Meble

Krzesło z drewna – rzeźbiarski projekt oddaje hołd zabytkowym budynkom

Krzesło drewniane metalowe z recyklingu nowoczesny kształt

Projektanci mebli coraz częściej szukają inspiracji w architekturze. Studio projektowe na Brooklynie złożyło hołd jednemu z symboli Nowego Jorku – wieży ciśnień. Projekt był częścią konkursu. 12 utalentowanych projektantów stanęło przed wyzwaniem stworzenia mebli inspirowanych historycznymi budynkami. Bellboy otrzymał zadanie wykorzystania drewna ze starej wieży ciśnień Park Avenue i przeniesienia jej do nowoczesnej Krzesło drewniane przekształcić.

Krzesło drewniane o konstrukcji rzeźbiarskiej

Meble do salonu silvoll konstrukcja z drewna

Wieża ciśnień została zbudowana podczas rewolucji przemysłowej w XIX wieku. Powinien zwiększać ciśnienie wody i zaopatrywać w wodę wyższe budynki. Wieża szybko stała się symbolem Nowego Jorku. Studio projektowe Goniec hotelowy chciałem Krzesło drewniane stworzyć, który emanuje ponadczasowością i prostą elegancją. W tym celu tnieli drewno na małe kawałki, aby lepiej wyeksponować jego fakturę i kolor. Wszystkie małe elementy zostały następnie połączone w kreatywny sposób, aby stworzyć oryginalny wzór.

Krzesło z drewna inspirowane architekturą

Wnętrze salonu z drewna metalowego

Z Krzesło drewniane charakteryzuje się przejrzystymi formami i prostą konstrukcją. Wysokie oparcie otula ludzkie ciało i rozluźnia mięśnie. Ergonomiczna konstrukcja zapewnia maksymalny komfort. Kolor drewna wygląda naturalnie i działa odprężająco na zmysły. Krzesło może stanowić uzupełnienie nowoczesnego minimalistycznego, jak i tradycyjnego klasycznego wnętrza. Nogi krzesła wykonane są z metalu – co nadaje konstrukcji pewną stabilność. Dzięki stylowemu połączeniu udanego kształtu i innowacyjnej koncepcji krzesło szybko stało się bardzo popularne. Bellboy to designerskie studio, które wykonuje meble wyłącznie z drewna. Ich projekty są funkcjonalne, proste, po prostu ponadczasowe. Każdy mebel jest ręcznie robiony i malowany naturalnymi tkaninami.

Nowoczesne designerskie meble inspirowane starą wieżą ciśnień w Nowym Jorku

Meble w stylu drewna do salonu

Szkic budynku drewnianego krzesła – i wieży ciśnień

Szkic krzesła wieża ciśnień inspirowany designerskimi meblami