Meble

Meble oszczędzające miejsce – 25 pomysłów na małe przestrzenie

Zajmujące mało miejsca meble do umeblowania nowoczesnego kawalerki

Współczesny mieszkaniec miasta czuje się obecnie przytłoczony mniejszą przestrzenią życiową. Dlatego projektanci mebli wykorzystują swoją twórczą energię meble zajmujące mało miejsca osiągnąć. Elastyczne umeblowanie jest odpowiedzią na ten problem w małych mieszkaniach. W tym artykule przedstawiamy 20 genialnych przekształcających się mebli, które są zarówno wygodne, jak i praktyczne. Wszystkie te meble oferują różne wygody i mają różne zastosowania w życiu codziennym. Wszystkie dedykowane są idei optymalizacji małych przestrzeni.

Meble zajmujące mało miejsca – piękne i wielofunkcyjne

Oszczędność miejsca-meble-salon-nowoczesny-design

Meble zajmujące mało miejsca są zaprojektowane w taki sposób, aby zajmowały mało miejsca w małych pomieszczeniach, a jednocześnie były wielofunkcyjne i spełniały rolę czegoś więcej niż tylko mebla. Konwersja odpowiednich mebli powinna być szybka i bezbłędna, a więc praktycznie również do codziennego użytku. Ponieważ małe mieszkania szybko wydają się chaotyczne i nieporządne, szczególnie cenne są projekty, które zapewniają więcej miejsca do przechowywania i zapewniają większy porządek w ciasnych przestrzeniach. Ukryte szuflady i kilka przegródek pod siedziskiem to zdecydowanie sprytna alternatywa dla konwencjonalnych szafek i półek.

Oszczędzające miejsce meble do każdej przestrzeni życiowej

Oszczędność miejsca-meble-sypialnia-łóżko-stolik-łóżko-pudełko

Fascynującym elementem we wnętrzu jest system „Matroschka” firmy Meble Matroshka AB. Składa się z regału, podwójnego łóżka, części wypoczynkowej, stołu jadalnego, czterech stołków, miejsca do pracy, szuflad i szafki. To koncepcja projektowa dla prostokąta meble zajmujące mało miejsca, które mniej lub bardziej przypominają klocki Lego i działają na tej samej zasadzie. Można je dostosować do każdej sytuacji w pomieszczeniu i można je zaaranżować w różnych konfiguracjach. Taka konstrukcja mebla jest po prostu idealna do małych pomieszczeń, w których często nie można optymalnie wykorzystać dostępnej przestrzeni bez mebli wykonanych na zamówienie.

Łóżka piętrowe w salonie

Oszczędność miejsca-meble-loft-łóżko-zasoby-pomysły-meble

Innym przykładem jest łóżko na poddaszu Karen Babel, który jest połączony z regałem i biurkiem. Posiada drugi materac, który w razie potrzeby można złożyć we wnęce w ścianie, dzięki czemu pozostaje prawie niewidoczny. Jeśli obie części materaca są umieszczone na podłodze, masz łóżko na antresoli dla dwóch osób. Wariantem jest urządzenie pokazane powyżej przez Meble Zasobów

Meble ogrodowe

Oszczędzające miejsce-meble-ogrodowe-zestawy-nowoczesne

Dużym zainteresowaniem wśród mężczyzn z pewnością cieszy się sofa, która zamieniona jest w stół bilardowy. Dobre przykłady meble zajmujące mało miejsca najczęściej reprezentują różnorodne zastosowania, a najpopularniejszą kombinacją jest stół i sofa. Przekształcający się mebel ma różne zabawne konfiguracje, dzięki czemu może służyć do celów funkcjonalnych.

Przekształcanie łóżka piętrowego z Handel cukierkami

Oszczędzająca miejsce sofa meblowa przekształca łóżko na poddaszu

Rozkładana sofa, którą można szybko przekształcić w łóżko na antresoli, to również doskonały pomysł do pokoi małych dzieci lub nastolatków. Osoba może również wygodnie spać na kanapie z usuniętymi poduszkami oparcia. Podczas wizyty lub gdy druga osoba musi przenocować w pokoju, z mebla do siedzenia wyczarowuje się wygodne łóżko na antresoli. Konstrukcja z rur stalowych sprawia, że ​​projekt jest szczególnie udany i trwały, zarówno pod względem wizualnym, jak i czysto funkcjonalnym. W połączeniu z tapicerką w świeżym kolorze, jak na przykładzie – pomarańczowym, sofa prezentuje się nowocześnie i atrakcyjnie. Taka funkcjonalna konstrukcja jest w stanie bez większego wysiłku podnieść komfort życia i uporządkować wiele rzeczy.

