Meble

Modułowy system regałów „Tipi” inspirowany życiem nomadów

system-meblowy-salon-regały-ubraniowe-drążek-ubraniowy-wieszak-przechowywanie

Zainspirowany rzekomą lekkością nomadyzmu projektant przemysłowy Assaf stworzył Izrael modułowy system regałów i nazwał go po namiocie Indian północnoamerykańskich „tipi”. Wielofunkcyjny mebel z pewnością odpowiada na potrzeby dzisiejszych „miejskich nomadów” i jest wykonany przez Studio Joyout oferowany.

Modułowy system regałów Tipi firmy Assaf Israel

tradycyjne-afrykańskie-kosze-wiklinowe-etno-look-biurko-system-regałowy-drewno

„Tipi” powstało w wyniku rocznej podróży dookoła świata, podczas której Assaf Israel zajmował się m.in. tęsknotą za zmianą. Idea życia w połączeniu z ciągłym ruchem i nowymi odkryciami w szczególny sposób zajmowała mózg. Napędzany ciekawością, dynamiczny świat podróży może być rodzajem wyzwania, przygody, podróży w nieznane. Aby otworzyć przed użytkownikiem nowe horyzonty, Assaf zaprojektował mebel, który daje większą swobodę i elastyczność. Obiekt związany ze statyką, z mocowaniem otrzymuje w swoim projekcie nową definicję.

Modułowy system regałów zachęca do bardziej ryzykownego stylu życia

regały-modułowe-drewno-dębowe-ubrania-drążek-regały-magazynowe-pojemne-kosze wiklinowe

Dzięki modułowej budowie system „Tipi” regyl pasuje zarówno do małych mieszkań, jak i przestrzeni publicznych. Prosty i szybki montaż, demontaż i transport są precyzyjnie dopasowane do potrzeb współczesnych mobilnych ludzi.

„Tipi” towarzyszy użytkownikowi od kilku lat i stanowi zrównoważoną alternatywę dla współczesnego konsumenta. Tak, modułowy system regałów z szufladami i drążkiem na ubrania nie jest niczym nowym pod słońcem. Tipi sprawdza się również jako kompaktowe biurko i przyciąga wzrok. Konstrukcja w kształcie stożka umożliwia łatwą i wygodną regulację półek bez konieczności ich mocowania. Tylko górna część prętów jest mocowana śrubami, aby umożliwić idealne ustawienie półek.

Wygodne ustawienie-półki-bez-mocowania-moduł-system-półka-ścienna-biurko

Tipi oferuje elastyczny montaż i użytkowanie

Konstrukcja wykonana z drewna – drążki i półki z litego drewna dębowego, a pierścienie mocujące – ze sklejki brzozowej, bardzo precyzyjnie wyciętej na maszynie CNC. System Tipi ma 220 cm wysokości, 250 cm szerokości, 52 cm głębokości i składa się z 3 półek, 1 drążka na ubrania, 1 schowka. Afrykańskie kosze do przechowywania są wykonane ręcznie z trawy „Veta-Vera” przy użyciu tradycyjnej techniki. System regałów dostępny w oryginalnym kolorze drewna lub z czarnym lakierem.

Zdjęcia: Timor Britva

System regałów z litego drewna-tipi-modułowe deski ścienne-kosze wiklinowe-biurko

tipi-system-regałów-z-litego-drewna-konstrukcja-modułowa-inspirowana-koczownikami

System regałów z litego drewna, inspirowany życiem nomadów

Przechowywanie-Kosze-Veta-Vera-Trawa-Afrykańska-Wiklina-Art-Biurko-System-Półki

System regałów-nowoczesny-lite drewno-dąb-zintegrowany-donica-produkcja ekologiczna

tipi-compact-construction-lite-drewno-dąb-brzoza-Joynout-Studio-meble design