Meble

Łóżko na antresoli dla dorosłych – 9 pomysłów na oszczędność miejsca w małych mieszkaniach

Łóżko na antresoli dla dorosłych -oszczędność miejsca-małe mieszkanie-przykłady-jednopokojowe mieszkanie-pomysł

Małe mieszkanie stawia przed nami wyzwanie sprytnej optymalizacji ciasnej przestrzeni, aby było miejsce na wszystko, co przydatne. Nie obejdzie się bez sprytnych rozwiązań, a meble na zamówienie to jedyne wyjście. A Łóżko na antresoli dla dorosłych Dzięki konstrukcji dostosowanej do pomieszczenia nie tylko oszczędza miejsce, ale oferuje również miejsce do przechowywania, jako wbudowane szafki lub po prostu jako wolna przestrzeń mieszkalna. Przedstawiamy 9 inspirujących przykładów od projektantów z całego świata, którzy na życzenie z maleńkich jednopokojowych mieszkań wyczarowali dla swoich klientów prawdziwe arcydzieła.

Łóżko na antresoli dla dorosłych – 9 designerskich projektów na pierwszy rzut oka

Łóżko na antresoli dla dorosłych -oszczędność miejsca-małe mieszkanie-cegła-cegła-loft-metal-drewno

Zamieszkać może każdy pokój, zwłaszcza jeśli w dużych miastach brakuje mieszkań. Projektant Christi Azevedo przekształcił kotłownię w urocze jednopokojowe mieszkanie. Aneks kuchenny, kącik wypoczynkowy i na wysokości pomieszczenia elegancka drabina prowadzi do łóżka na antresoli dla dorosłych. Loftowy charakter został zachowany nawet po przebudowie i jest widoczny w surowych ceglanych ścianach.

Łóżko na antresoli dla dorosłych jako część ściany biblioteki 

Łóżko na antresoli dla dorosłych -oszczędność miejsca-małe mieszkanie-biała-szafa-biblioteczna ściana

Wystarczająca wysokość pomieszczenia jest wymagana dla naprawdę wygodnego łóżka na antresoli dla dorosłych. Stare budynki, lofty i inne doskonale nadają się do takich przebudów. Zespół Craft Design przekształca przestrzeń biurową o najwyższej centralnej lokalizacji w nowoczesne jednopokojowe mieszkanie. Łóżko na antresoli zostało zintegrowane z konstrukcją ściany biblioteki. Dzięki imponująco wysokiemu sufitowi i białej farbie ściennej maleńkie mieszkanie wygląda bardzo przytulnie i zachęcająco.

Łóżko piętrowe dla dorosłych – jednopokojowy apartament o powierzchni zaledwie 13 metrów kwadratowych 

Łóżko na antresoli dla dorosłych oszczędność miejsca-małe mieszkanie-biała-drabina-szafa-jasna

Łóżko piętrowe dla dorosłych to jedyny wybór, gdy masz tylko 13 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej. Ale to może być naprawdę eleganckie i praktyczne, gdy masz wszystko, co przydatne w zasięgu ręki. Projektant Szymon Hanczar wykorzystał aneks kuchenny i szafę wnękową jako konstrukcję części sypialnej. Prowadzi to do prostej drabiny, która wygląda niemal filigranowo.

Łóżko na antresoli dla dorosłych – praktyczna konstrukcja optymalizuje ograniczoną przestrzeń

Loft-łóżko-dorośli-oszczędność miejsca-mały-szafka-biała-ławka

Młodzi projektanci z ICOSA zaprojektowali całość jako funkcjonalne meble do jednopokojowych mieszkań dla studentów i młodzieży. W zabudowie przewidziano stanowisko pracy i drugie łóżko, nad którym znajduje się łóżko na antresoli dla dorosłych, do którego prowadzi drabinka z półką. Jest też dużo szafek i schowków, które zajmują mało miejsca.

Łóżko na antresoli dla dorosłych – zapewnia prywatność pomimo niewielkiej przestrzeni mieszkalnej

Loft-łóżko-dorośli-oszczędność miejsca-małe mieszkanie-nowoczesny-biały-czarny-drewno-metal

Problematycznym punktem przy małych mieszkaniach jest brak prywatności. Concrete projektuje meble do maleńkich pokoi hotelowych, które skupiają wszystko pod jednym dachem – nowoczesny design, funkcjonalność i przestrzenie prywatne. Łóżko na antresoli dla dorosłych znajduje się za listwami o wyglądzie naturalnego drewna. Schody prowadzące do części sypialnej można wsunąć w konstrukcję szafki, dzięki czemu pozostaje ona niewidoczna, a przestrzeń pod i nad schodami służy do przechowywania.

Łóżko piętrowe dla dorosłych jako rozwiązanie tworzące przestrzeń dla młodych rodzin z dziećmi

Loft-łóżko-dorosłych-oszczędność miejsca-małe-mieszkanie-oświetlenie-pośrednie-cegła-ściana-biała

L. McComber Architects przeprojektowali mieszkanie o powierzchni 65 metrów kwadratowych dla młodych rodzin i stworzyli funkcjonalną sypialnię dla rodziców i malucha za pomocą łóżka na poddaszu. Konstrukcja łóżka dla dorosłych znajduje się na wysokości pokoju, nad łóżeczkiem. Elegancki design powstał z formowanego drewna w kształcie ogranu. Odpowiednio wysoki sufit jest ważnym warunkiem takiego projektu.

Łóżko na antresoli dla dorosłych zamienia obszary w ciasnej przestrzeni

Łóżko na poddaszu dla dorosłych

Małe, 50-metrowe jednopokojowe mieszkanie zostało zrekonstruowane przez Jordan Parnass Architecture i podzielone na różne części w jednym pokoju. Wnętrze jest zaprojektowane wyłącznie w drewnie i bieli i daje szczególnie przytulny efekt. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja łóżka na poddaszu daje możliwość podziału części dziennej i sypialnej z jednoczesnym postrzeganiem ich jako całości.

Łóżko piętrowe dla dorosłych możliwe w pokojach z wysokimi sufitami

Loft-łóżko-dorośli-oszczędność miejsca-mały-apartament-drewno-nowoczesna-brzoza-dekoracja

Łóżko na antresoli nie jest dla każdego, ale idealne rozwiązanie do małych pomieszczeń z wysokimi sufitami. In Situ zaprojektował sypialnię w stylu loftowej konstrukcji łóżka i przekształcił mieszkanie mniej więcej w prawdziwą mansardę.

Loftowe łóżko dla dorosłych do małych mieszkań o loftowym charakterze

Loft-łóżko-dorośli-oszczędność miejsca-małe mieszkanie-metalowe-zasłony-nowoczesne

Małe mieszkanie nie oferuje wielu opcji dla wszystkich zajęć w domu, zwłaszcza dla oddzielnej części sypialnej i dziennej. Nookarchitects udało się nawet zintegrować garderobę z funkcjonalnym łóżkiem na antresoli dla dorosłych, pozostawiając jednocześnie wolną przestrzeń na codzienne czynności. Pod łóżkiem jest malutka garderoba z zasłonami, żeby nie wyglądało bałagan i nieporządnie.