Sypialnia autorstwa Matroska Design

matryoshka kompletne umeblowanie małych pokoi

W jednopokojowych mieszkaniach lub mieszkaniach dzielonych, jeśli masz tylko kilka metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej, pokój jest używany zupełnie inaczej. Ludzie śpią, jedzą, pracują i spędzają czas z przyjaciółmi. Potrzebne są wtedy zajmujące mało miejsca i elastyczne meble, które można łatwo przekształcić. Odpowiedzią na dzisiejszy styl życia są meble modułowe. Przypominają klocki i działają na tej samej zasadzie. Są mobilne i można je dostosować do każdej sytuacji w pomieszczeniu. Nie brakuje też indywidualnej charyzmy, gdyż do wyboru są bardzo różne kolory, powierzchnie i wymiary. Zawsze możliwe jest nietypowe połączenie, a poszczególne moduły można stosować bardzo pomysłowo oddzielnie. W razie potrzeby można je szybko skonfigurować w całość.

Projekty Karen Babel

Kompaktowy materac do regałów, który zajmuje mało miejsca

Małe jednostki projektowe szybko umożliwiają stworzenie naprawdę wspaniałych przestrzeni życiowych. W większości przypadków można łączyć ze sobą nawet różne meble tego samego producenta. To tworzy prawdziwych graczy zespołowych z przenikliwych solistów. Możliwości łączenia i montażu są zwykle ograniczone jedynie dostępną przestrzenią. Zgodnie z zasadą Tetris można optymalnie wykorzystać warunki architektoniczne i zrealizować indywidualne życzenia. Elastyczne opcje przechowywania i spania są w centrum tego projektu mebli, ponieważ brakuje ich szczególnie w małych mieszkaniach.

Oszczędność miejsca w szafie z łóżkami piętrowymi w salonie

Modułowe systemy meblowe są często preferowane nie tylko ze względu na oszczędność miejsca, ale także dlatego, że oferują największą możliwą swobodę projektowania. Półkę można indywidualnie zaprojektować z dowolnej liczby różnych modułów i rozplanować w zależności od dostępnej przestrzeni. Cena jest niższa w przypadku mebli na zamówienie. Aby zagwarantować dobry stosunek ceny do wydajności, producenci oferują proste warianty łączenia poszczególnych modułów.

Kuchnia autorstwa projektanta Malina Kalesse

kuchnia nolte zajmująca mało miejsca konstrukcja mebli

Zasada ta jest stosowana elegancko i elastycznie w kilku obszarach projektowania mebli. Jest to często preferowane przez klientów, ponieważ po prostu dostają więcej za swoje pieniądze. Prawdopodobnie mogłeś obejść się bez blatu w kuchni, ale jeśli jest w ofercie lub można go zrobić za niewielką dodatkową opłatą, to dlaczego nie.

Rozkładane łóżko i półka na telewizor – Poppi Theater by Clei

Oszczędność miejsca meble składane łóżko półka tv

Krzesło Calypso marki Brandon Allen

Oszczędzająca miejsce półka kombinowana

 Meble rozkładane w części wypoczynkowej  Rainer Graffa

Zajmujący mało miejsca salon z meblami można rozłożyć

Fotel Vuzzle Cube firmy Rzep

Oszczędzające miejsce meble vuzzle Fotel Cube

Stół i krzesła wg Joel Hesselgren

Krzesła stołowe Joel Hesselgren przekształcające meble

Fotel do hipnozy Dimitry Sama

krzesło do hipnozy krzesło wypoczynkowe Meble oszczędzające miejsce

Modułowa sofa Grado by Nintek projekt

modułowa konstrukcja sofy grado małe przestrzenie

 Krzesło wykonane z płyt OSB i elastycznej konstrukcji przez Elastycznamiłość

Oszczędzający miejsce projekt elastyczny projekt miłości

Krzesła bambusowe od Daniel Milchtein Peltsverger

przekształć bambusowe krzesła w przegrody do pokoju

 stół przekształcający Wing Fung Ng

Oszczędzające miejsce meble przekształcające stół na krzesło

Rattanowe meble ogrodowe pomysł na oszczędność miejsca

Kreatywne elementy modułowe

    Meble oszczędzające miejsce kreatywne elementy modułowe klina

Dywany z wełny pomponowej o odświeżająco oryginalnym wzorze

Ciekawe wzory dywanów wełnianych autorstwa Gan Rugs

Oryginalny wzór dywanu – okrągły dywan Woody Wood