Meble

Nadmuchiwany fotel anda autorstwa Tehila Guy

Nadmuchiwany fotel Krzesło z przezroczystego drewna i nylonu

Tehila Guy prezentuje przezroczysty fotel „anda” jako ostatni projekt na zakończenie studiów w Akademii Sztuki i Projektowania w Bezalel w Izraelu. Nadmuchiwany fotel, który uważany jest za płaską obudowę, został zaprojektowany pod kierunkiem profesora uniwersyteckiego Hanan de Lange. Wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości Tehila Guy.

Nadmuchiwany fotel i pomysły za nim

Dmuchany fotel super-wykonanie-projektanta-fotel

Tehila Guy dzieli się przemyśleniami, pomysłami i emocjami, które zainspirowały ją do zaprojektowania „innego” fotela. Nadmuchiwany fotel powstaje po tym, jak projektantka z zainteresowaniem przyglądała się meblom flatpack oraz powracającym wzorom i wykorzystaniu materiałów, a także metodom wytwarzania i estetyce mebli we współczesnym świecie. Chciała zaprojektować fotel, który wyglądałby inaczej i zaskakiwał ludzkie oko w szybko zmieniającym się świecie, w którym jesteśmy przesyceni niemal wszystkim na rynku. Ona też się udało. Ważną częścią procesu produkcyjnego jest zmiana zwykłej tapicerki poprzez zwiększenie przestrzeni w salonie dzięki opakowaniom i jednocześnie stworzenie wygodnego i dość dużego siedziska. Po wielu badaniach i pracach analitycznych nad konstrukcjami nadmuchiwanymi, które pochodzą z lat 60. XX wieku jako tanie relikty o ograniczonym zastosowaniu, powstaje designerski przedmiot anda.

Fotel dmuchany – konstrukcja

Fotel dmuchany Desgner-fotel-z-przezroczystą-częścią

Dążenie projektanta do mebla, który sprawdza się i pasuje do salonu, skłania do zastosowania jako podstawy elementów drewnianych. Nadmuchiwany fotel który został celowo opracowany, aby można go było łatwo transportować, ustawiać i konserwować, a także po uczciwej cenie. Według Guys największym wyzwaniem tego projektu było znalezienie odpowiedniego połączenia między częścią nadmuchiwaną a drewnianą konstrukcją. Projektant decyduje się na uwidocznienie elementów drewnianych poprzez zwiększenie przejrzystości siedziska. W ten sposób konstrukcja sprawia, że ​​każdy element ma kluczowe znaczenie dla wykonania. Rama i oparcie są wypełnione powietrzem i otaczają boki ramion, dzięki czemu podstawa zapewnia niezbędne wsparcie za pomocą poduszek przypominających bąbelki, zapobiegając w ten sposób upadkowi.

Fotel Anda z przezroczystym siedziskiem

Fotel dmuchany Fotel przyjazny naturze-przezroczysty

fotel-rozpływa się-w-pokoju