Meble

Meble pływające – 11 futurystycznych obiektów projektowych

Pływające meble-światła-lampy-żarówki-futurystyczny-futurystyczny-design

Futurystyczne i nietuzinkowe meble z pewnością przykuwają uwagę i przyciągają wzrok. Projektanci ze swojej strony zawsze wymyślają coś nowego, co zrobi wrażenie i zainspiruje. Mały i duży meble pływające lub nadal określane jako lewitujące, to tylko jeden z przykładów różnorodności przyciągających wzrok przedmiotów, które zdobią dom i urozmaicają.

Meble pływające i akcesoria do domu – futurystyczny design

Meble pływające -futurystyczny-design-stół-drewniana kostka-solid-salon

Przedmioty mogą naprawdę unosić się na wodzie, a siły magnetyczne to umożliwiają. Wciąż znane jako lewitacja, magnesy odpychają się, gdy wskazują na siebie tą samą pulą. Siła magnetyczna powinna kompensować wagę przedmiotu, równoważyć ładunek lub biegunowość, dzięki czemu nie ma bezpośredniego kontaktu z ziemią lub innym stałym przedmiotem. Do tego celu wykorzystywane są specjalne magnesy trwałe.

Meble pływające – stół z drewnianych kostek 

Meble pływające -futurystyczny-design-stół-lite drewno-kostka-nowoczesny

Projektanci tworzą stabilne pozycje równowagi i wprowadzają artystyczne przedmioty w lewitację. Uzyskaj przegląd 10 mebli pływających i akcesoriów do domu.

Dekonstruktywizm w architekturze – struktury nieregularne

Arcydzieło nowoczesnej architektury – Muzeum Historii Naturalnej w Szanghaju

Designerskie krzesło jako uosobienie płynnego dekonstruktywizmu – Krzesło Betula

Stół z pływających drewnianych kostek

Meble pływające-futurystyczny-design-drewno-solid-kostka-stół-szczegółowy widok

Biuro inżynierskie (RPR) na Brooklynie w Nowym Jorku zajmuje się nietypowymi przedmiotami i meblami, które poruszają się, zapalają lub są zaprogramowane do wykonywania automatycznych operacji.

Elementy można przechylać podczas drukowania 

Pływające meble-stół-futurystyczny-design-drewno-druk-ćwiczenie

To, co nazywamy stolikiem „kostkowym”, służy jako kanapa lub stolik pomocniczy i wygląda podobnie do kostki Rubuk. Składa się z 27 drewnianych kostek tej samej wielkości, które są ze sobą połączone. Odpychające się magnesy są wbudowane w poszczególne elementy. Połączenia stalowe utrzymują kostki w pewnej odległości od siebie, dzięki czemu każdy element pozostaje w jednej pozycji, a następnie kostka w całości.

Meble pływające można również przechylać?

pływające-meble-stół-futurystyczny-design-drewniana-kostka

Jedną z zabawnych rzeczy w tym ozdobnym obiekcie jest to, że można go przechylić. Po naciśnięciu poszczególne kostki lekko się poddają, a następnie wracają do swojej prawidłowej pozycji.

Futurystyczny mebel wykonany z litego drewna

pływające-meble-futurystyczny-design-stół-drewno-materiał-widok-szczegółowy

Na tym pływającym stole można kłaść małe przedmioty, ale nie są przeciążone – całkowita waga nie może przekraczać 2,25 kilograma.

Meble pływające – stół “kostka”

pływające-meble-futurystyczny-design-stół-salon-kostki z litego drewna

Stół kostkowy może być wykonany według życzeń klienta i jest dostępny w różnych gatunkach drewna, a także w dwóch rozmiarach:

  • jako stolik boczny – 46,99 x 46,99 x 46,99 centymetra; 15,8 kg wagi
  • jako stolik kawowy 96,52 x 46,99 x 46,99 cm; 31,7 kg wagi

Meble pływające i akcesoria do domu – lampy Flyte

pływające-meble-futurystyczny-design-oprawa-lampa-żarówka-atrakcyjna

W ostatnich latach bardzo popularna stała się sama żarówka, bez ekranu i innych dodatkowych części. Atrakcyjne, przewymiarowane żarówki o nieco przerysowanych kształtach służą jako minimalistyczne światła, szczególnie pożądane w stylu industrialnym. Purystyczne i bardzo zredukowane lampy również oznaczają miejski design i są popularne wśród młodszych, aktywnych mieszkańców miast.

Pływające przez magnesy – atrakcyjne światełka

pływające-lampy-futurystyczny-design-oświetlenie-kawiarni

Flyte to małe latarki opisanego powyżej typu – nie krzykliwe, ale wyjątkowe. Magnesy są wbudowane w drewnianą podstawę oraz w dolnej części gniazda, których bieguny odpychają się od siebie. W ten sposób żarówka lekko się unosi. Światło włącza się i wyłącza, dotykając drewnianej powierzchni.

