty, która jest przymocowana do ściany, to świetny kolejny świetny wariant wysokiego stołu do ogrodu. Możesz po prostu zainstalować licznik barów tam, gdzie najlepiej z niego korzystasz. Prawie nie zajmuje miejsca, ale dzięki dopasowanym stołkom barowym oferuje świetne miejsce do siedzenia lub wygodne miejsce do przechowywania napojów i jedzenia. Praktyczne jest po prostu podawanie naczyń przez okno kuchenne i skrócenie drogi podczas serwowania.

Zamień beczki z winem w oryginalne stoły barowe

ogród-stojący-stół-drewniana beczka-dekoracja

Jeśli chcesz mieć wyjątkowy, fantazyjny i oryginalny wysoki stół do ogrodu, możesz wykorzystać stare, używane beczki na wino i użyć beczki jako praktycznego i solidnego stołu barowego, który bez wątpienia będzie przyciągał wzrok w Twoim ogrodzie. Dzięki wilgotności na świeżym powietrzu lufa nie wysycha i pozostaje bardzo stabilna. Tak wysoki stół z drewna jest wyjątkowy, ponieważ każda beczka różni się niuansem kolorystycznym drewna i usłojeniem.

drewniana beczka-kwiat-dekoracja-ogród-ślub

Niektóre niepoddane obróbce beczki mają czerwony kolor pośrodku beczki, co nadaje beczce niepowtarzalny wygląd. Podczas procesu leżakowania wino jest przechowywane w poziomej beczce, a po zdekantowaniu próbki wino jest usuwane przez centralny otwór szpuntowy, który nadaje czerwonawy kolor. Ponieważ beczka wykonana jest z naturalnego drewna, tak wysoki stół do ogrodu tworzy ciepłą i przytulną atmosferę. Drewniane beczki używane jako wysoki stół pasują do stylu rustykalnego i są równie praktyczne, co dekoracyjne.

drewniana beczka-lodówka-butelki-stojący-stołowy-ogród

Jeśli chcesz wykorzystać drewnianą beczkę jako stół ogrodowy, wystarczy ustawić beczkę, aby spędzić relaksujące godziny na świeżym powietrzu przy drinku lub pysznym posiłku. Specjaliści mogą zaprojektować indywidualny wysoki stół do ogrodu, taki jak ten drewniany stół beczkowy, zgodnie z Twoim gustem. Beczka jest obrabiana w taki sposób, że klepki beczki wchodzą we własne i beczka może służyć jako półka lub wyposażona w pojemnik na kostki lodu. W razie potrzeby drewniane beczki można przeszlifować i uszczelnić olejem.

marmur-drewno-beczka-ogrodowa-stół-barowy

Jeśli chcesz wyposażyć beczkę na wino w blat, możesz użyć talerza wykonanego z drewna, marmuru, a nawet szkła. Ten wspaniały przyciągający wzrok może być również wyjątkowym połączeniem wysokiego stołu i komody z dużymi lub małymi drzwiami i różnymi elementami wyposażenia. Meble beczkowe, wewnętrzne czy zewnętrzne, to z pewnością meble z charakterem, których nie znajdziesz w każdym domu czy ogrodzie.

Wysoki stół do ogrodu wykonany z metalu i drewna

metal-rura-drewniany talerz-napoje

Fantazyjnym i bardzo kreatywnym pomysłem na wysoki stół do ogrodu jest ten stół ogrodowy wykonany z żelaznych rur i drewnianych desek. Każdy, kto chce wnieść industrialny szyk do projektu ogrodu, może wiele osiągnąć dzięki temu udanemu połączeniu czarnego metalu i drewna. Jeśli do tego modelu dołączone są kółka, stół ogrodowy staje się idealnym wózkiem barowym, który można przenosić w razie potrzeby. Na przykład zapasy można przechowywać na dolnej półce, podczas gdy górna półka służy do przechowywania szklanek.