Lampy z pływającym kloszem od Moco Loco 

pływające-meble-futurystyczny-design-lampa-oprawa-czarna-sylwetka

Moco Loco zaprojektowało dwie lampy stołowe o typowej sylwetce klosza. Ale w tym przypadku pierwsze wrażenie jest błędne. Silhouette i Eclipse to dwa niezwykłe światła, z których niektóre abażury unoszą się w powietrzu.

Meble pływające i futurystyczne akcesoria do domu – lampa Eclipse

pływająca-oprawa-lampa-futurystyczny-design-klosz-zaćmienie

Podstawa i kształty lampy Silhouette są podobne do klasycznych modeli z częściami toczonymi, podczas gdy te z Eclipse są przezroczyste i bardzo zredukowane.

Meble pływające – łóżko, które unosi się pod wpływem sił magnetycznych

pływające-łóżko-projekt-magnes-futurystyczny-minimalistyczny

Pływające łóżko lub nadal nazywane „magnetycznym”, dzieło holenderskiego architekta Janjaapa Ruijssenaarsa, które inspiruje swoim futurystycznym designem. Przy pomocy innych specjalistów projektant pracował nad tym obiektem projektowym przez sześć lat.

Pływające łóżko – projekt Janjaapa Ruijssenaars

pływający-magnes-łóżko-minimalistyczny-futurystyczny-design

Prostokątna powierzchnia do leżenia unosi się w powietrzu i jest utrzymywana w optymalnej pozycji za pomocą stabilnych stalowych lin. Pływające łóżko może pomieścić ładunek do 907 kilogramów. Podobna konstrukcja może służyć jako stół jadalny lub jako pływający pawilon.

Meble pływające – stół marmurowy

pływające-meble-futurystyczne-design-stół-marmur-piramida-konstrukcja

Marmurowy stół w kształcie piramidy Lythos wygląda, jakby jego blat unosił się w powietrzu. Całkowita waga pozornie masywnego stołu to około 40 kilogramów, co sprawia wrażenie znacznie większej. Sekret kryje się w wydrążonej konstrukcji, którą wyłożono marmurowymi płytami.

Pływający stół Lythos zaprojektowany przez Toni Grilo

pływające-meble-futurystyczne-design-stół-konstrukcja-piramida-marmur

Niezwykły stół, który symuluje piramidę skierowaną w dół, jest w równowadze dokładnie w tym miejscu.

Meble pływające – stół autorstwa Ingo Maurer

pływające-meble-futurystyczny-design-stół-jadalny-krzesła-czarny-biały-ingo-maurer

Światowej sławy niemiecki projektant Ingo Maurer nadal wystawia swoje prace w 2013 roku – pływający stół. To bardziej zestaw jadalniany składający się z czterech krzeseł i stołu, a właściwie – blatu.

Futurystyczny mebel o prostym designie

pływające-meble-futurystyczny-design-stół-jadalny-minimalistyczny-ingo-maurer

W blacie brakuje nóg, stóp ani konstrukcji wsporczych. Przywiera do specjalnych podłokietników krzeseł. Stół dostępny w wersji prostokątnej lub okrągłej.

Meble pływające – sofa i leżanka Cloud

łóżko-pływające-meble-futurystyczny-design-miękka-biała-chmura

Leżanka Cloud nie bez powodu dostała swoją nazwę. Wygląda jak prawdziwa, miękka chmura unosząca się w powietrzu. Siły magnetyczne sprawiają, że wygodna, biała sofa może stać bez dodatkowych podpór.

Regał pływający w równowadze 

pływająca-półka-książki-futurystyczny-projekt-prostokątny-kreatywny

Regał Equilibrium firmy Malagana Design wygląda tak, jakby książki miały spaść lub po prostu się zapadać. Ale może wytrzymać do 54 kilogramów, pomimo swojej doskonałej konstrukcji. Cała półka składa się z kilku pojedynczych prostokątnych przegródek, które są ułożone jeden na drugim, ale nie proste, ale nachylone i zamocowane w rogu.

Meble pływające jako główne atrakcje w domu

pływające-regały-meble-futurystyczne-projektowe-prostokątne-nowoczesne

Mebel o futurystycznym designie inspiruje i staje się odpowiednią biżuterią we wnętrzu. Znajdź jedną dla siebie. Nie powinien unosić się na wodzie, może tylko sprawiać takie wrażenie.

Hoshinchu drzewka bonsai unoszące się w powietrzu

pływające-drzewka-bonsai-magnes-misa-korzeń-odległość kulki

Japońscy projektanci z zespołu Hoshinchu stworzyli fascynujący produkt o nazwie „Air Bonsai”. Obracające się drzewka bonsai magicznie unoszą się nad magnetyczną podstawą. Platforma nazywana jest „Bazą Energetyczną”, a małe kępy mchu, na których sadzone są bonsai, nazywane są małą gwiazdą. Od spodu zintegrowano gąbkę i magnes. Podstawa jest zasilana prądem z sieci i wykorzystuje magnesy elektryczne i stałe, aby stworzyć unoszący się stan drzewek bonsai.

pływające-dekoracje-obiekty-bonsai-drzewka-magnesy

Pływające drzewo bonsai dekoracja domu porcelanowy magnes bazowy