Fantazyjny stół barowy do ogrodu wykonany ze starej deski surfingowej

Bar stół-ogród-deska surfingowa-metal

Jeśli chcesz stworzyć letnią i słoneczną atmosferę na swoim podwórku, możesz zaprojektować wyjątkowy wysoki stół do ogrodu, który z pewnością sprawi, że słońce będzie świecić częściej i przypomni o morzu i falach. Deska surfingowa została tutaj użyta jako blat. Do stołu metalowego możesz zdecydować się na mniejszą lub większą deskę, w zależności od osobistych preferencji. Taki stół obiecuje przyjemne godziny przy koktajlu z dobrymi przyjaciółmi w letnie wieczory.

Twórz wspaniałe stoły barowe ogrodowe z europalet

paleta-ogrod-bar-stół-deko-napoje

Możesz wykonać wysoki stół ogrodowy z drewna z popularnych obecnie materiałów budowlanych europalet. Meble ogrodowe wykonane z palet są bardzo tanie, ponieważ palety są często dostępne za niewielkie pieniądze lub nawet za darmo. Palety wielokrotnego użytku są często impregnowane środkami do konserwacji drewna, dzięki czemu doskonale nadają się do mebli ogrodowych. Palety drewniane można również łączyć i układać jedna na drugiej, ponieważ mają znormalizowane wymiary.

Stojący stół-ogród-paleta-beton

Na przykład możesz ustawić dwie palety jedna za drugą i użyć odpowiedniej deski do blatu, aby stworzyć wspaniały stół ogrodowy o rustykalnym, używanym wyglądzie. Możesz pomalować swój wysoki stół paletowy na wybrany kolor, ale nie musisz, ponieważ jak już wspomniano, europalety są już zaimpregnowane. Jeśli chcesz uzyskać określony wygląd i chcesz pomalować drewniane palety, zaleca się użycie farby odpowiedniej do użytku na zewnątrz. Możesz również zaprojektować swój stół ogrodowy z palet z płytą kamienną i wykorzystać liczne zalety materiału. Płyty kamienne są bardzo dobrej jakości i odporne na warunki atmosferyczne. Podczas gdy niektóre stoły z plastikową powierzchnią można łatwo zarysować, stoły ogrodowe wykonane z kamienia, marmuru i granitu są bardzo wytrzymałe. Płyty kamienne też nie tracą koloru.

bar-stojący-stolik-krzesła-nowoczesny

Jeśli chcesz połączyć w swoim ogrodzie rustykalność z nowoczesnością, możesz zaprojektować prosty i elegancki, monochromatyczny drewniany wysoki stół ze hokerami wykonanymi z naturalnych bali o nieregularnym kształcie. Pień drzewa został zamieniony w atrakcyjny uchwyt na kubek, co dodaje uroku tym wyjątkowym meblom ogrodowym.

Wysoki stół do ogrodu wykonany z rattanu

rattan-stojący-stół-lodówka-ogród

Jeśli chcesz mieć stylowy wysoki stół do swojego ogrodu, możesz użyć rattanowych mebli ogrodowych. Rattanowy stół ogrodowy zachwyca swoim naturalnym wyglądem, jest wygodny oraz odporny na wiatr i warunki atmosferyczne. Na rynku dostępne są meble rattanowe wykonane z prawdziwego rattanu lub tworzywa sztucznego o wyglądzie rattanu. Stoły barowe wykonane z rattanu lub o wyglądzie rattanu są dostępne w różnych kolorach, które wyglądają bardzo elegancko.

drewniany stół barowy stołek barowy wazon ogrodowy

Jeśli chcesz samodzielnie zbudować wysoki stół do ogrodu, możesz zaprojektować bardzo indywidualny mebel, nie tracąc przy tym dużo czasu i pieniędzy, co ma nie tylko praktyczne zastosowanie, ale także ma bardzo dekoracyjny efekt i upiększa ogród.